• امروز : چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 17 April - 2024
7

ماجرای ضرب و شتم طلبه آمر به معروف ملایری از زبان این روحانی

  • کد خبر : 11842
  • 05 مرداد 1398 - 16:33
ماجرای ضرب و شتم طلبه آمر به معروف ملایری از زبان این روحانی
ضرب و شتم طلبه آمر معروف در ملایر این خبری بود که امروز از طرف حجت السلام والمسلمین عباس موسیوند مسئول دفتر مدیریت حوزه علمیه قم در خبرگزاری‌های کشور عنوان شد.

 

به گزارش عصر همدان؛  خبری در خبرگزاری هایی کشوری انتشار داده شد، که به یکی از طلاب شهرستان ملایر به نام حجت‌الاسلام محمد صفایی اشاره داشته که پس از اینکه که عده‌ای را که قصد مزاحمت برای یک بانوی ملایری را داشتند، امر به معروف و نهی از منکر کرده است و با حمله این افراد به سمت وی دچار آسیب شده است.

خبرنگار ما برای بررسی دقیق این خبر به سراغ این روحانی آمر به معروف رفته با وی گفتگویی داشته است.

طلبه جوان که معاون پژوهش و مالی حوزه سفیران ملایر  می باشد در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به جریان پی آمده در روز پنجشنبه سوم مردادماه اظهار داشت: روز پنجشنبه من در حال تردد در خیابان امام رضا (ع) ملایر بودم و با توجه به اینکه ملبس بود‌م فردی شروع به فحاشی به من و روحانیت کرد.

حجت‌الاسلام محمد صفایی افزود: با توجه به فحاشی این فرد به من به او توجهی نکرده و رد شدم و سپس این فرد شروع به فحاشی و تعرض به یک بانوی ملایر که در حال تردد از آن محل بود کرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای شرعی دانست و بیان کرد: من پیش فرد که فحاشی کرده رفته و به وی گفتم که چه مشکی دارد و برای چه این کار را می‌کند وی با صدای بلندتر شروع به فحاشی کرد.

حجت‌الاسلام صفایی افزود: پس از بند کردن صدا توسط آن فرد دوستان او نیز دور ما جمع شده و من با توجه به اینکه خانه برادرم در آن منطقه بود و برای اینکه ادامه این مسئله به صلاح نبود به منزل وی مراجعت کردم.

وی گفت: پس از ۱۵ دقیقه از خانه برادرم خارج‌شده و به باغ دوست روحانی خود در یکی از روستاهای نزدیک ملایر واقع در گوراب رفتم و پس از یک ساعت برادرم با من تماس گرفت و بیان کرد افرادی به در خانه ما ریخته و در حال داد و بیداد و فریاد هستند.

معاون پژوهش و مالی حوزه سفیران ملایر بیان کرد: با دوستم به سرعت خود را به در خانه برادرم رساندیم و درحالی‌که ما به خانه برادرم رسیدیم نیروی انتظامی با توجه به اینکه غائله را ختم کرده بود در حال رفتن بود و آن افراد هنگامی که ما را که دیدند مجدداً شروع به فحاشی کردن کردند.

وی گفت: چند نفری که من را می‌شناختند گفتند حاج آقا شما که مدافع حرم و جانباز و روحانی هستید این بحث‌ها از شما بعید است و من در حال پاسخ به آن فرد بودن که آن افراد وقتی فهمیدند من مدافع حرم نیز هستم شروع به فحاشی به روحانیون و مدافعین حرم کردند.

حجت‌الاسلام صفایی افزود: برای اینکه قائله ختم شود برادرم دست مرا گرفته و درخواست کرد که به فروشگاه یکی از اهالی محل بروم و در حین رفتن یکی از آن افراد هتاک به سمت من حمله کرد و مشتی به صورت من زد و علاوه بر اینکه عینکم شکست صورتم نیز آسیب دید.

وی گفت: اکنون نیز در حال پیگیری امور شکایت هستیم.

رئیس مجمع عالی بسیج ملایر: از آمران به معروف حمایت می‌کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین شمس رئیس مجمع عالی بسیج نیز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شرح واقعه پیش‌آمده برای این روحانی بیان کرد: حجت‌الاسلام محمد صفایی در حال امر به معروف بوده که مورد حمله قرار گرفته است.

وی افزود: مجمع عالی بسیج از روحانیون و آمران به معرف حمایت می‌کند چرا که امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصلی‌ترین سفارش‌ها در قرآن و احادیث است.

مدیر مدرسه علمیه سفیر ملایر افزود: در مجمع عالی بسیج تا آخر پیگیر کار حجت‌الاسلام محمد صفایی بوده و از مسئولین امر و قوه قضائیه درخواست برخورد جدید تر با اراذل اوباش را داریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=11842
  • دیدگاه‌ها برای ماجرای ضرب و شتم طلبه آمر به معروف ملایری از زبان این روحانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.