• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
4

گپ و گفت دوستانه دادستان همدان با زندانیان/ مجازات های جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم علیه به زندگی+ تصاویر

  • کد خبر : 156635
  • 05 تیر 1401 - 8:41
گپ و گفت دوستانه دادستان همدان با زندانیان/ مجازات های جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم علیه به زندگی+ تصاویر

دادستان همدان گفت: درخواست های تعدادی از زندانیان برای رأی کار یا رأی باز است و ما در چهارچوب قانون از این موارد استفاده می کنیم تا محکوم علیه با حضور در اجتماع، فرصت بازگشت به جامعه و اصلاح را پیدا کند. به گزارش عصرهمدان؛ دادستان و اعضاء شورای معاونان دادگستری کل استان، رؤسای دادگستری […]

دادستان همدان گفت: درخواست های تعدادی از زندانیان برای رأی کار یا رأی باز است و ما در چهارچوب قانون از این موارد استفاده می کنیم تا محکوم علیه با حضور در اجتماع، فرصت بازگشت به جامعه و اصلاح را پیدا کند.

به گزارش عصرهمدان؛ دادستان و اعضاء شورای معاونان دادگستری کل استان، رؤسای دادگستری ها و دادستان ها و تعدادی از قضات شهرستان ها از زندان مرکزی همدان بازدید کردند.

حسن خانجانی موقر، دادستان همدان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه بازدیدهای مستمر از زندان در طول سال انجام می شود، گفت: بررسی و پیگیری مشکلات و مسائل زندانیان و اهتمام به رسیدگی درخواست های آنان از اهداف این بازدیدهاست.

وی با اشاره به اینکه قضات تعدادی از شعب همدان و شهرستان ها در این سرکشی ها و بازدیدها همراه هستند، اظهار کرد: بنابراین زندانیان به صورت چهره به چهره مشکلات قضایی خود را عنوان می کنند واین گونه روند رسیدگی به پرونده ها سرعت بیشتری می گیرد.

دادستان همدان بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس را یکی از اولویت های دستگاه قضایی دانست و افزود: اگر مسئولان زندان و قضات با ادله و شرایط موجود به نتیجه برسند که بازگشت یک زندانی به اجتماع برای جامعه مضر نیست، از مجازات های ارفاقی و جایگزین حبس از جمله پابند الکترونیک برای محکوم علیه استفاده می شود.

خانجانی موقر تأکید کرد: اصلاح زندانیان برای بازگشت به آغوش گرم خانواده، جزئی از برنامه های دستگاه قضایی است که محقق شدن آن، تلاش مضاعف و همیشگی می خواهد.

وی عنوان کرد: درخواست های تعدادی از زندانیان برای رأی کار یا رأی باز است که پس از بررسی، دستورهای لازم در هر مورد صادر شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=156635
  • دیدگاه‌ها برای گپ و گفت دوستانه دادستان همدان با زندانیان/ مجازات های جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم علیه به زندگی+ تصاویر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.