• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
1

کشتارگاه های مرغ، زیر ذره بین تیم ویژه دادستان همدان/خروج مرغ از استان ممنوع شد

  • کد خبر : 123231
  • 10 مرداد 1400 - 8:19
کشتارگاه های مرغ، زیر ذره بین تیم ویژه دادستان همدان/خروج مرغ از استان ممنوع شد

دادستان همدان با بیان اینکه در حال حاضر خروج هر گونه مرغ؛ چه زنده و چه کشتار از استان ممنوع است، گفت: تیم ویژه ای هم برای نظارت دقیق تر بر بازار این محصول تشکیل شده و اولویت آن بررسی چرایی اختلاف میزان ورود و خروج قطعه های مرغ به کشتارگاه است. به گزارش عصرهمدان، […]

دادستان همدان با بیان اینکه در حال حاضر خروج هر گونه مرغ؛ چه زنده و چه کشتار از استان ممنوع است، گفت: تیم ویژه ای هم برای نظارت دقیق تر بر بازار این محصول تشکیل شده و اولویت آن بررسی چرایی اختلاف میزان ورود و خروج قطعه های مرغ به کشتارگاه است.

به گزارش عصرهمدان، «حسن خانجانی موقر» روز گذشته در ستاد تنظیم بازار ویژه رسیدگی به کمبود مرغ در استان، گفت: در گام نخست، جهاد کشاورزی و اتحادیه مرغداران گوشتی استان همدان به عنوان تأمین کننده مؤظف است وظایف محوله خود را به درستی انجام دهد تا مرغ به میزان لازم تولید شود.

وی با ابراز تأسف از عدم نظارت صحیح بر ورود و خروج مرغ به کشتارگاه ها، اظهار کرد: میزان جوجه ریزی و میزان تحویل مرغ تولید شده به کشتارگاه ها مشخص است، اما معلوم نیست که چرا این آمارها با میزان خروجی در برخی موارد همخوانی ندارد!

دادستان همدان افزود: باید با نظارتی دقیق بی سمتی حرکت کنیم تا آمارهای ارائه شده از سوی جهاد کشاورزی، اداره صمت و اتحادیه مرغداران به هم نزدیک شود.

تیم ویژه دادستان همدان برای نظارت بر کشتارگاه های مرغ

خانجانی موقر عنوان کرد: بنابراین از امروز تیم ویژه ای علاوه بر تیم های نظارتی فعلی، تشکیل می شود تا با بازرسی موشکافانه تری کاستی های سه حوزه تولیدکننده، کشتارگاه و توزیع کننده را بررسی کند، به ویژه آن که چرایی اختلاف میزان ورود و خروج قطعه های مرغ به کشتارگاه در اولویت کاری این تیم است.

خروج مرغ از استان ممنوع شد

خانجانی موقر در ادامه با بیان اینکه خروج هرگونه مرغ چه زنده و چه کشتار از استان همدان ممنوع است، تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه با جدیت با عامل آن برخورد می شود.

وی همچنین تأکید کرد: قیمت مرغ در بازار همدان همان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی مصوب اعلامی است و اگر مردم با عرضه مرغ بیشتر از این قیمت روبرو شدند، مسئله را بلافاصله با تعزیرات و یا دیگر نهادهای نظارتی در میان بگذارند.

مشکل کمبود مرغ استان تا ۱۰ روز آینده برطرف می شود

به گزارش عصرهمدان در این نشست از جوجه ریزی سه میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه ای در تیرماه سال جاری هم خبر به میان آمد، که در این صورت پیش بینی می شود تا ۱۰ روز آینده به طور کلی مشکل کمبود مرغ در استان برطرف و حتی میزان آن در بازار اشباع شود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=123231
  • دیدگاه‌ها برای کشتارگاه های مرغ، زیر ذره بین تیم ویژه دادستان همدان/خروج مرغ از استان ممنوع شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.