• امروز : سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024
3
فرمانده انتظامی استان همدان:

چند دستگاه در حوزه عفاف و حجاب وسط میدان است؟

  • کد خبر : 1672
  • 26 شهریور 1397 - 14:16
چند دستگاه در حوزه عفاف و حجاب وسط میدان است؟

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه تقویت امر به معروف و نهی از منکر باعث اصلاح امور و ارتقاء باورهای دینی می‌شود، گفت: باید برای عملی شدن این کار دنبال شیوه و نگرش جدید باشیم.

به گزارش عصر همدان، سردار بخشعلی کامرانی‌صالح روز گذشته در همایش امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه جایگاه امر به معروف بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: نخستین امر به معروف و نهی از منکر را خداوند با فرستادن پیامبران برای هدایت بشر انجام داد.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای که مردم آن امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنند مردگان زنده‌نما هستند، افزود: آثار امر به معروف و نهی از منکر را می‌‎توان در دو در حوزه فردی و اجتماعی بررسی کرد.

فرمانده انتظامی استان همدان امر به معروف و نهی از منکر در حوزه اجتماعی را ضامن اجرای احکام الهی برشمرد و گسترش عدالت و امنیت در نظام و تضعیف جبهه نفاق را از دیگر مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در حوزه اجتماعی دانست.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث عزتمندی فرد می‌شود، افزود: در مجموع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث تقویت اسلام می‌شود.

کامرانی‌صالح با بیان اینکه امروز آثار تخریب امر معروف به معروف و نهی از منکر را در میان آحاد مشاهده می‌کنیم، گفت: نیروی مسلح بخشی از این آحاد است و اهمیت آثار امر به معروف و نهی از منکر نیز در نیروهای مسلح از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه اگر این فریضه واجب در جامعه تضعیف شود آثار زیانباری خواهد داشت، بیان کرد: مردم نسبت به نیروهای مسلح با دیدگاه خاصی دارند که اگر به این جنبه آسیب وارد شود به اعتماد مردم آسیب وارد می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان اگر به اعتماد خدشه وارد شود این سرمایه عظیم دچار تزلزل می‌شود، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح منتسب به ولایت هستند و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تقویت امر به معروف و نهی از منکر باعث اصلاح امور و ارتقای باورهای دینی می‌شود، افزود: نیروهای مسلح به عنوان یک نماد در نظام می‌تواند تأثیر بسزایی در این مهم داشته باشد.

کامرانی‌صالح با تأکید بر اینکه تمام مأموریت‌‎های نیروهای نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر ابتدا از خود فرد آغاز شود تا بتواند پلشتی را در سطح جامعه پاک کند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این راستا تذکراتی را به مسؤولان ایراد فرمودند، ادامه داد: این واجب فراموش شده باید در جامعه احیا شود.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه باید کاری کنیم افرادی که در این زمینه فعال هستند با مانعی برخورد نکنند، افزود: در حوزه عفاف و حجاب ۲۵ دستگاه مسوول هستند ولی چند دستگاه در میدان است؟

وی با اشاره به اینکه در کشور امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است، گفت: نباید اجازه دهیم در نیروهای مسلح این مهم فراموش شود همان گونه که در سطح جامعه در برخی مواقع مواجه شدیم.

کامرانی‌صالح با بیان اینکه تک تک پرسنل باید به گونه‌ای عمل کنند که اگر در بخش‌های مختلف ایرادی را دیدند به بهترین شکل تذکر دهند، ادامه داد: باید برای عملی شدن این کار دنبال شیوه و نگرش جدید باشیم.

وی با اشاره به اینکه همه موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم و پرسنل نیروهای مسلح باید در این زمینه احساس مسئولیت داشته باشند، تصریح کرد: در نهایت خروجی آن باید دین‌باوری باشد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه اگر عامل به عمل باشیم دیگر آسیب نمی‌بینیم، افزود: باید اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار داشته باشیم تا بتوانیم اثرات تخریبی را خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از تهدیدات درحوزه فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: نیاز داریم که سواد رسانه‌ای را افزایش دهیم تا بتوانیم تهدیدات را شناسایی و راهکار مقابله با آن را ارائه دهیم.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1672
  • دیدگاه‌ها برای چند دستگاه در حوزه عفاف و حجاب وسط میدان است؟ بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.