• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024
3
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت همدان:

واحدهای تولیدی همدان با مشکل تأمین مواد اولیه مواجهند

  • کد خبر : 2978
  • 12 آذر 1397 - 12:06
واحدهای تولیدی همدان با مشکل تأمین مواد اولیه مواجهند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در حال حاضر اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی استان همدان با مشکل تأمین مواد اولیه برای تولید مواجه هستند.

به گزارش عصر همدان، محمدرضا جعفری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گشایشی رخ نداده است، اظهار کرد: واحدهای صنعتی در همدان همچنان با چالش تهیه مواد اولیه روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه در تهیه مواد اولیه وارداتی تخصیص ارز به سختی انجام می‌شود، گفت: فروشندگان خارجی از فروش مواد اولیه به ایران خودداری می‌کنند و مجبور هستیم که با واسطه اجناس مورد نیاز خود را تهیه کنیم که ناامن است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه دولت برای انتقال وجه هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد، افزود: متأسفانه نمی‌توان از کارگر این درخواست را داشت که در انتظار تأمین مواد اولیه و بازگرداندن ارز بماند.

وی با بیان اینکه کمبود مواد اولیه وضعیت تولید را نابسامان کرده است، تصریح کرد: حتی کشورهای اروپایی، کره و چین به سختی کالا به ایران می‌فروشد.

جعفری در ادامه  با اشاره به اینکه در حوزه صادرات نیز فعالان اقتصادی  برای انتقال ارز دچار مشکل هستند، اظهار کرد: بازارهای جذاب که می‌توان بر روی آن حساب باز کرد از ارتباط با ایران خودداری می‌کنند و کشورهای عراق و افغانستان در برابر کالا ریال پرداخت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با اوضاع کنونی کشور برگرداندن ارز حاصل از صادرات به سامانه ارزی در نظر گرفته شده پیچیده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه مشکل تأمین مواد اولیه دامن همه واحدهای صنعتی را گرفته است افزود: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان پیگیر مشکلات واحدهای صنعتی بوده است اما در مرکز کشور پاسخگوی مشکلات ما نیستند.

وی با بیان اینکه تأمین مواد اولیه در بورس هم با مشکل مواجه شده است، تصریح کرد: امروز سازمان صنعت، معدن و تجارت باید واحدهای تولیدی را به بورس کالا معرفی کند اما اداره استانی اختیار کامل را ندارد و از مرکز کشور باید صورت گیرد که تا کنون محقق نشده است.

جعفری در پایان سخنانش تأکید کرد: ناهماهنگی‌های داخلی بر مشکلات واحدهای تولیدی در شرایط فعلی افزوده است.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2978
  • دیدگاه‌ها برای واحدهای تولیدی همدان با مشکل تأمین مواد اولیه مواجهند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.