• امروز : شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 March - 2024
2
با تأکید معاون اول رئیس جمهور

همدان مهیای برگزاری دو رویداد بین‌المللی می‌شود

  • کد خبر : 800
  • 15 مرداد 1397 - 10:07
همدان مهیای برگزاری دو رویداد بین‌المللی می‌شود

رویداد بین‌المللی «همدان ۲۰۱۸» بعد از حضور مسؤولان کشوری، وارد فاز ملی شد و با تأکید معاون رئیس اول رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها مکلف به همکاری با رویداد «همدان ۲۰۱۸» شدند.

به گزارش عصر همدان، رویداد «همدان، ۲۰۱۸» یک گام دیگر فراتر نهاد و با دیدار با معاون اول رئیس جمهور نمایی دیگر از اهمیت این موضوع را به نمایش گذاشت.

همدان که در ابتدایی‌ترین روزهای انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی نتوانست یک افتتاحیه ملی برگزار کرده و مانند تبریز ۲۰۱۸ از مسؤولان ملی به همدان دعوت کند، روز گذشته با معاون رئیس جمهور، جمعی از معاونان رئیس جمهور، هفت وزیر دولت، رئیس سازمان صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی، استاندارد همدان و رئیس مجمع نمایندگان و جمعی از نمایندگان، شهردار و رئیس شورای شهر همدان دیدار کرده و جلسه داشت.

همه وزارتخانه‌ها مکلف به همکاری با رویداد همدان ۲۰۱۸ هستند

معاون اول رئیس جمهور در جلسه هماهنگی رویداد همدان ۲۰۱۸ ضمن تأکید بر اینکه با مرکزیت همدان باید ایران را به جهان معرفی کنیم، اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را برای کمک به این رویداد به کار می‌گیرد.

اسحاق جهانگیری با تأکید بر اینکه در جلسه هیات دولت هر مصوبه‌ای برای این رویداد نیاز باشد، تصویب می‌کنیم، افزود: وزارت امور خارجه برای دعوت از نمایندگان و سفیران اقدامات لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه همه وزارتخانه‌ها مکلف به همکاری با رویداد «همدان، ۲۰۱۸» هستند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد نیز برای معرفی مشاهیر و وزارت ورزش و جوانان نیز برای میزبانی مسابقات در همدان اقدام کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید صدا و سیما برای معرفی جاذبه‌ها و مفاخر فرهنگی همدان اقدام ویژه و مضاعفی داشته باشد، بیان کرد: کارهای خوب و بزرگی در همدان انجام شده است و از تلاش‌های استاندارد و همکاری خوب شهرداری همدان و نمایندگان مجلس در جهت توسعه استان قدردانی می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم همدان را به خوبی معرفی کنیم و دولت هم در این زمینه نهایت تلاش خود را می‌کند، یادآور شد: همه دستگاه‌های ملی با استفاده از فرصت رویداد همدان ۲۰۱۸ استفاده کرده و ایران را معرفی کنند.

وی با بیان اینکه همدان به لحاظ ظرفیت‌های مختلف از جمله تاریخی، مشاهیر و صنایع‌دستی این امکان را دارد، افزود: انصافاٌ همدان جاذبه‌های زیادی دارد و اگر در کشور بخواهیم جاذبه‌های گردشگری را معرفی کنیم، حتما همدان جزو مطرح‌ترین آنهاست.

همدان نیازمند همکاری وزارت امور خارجه است

استاندارد همدان نیز با بیان اینکه همدان با رویداد ۲۰۱۸جهانی خواهد شد، گفت: در سال‌های اخیر و در جهت توسعه زیرساخت‌ها از راه‌آهن تا آزادراه و هتل سازی کارهای بزرگی در استان انجام شده است.

محمدناصر نیکبخت افزود: در شرایط فعلی که دشمن ایران‌هراسی می‌کند، میزبانی از دو رویداد جهانی و آسیایی در همدان به نمایندگی از ایران توفیق بزرگی برای کشور است.

وی با تأکید بر اینکه انتظار داریم وزارت امور خارجه در این دو رویداد به همدان کمک کند، افزود: ۴۳ برنامه از جمله نخستین جشنواره ملی پویانمایی و میزبانی از نشست سفرای خارجی با عنوان رویداد ۲۰۱۸در همدان انجام شده است.

وزارت امور خارجه در حال پیگیری برنامه‌های رویداد همدان ۲۰۱۸ است

سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در خصوص هماهنگی برنامه‌های رویدادهای ۲۰۱۸ در همدان اظهار کرد: وزارت امور خارجه جهت اجرای خوب رویداد «همدان ۲۰۱۸» همه ظرفیت‌ها را به کار می‌گیرد.

بهرام قاسمی بیان کرد: میزبانی همدان از نشست سفرای خارجی خوب و رضایت ‌بخش بود و بخش دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در حال پیگیری برنامه‌های رویداد «همدان، ۲۰۱۸» است.

میهمانان رویدادهای همدان ۲۰۱۸ در سطح بالا دعوت شوند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز توجه به نقش کلیدی همدان در حوزه تاریخ و تمدن به صورت ویژه را ضروری دانست و گفت: همدان را به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران باید به جهان معرفی کنیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه میهمانان رویدادها در سطح بالا دعوت شوند، بیان کرد: حضور وزرا و میهمانان خارجی در این رویدادها کمک به معرفی همدان و توسعه گردشگری است.

وی تلاش استاندارد برای معرفی همدان و کمک به توسعه استان را قابل تقدیر دانست و گفت: امیدواریم همدان به حق واقعی خود در سال ۲۰۱۸ برسد.

معرفی همدان نیازمند تبلیغات بیشتر و جامع‌تری است

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا را یک فرصت دانست و گفت: باید از این فرصت ارزشمند در جهت توسعه استان استفاده کرد.

امیر خجسته با بیان اینکه معرفی همدان نیازمند تبلیغات بیشتر و جامع‌تری است، افزود: صدا و سیما باید ورود جدی‌تری به این موضوع داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه از وزارت امور خارجه انتظار داریم کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌های ایران برای رویداد همدان همکاری ویژه‌ای داشته باشند، افزود: در این رویداد موضوع ثبت جهانی آثار تاریخی همدان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش فارس؛ پس از آنکه توضیحاتی در خصوص ویژگی‌های همدان و مزیت‌های گردشگری استان و اهمیت رویداد «همدان ۲۰۱۸» توسط نیکبخت و نیز درخواست‌های استان از دولت و معاون اول رئیس جمهور مطرح شد، گزارش اقدامات استان در رابطه با این رویداد در حوزه زیرساخت، رویدادهای انجام شده و پیش رو و تبلیغات همدان از سوی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ارائه شد.

رویداد ۲۰۱۸ برای همدان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند این خطه را در ابعاد گسترده‌ای معرفی کند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=800
  • دیدگاه‌ها برای همدان مهیای برگزاری دو رویداد بین‌المللی می‌شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.