• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
3
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:

نگهداری ارز دارای پشتوانه قوی می‌شود/ روایت اتاق فکر اقتصادی دشمن علیه ایران

  • کد خبر : 1907
  • 05 مهر 1397 - 23:31
نگهداری ارز دارای پشتوانه قوی می‌شود/ روایت اتاق فکر اقتصادی دشمن علیه ایران

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه نگهداری ارز به زودی پشتوانه قوی و قدرتمندی خواهد شد، گفت: هجمه برای خرید کالای اساسی، ارز و طلا بیش از همه چیز کشور را با مشکل مواجه می‌کند .

به گزارش عصر همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در جشنواره شهیدرجایی همدان با بیان اینکه طرح تحریم، فشار، مذاکره و امتیازگیری امروز در دنیا با فشار آمریکا در حال اجراست، اظهار کرد: دشمنان طرحی را اجرا کردند که به دنبال آن فشار بر جمهوری اسلامی و بعد به خیال خود مذاکره و امتیازگیری باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا هر آنچه را داشته به کار گرفته و چیزی باقی نمانده تا به این فشارها اضافه کند، گفت: می‌گویند آبان ماه تحریم‌ها افزایش پیدا می‌کند اما همه فشارها وارد شده و مهمترین فشار نیز نفتی بوده است.

حرف بی‌حسابی است که صادرات نفت را به صفر برساند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه نهایت فشار آنها فشار هشت سال پیش می‌شود که یک میلیون بشکه نفت می‌فروختیم، افزود: حرف بی‌حسابی است که صادرات نفت را به صفر برساند و این امر تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به همان میزانی که به خیال خود بر ما ضربه وارد می‌کند و فشار می‌آورد، بیشتر خود اینها را تحمل می‌کند،گفت: آمریکا بیش از اینکه برای ما هزینه درست کند بیشتر خود هزینه می‌کند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه آمریکا توان هزینه دادن طولانی را چه در حوزه نظامی و چه در حوزه اقتصادی ندارد، خاطرنشان کرد: قدرت مانور آمریکا از ماه‌ها نمی‌گذرد چراکه توان اداره صحنه بین‌المللی را ندارد.

وی با اشاره به اینکه امروز با وجود فشارهای بین‌المللی نتوانسته قطعنامه‌ای را علیه ایران در شورای عالی امنیت مصوب و همه کشورها را با خود همراه کند، افزود: قله‌های ترامپ برای تحریم، فشار و مذاکره علیه ایران تمام شده  و به سمت سرازیری می‌رود.

حجم نقدینگی کشور بالاست

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه فشارهای اقتصادی می‌توانست کاهش پیدا کند اما عوامل روانی، سوء مدیریت‌ها و فشارهای بین‌المللی مثلثی را ساختند که این امر ایجاد شود، گفت: متاسفانه حجم نقدینگی بالاست.

وی با اشاره به اینکه امروز با حجم نقدینگی بالا با اشتها به سمت خرید ارز، سکه، مسکن، کالاهای اساسی و… حرکت می‌کنند که خود اثر عمیقی بر روی مسائل روز گذاشته شده است، خاطرنشان کرد:‌ با جلسه‌ای که با رئیس بانک مرکزی در کمیسیون برنامه و بودجه داشتیم تدابیر خوبی شکل گرفت تا تمام قدرت دولت و مجلس به کار گرفته شود و ارز را بتوانیم در کشور نگهداری و باعث جلوگیری از هدررفت آن در این موقعیت بسیار حساس شویم.

حاجی‌بابایی بیان کرد: با وجود تمام فشارهای صورت گرفته در ۶ ماهه اول سال، جمهوری اسلامی بیش از پیش‌بینی، در حوزه نفت درآمد کسب کرده که این پشتوانه خوبی است.

۲۳ میلیارد دلار امسال صادرات غیرنفتی در پنج ماهه اول

وی با اشاره به اینکه ۲۳ میلیارد دلار در پنج ماهه اول امسال صادرات غیرنفتی داشته‌ایم، گفت: صادرات غیرنفتی ایران در سال گذشته ۴۵ میلیارد دلار بوده که پنج ماهه اول امسال به ۲۳ میلیارد دلار رسیده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: صادرات غیرنفتی خوبی داشتیم که اگر این روند ادامه داشته باشد از مرز ۵۰ میلیارد دلار عبور خواهد کرد یعنی از قیمت فروش نفت بیشتر خواهد شد.

وی بیان کرد: یکی از دلایل دشمنی آمریکا با ایران این است که در اتاق‌های فکر خود بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که جمهوری اسلامی ۵۵ میلیارد دلار نفت می‌فروشد و ۴۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دارد که می‌شود ۱۰۰ میلیارد دلار در حالی که تمام وارداتش بیش از ۵۵ میلیارد دلار نیست.

وی ادامه داد: آنها به این نتیجه رسیده‌اند که با تفاضل ۴۵ میلیارد دلاری دیگر جمهوری اسلامی قدرت بی‌رقیب می‌شود چراکه قدرت نظامی و موقعیت استراتژی و منطقه‌ای عالی نیز دارد.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه آنها استدلال دارند که کشور چین یک قدرت اقتصادی است و روسیه یک قدرت نظامی اما ایران قدرت نظامی، اعتقادی، استراتژی و منطقه‌ای و به دنبال آن در حال تبدیل به قدرت اقتصادی قوی است؛ افزود: حساسیت آمریکا روی ایران به همین دلایل، بسیار است.

وی تصریح کرد: حرکتی که آمریکا، رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه در اهواز انجام دادند از نظر نظامی، سیاسی و اجتماعی کاری مفتضحانه‌ و ضعیفی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تاکید کرد: آمریکا که ادعای قدرت در همه چیز را دارد کارش به جایی رسیده که چهار نفر از افراد زیر دیپلم را استخدام و از پول نفت عربستان به آنها بدهد تا مردم بی‌گناه، جانباز و کودک چهارساله را به رگبار ببندند.

وی با بیان اینکه آمریکا نمی‌تواند در هیچ شرایطی وارد جنگ با جمهوری اسلامی شود و کاملاًً این را می‌داند، افزود: امروز این کشور با این اقدامات دنیا را سرکیسه می‌کند، ۲۱ تریلیون دلار بدون پشتوانه چاپ کرده است.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه آمریکا تمام کسری‌های بودجه‌ای خود را با این اقدام جبران می‌کند و همه می‌دانند اما جز جمهوری اسلامی ایران کسی نای بیان این مسئله را ندارد، گفت: در اینکه مجلس، دولت و قوه قضائیه نقص دارند و عملکرد مطلوبی ندارد شکی نیست و باید قدرتمند شویم، اما امروز جنگ اقتصادی است که باید تمام نقاط ضعف را به فرصت تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه پشتوانه مردم بیان و رفتار ماست، افزود: امروز بزرگترین مشکلی که در کشور به وجود می‌آید امنیتی است که بر اساس مسائل روانی مورد خدشه واقع می‌شود.

 نگهداری ارز به زودی پشتوانه قوی و قدرتمندی خواهد شد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه مردم باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران سالها مشکل داشته باشد مشکل ارزی و کالا نخواهد داشت، گفت: ایران به سمت نگهداری ارز رفته و به زودی این پشتوانه قوی و قدرتمندی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هجمه برای خرید کالای اساسی، ارز و طلا بیش از همه چیز کشور را با مشکل مواجه می‌کند که باید این پیام را مجلس، دولت، قوه قضائیه، مدیران و دوستداران کشور به مردم برسانند، گفت: باید نقد کنیم اما این نقد هم چهارچوب و برنامه‌ریزی دارد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه اگر این مسئله دچار خدشه شود نمی‌توان کار را مدیریت کرد، افزود: امروز مدیران تمام توان خود را برای دلگرمی مردم به کار بگیرند، دقت کنیم ورود و خروج کالاها را از استان جلوگیری کنیم چراکه بسیاری از افراد به دنبال استفاده از این جریان هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز هرگونه سوداگری و عافیت‌طلبی و سودطلبی ناجوانمردانه و نامردی است، گفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا مردم آرامش پیدا کنند، مدیران می‌توانند نقش قابل توجهی داشته باشند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تاکید کرد: استان ظرفیت بسیاری دارد و تمام توان را به کار خواهیم گرفت تا دچار مشکل نشود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1907
  • دیدگاه‌ها برای نگهداری ارز دارای پشتوانه قوی می‌شود/ روایت اتاق فکر اقتصادی دشمن علیه ایران بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.