• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
1
قالیباف:

مشکلات ما در حوزه اقتصادی، ناکارآمدی و ضعف مدیریت است /شهید همدانی برای خدمت به مردم از آبروی خود هم مایه می‌گذاشت

  • کد خبر : 2205
  • 20 مهر 1397 - 20:06
مشکلات ما در حوزه اقتصادی، ناکارآمدی و ضعف مدیریت است /شهید همدانی برای خدمت به مردم از آبروی خود هم مایه می‌گذاشت

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به این که امروز دشمن فشار را بر مستضعفان که مهم‌ترین مدافعان این کشور هستند قرار داده است، گفت: مشکلات ما در حوزه اقتصادی نداشتن نیست، ظرفیت کشور بسیار بالاست اما آنچه امروز مشکل ما است ناکارآمدی و ضعف مدیریت است.

به گزارش عصر همدان، محمدباقر قالیباف در سومین سالگرد شهادت سردار حاج حسین همدانی و یادبود شهدای مدافعین حرم در حسینیه امام خمینی(ره) با بیان این که توفیقی است که در جمع با صفای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و مادران و فرزندان شهدا گردهم جمع آمدیم، اظهار کرد: هرچه در انقلاب داریم به برکت امام و شهدا بوده است، امامی که جز برای خدا سخنی به زبان نیاورد و این بزرگمرد الهی جز برای خدا گامی برنداشت.

وی با تأکید بر این که این جمع‌ها در سایه نام شهدا، برای شناخت راه و مسیر شهداست، افزود: شهدا رفتند تا مسیر انقلاب و صراط مستقیم را بشناسیم و همین شهدا همچون شهید همدانی‌ها هستند که چراغ راه ما هستند.

قالیباف سپس با اشاره به دوران آشنایی‌اش با شهید همدانی در محیط جبهه و جنگ تا آخرین دیدارش ۴۸ ساعت پیش از شهادت، گفت: در این مدت بیش از سه دهه آشنایی چه در دوران دفاع مقدس یا قبل و بعد از آن، دیدم که شهید همدانی برای انقلاب، مردم و ایران اسلامی صادقانه مخلصانه و بی‌نام و نشان زحمت کشید و لحظه ای آرام و قرار نداشت، چه از کردستان و چه تا سوریه، در تمامی این ابتلائات، شهید همدانی حضور داشت و درخشید.

وی بیان داشت: برخی از ما تا زمانی که مسئولیتی داریم منافعی را دنبال می‌کنیم اما شهید همدانی چه در مسئولیت یا خارج از آن فقط ادای تکلیف کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در فراز و نشیب مسئولایت‌ها، شهید همدانی هیچ‌گاه برایش مهم نبود در چه مسئولی ایستاده، کدام پست را اشغال کرده و چگونه می‌رود و می‌آید، آنچه برایش مهم بود تلاش و خدمت بود.

وی تصریح کرد: آن چه از این مرد بزرگ دیدم، چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، این بود که او صادقانه و مخلصانه زحمت کشید و لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.

قالیباف با تأکید بر این که شهید همدانی در هر فتنه‌ای که در انقلاب اتفاق افتاده درخشید و ایستاد و لحظه‌ای از پا ننشست، خاطرنشان کرد: شهید همدانی هیچ‌گاه از وظیفه خودش غافل نشد، فردی مقاوم در لحظات سخت دوران جنگ بود و همه می‌دانستند که در این برهه‌ها مردانه ایستاد.

قالیباف با تأکید بر این که در عین این استقامت و توان، شهید همدانی مظلومیت خاصی نیز داشت، افزود: به خاطر روحیه جوانمردانه‌ای که سردار همدانی داشت و همیشه دنبال جذب افراد بود، زخم زبان می‌شنید و بی‌حرمتی می‌دید ولی هرگز برای او این‌ها موضوعیت نداشت.

وی بیان داشت: در همین جریانات سال ۸۸ این مرد بزرگ، زحمات بسیاری کشید و بعد با کسانی که ناآگاهانه در فتنه بودند در هنگام رویارویی، مانند فرزند خود صحبت می‌کرد.

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان این که چنین روحیه از عزیز و سردار و مرد بزرگی چون شهید همدانی انتظار می‌رفت، گفت: این مجاهد بزرگ هرگاه احساس می‌کرد می‌تواند به مردم خدمت کند از آبروی خود هم مایه می‌گذاشت.

وی افزود: در حقیقت فرهنگی که شهید همدانی از خودش به جا گذاشت به واقع فرهنگ یک مجاهد در راه خدا و یک مجاهد بر اساس فرهنگ قرآن و اهل بیت بود.

قالیباف خاطرنشان کرد: کسی که اینگونه بی‌نام و نشان کار انجام دهد و اصلاً برایش مهم نباشد دیده شود، وقتی این گونه زندگی کند، بعد از این همه تلاش عاقبت به خیر می‌شود تاجایی که وقتی قرار است بزرگداشتی برایش گرفته شود، نه در همدان و نه در سطح ملی بلکه در بین امت اسلامی می‌درخشد.

وی خاطرنشان کرد: همین فرهنگ مجاهدت، شهادت و مبارزه است که ما را از روزهای سخت و تلخ سقوط خرمشهر و روزهای آغازین دفاع مقدس – که عده‌ای معتقد بودند نباید بجنگیم و حرف از صلح و آتش بس بود و می‌گفتند با کدام امکان بنای مبارزه با دشمنی را دارید که دنیا با او متحد است – و شرایط ترور و توطئه منافقان به جایی رساند که امروز در اقتدار کامل قرار داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بعد از جنگ هم عده‌ای می‌گفتند چرا نبرد را ادامه دادید و چه دستاوردی داشتید، اما امروز با افتخار از دستاوردهای فرهنگ جهاد و شهادت و امنیت بالای کشور و اعتلای صنایع دفاعی و نظامی سخن می‌گوییم.

وی هدف دشمن را برای حضور در مرزهای ایران اسلامی از بین بردن نظام اسلامی دانست و گفت: امروز به برکت جانفشانی شهدا عظمت ایران اسلامی و احیای مجدد اسلام و روحیه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی از شبه قاره هند تا مدیترانه استیلا پیدا کرده است.

قالیباف ادامه داد: اگر امروز مردم یمن و فلسطین اینگونه مبارزه می‌کنند و رژیم صهیونیستی خود را در اوج ضعف می‌بیند به برکت فرهنگ اهل بیت و زحمات شهدا و آزادگان و ملت است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که دشمن در آن میدان‌ها نتوانست کاری پیش ببرد اکنون جنگ اقتصادی و روانی را آغاز کرده و به دنبال ایجاد فشارهای مضاعف داخلی است، تصریح کرد: تشخیص دشمن این بوده که ضعف ما در اینجاست و متأسفانه این ضعف وجود دارد و دشمن می‌خواهد با فشار اقتصادی باور مردم را به آرمان‌های انقلاب سست کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عرصه امروز ما سخت‌تر از دهه ۶۰ نیست و باید همان مسیری که در پیروزی و تثبیت انقلاب و دفاع مقدس داشتیم و با همان مجاهدت مسیر پیش رو را طی کنیم.

وی با اشاره به این که امروز دشمن فشار را بر مستضعفان که مهم‌ترین مدافعان این کشور هستند قرار داده است، افزود: مشکلات ما در حوزه اقتصادی نداشتن نیست، ظرفیت کشور بسیار بالاست اما آنچه امروز مشکل ما است ناکارآمدی و ضعف مدیریت است.

قالیباف خاطرنشان کرد: در واقع زمانی که درآمد کشور به پنج برابر افزایش پیدا کرد مشکلات اقتصادی داشتیم و زمانی که درآمد کمتر داشتیم رشد اقتصادی بیشتر بود و اینها نشان دهنده ناکارآمدی مدیریت اقتصادی است، چون به جای حل مسائل اقتصادی با راهکارهای اقتصادی، راهکارهای سیاسی پیش گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی درصد بسیار کمی از مردم از نقدینگی موجود کشور استفاده می‌کنند که سود آن ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است و بیش از ۷۰ درصد این سود به ۱۰ درصد اجتماع تعلق می‌گیرد، کسانی که هر زمان اراده کنند میلیاردها وام می‌گیرند درحالی که جوانان ما برای چند میلیون وام معطل می‌مانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مسئولان دولتی گفتند دلار در اقتصاد ما نقش ندارد، اگر اینگونه بود چرا برای نمونه پراید چنین سیر افزایش قیمتی را طی می‌کند که بعد مجبور به عذرخواهی شوید، بهتر از عذرخواهی اصلاح کار است.

وی با تأکید بر این که اگر سیاست‌های جبرانی برای رفع معضل کاهش قدرت خرید قشر مستضعف در پیش گرفته نشود کانون زندگی‌ها فرو خواهد ریخت، گفت: این انقلاب با این همه عظمت و پیشرفت باید بتواند با راهکار اقتصادی مسائل را حل کند و این ظرفیت در کشور وجود دارد.

قالیباف افزود: امروز دولت اختیارات کامل دارد و حضرت آقا اختیارات لازم را به سران قوا دادند و همه ما موظفیم به دولت کمک کنیم و بنده با وجود زاویه سیاسی با دولت در حل مشکلات اقتصادی و حفظ عزت مردم از هیچ همکاری دریغ ندارم.

وی ضمن تأکید بر این که دولت نیز باید محکم‌تر از گذشته به میدان بیاید، خاطرنشان کرد: دولت باید تصمیم بگیرد تا زمان را از دست ندهد و بیش از این آسیب وارد نشود که امروز مجاهدت ما ایستادن در حل ناکار‌آمدی‌ها و نا امید کردن دشمن است.

قالیباف در پایان سخنان خود با بیان این که یکی از اشکالات ما در این زمینه، خارج کردن مردم از عرصه اقتصاد است، افزود: همانگونه که مردم جنگ را اداره کردند به ویژه باید فرصت را در اختیار جوانان قرار دهیم که راه انقلاب و جبهه مجاهدت هر روز به گونه‌ای است و همه باید دست به دست هم بدهیم و سختی مسیر را هموار کنیم.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2205
  • دیدگاه‌ها برای مشکلات ما در حوزه اقتصادی، ناکارآمدی و ضعف مدیریت است /شهید همدانی برای خدمت به مردم از آبروی خود هم مایه می‌گذاشت بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.