• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
1
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان پیرامون اتفاق اخیر در نمازجمعه شهر همدان

مسئولین در مقابل صدای معترضین واقعی سعه صدر داشته باشند

  • کد خبر : 971
  • 21 مرداد 1397 - 10:12
مسئولین در مقابل صدای معترضین واقعی سعه صدر داشته باشند

بسیج دانشجویی استان ضمن اعلام موضع محکم خود در حمایت از امت اسلامی که درگیر جنگ اقتصادی می‌باشند و توجه به مطالبه آنان، مسئولین را به داشتن سعه صدر و تحمل شنیدن صدای معترضین واقعی توصیه می‌کند.

به گزارش عصر همدان، به دنبال برخورد خارج از صبر و برادری امام جمعه همدان، با یکی از نمازگزاران نماز جمعه گذشته، بسیج دانشجویی استان با صدور بیانیه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به این شرح است:

بسمه تعالی
بدون  تردید نماز جمعه که یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران و حاصل ایثار شهیدان این مرز و بوم است؛ همواره مرکز وحدت مسلمانان و میعادگاه نمایش قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام بوده تا عطر اخلاق و رأفت اسلامی را در فضای جامعه پراکنده سازد، این در حالیست که در جمعه ۱۹ مرداد ماه ۹۷ در میعادگاه نمازجمعه شهرستان همدان صدای معترضانی که از وضعیت اقتصادی موجود که حاصل ناکارآمدی برخی مسئولین و مدیران اشرافی کشور و استان به ستوه آمده بودند، بریده شد و رفتار خوبی صورت نگرفت.

این نوع روش برخورد با معترضین دل جامعه دانشگاهی استان را به درد آورده است. مگر نه آنکه  صدای معترضین باید شنیده شود و به گوش مسئولین برسد تا در جنگ اقتصادی فعلی با کمک همه ارگانها و اقدام انقلابی و جهادی مسئولین بر دشمن فائق بیاییم.

این همان نماز جمعه‌ای است که امام خمینی (ره)  با الفاظی چون «دژ مستحکم»، «سنگر اسلامی»، «فریضه وحدت آفرین و دشمن شکن»، «فریضه الهی» و… از آن یاد کرده است و در اهمیت این جایگاه که مختص ولایت است می‌فرماید:« در خطبه نماز جمعه ، مقدرات مملکت باید بیان شود. مسائل سیاسی که در مملکت باید جریان پیداکند، مسائل اجتماعی در مملکت باید جریان پیدا کند. گرفتاری‌های مسلمان ها و اختلاف‌های آنها باید در خطبه‌ها مطرح و رفع بشود.

نماز جمعه عبادت است لکن عبادتی که مدغم در سیاست است، سیاست در عبادت مدغم است، نمی‌توانند با دعا، باخطبه و به طورکلی باظالمین به طور کلی با متجاوزین و مخالفین اسلام معارضه کنند، خطبه ها را نگذارند یک یا چند دعا باشد و یک یا چند ذکر باشد … شما باید در کشورهای خودتان، در خطبه‌های نماز جمعه خودتان که برای همین مقصد نماز جمعه به پا شده است، در ادعیه خودتان، در زیارات خودتان، در هرچه رفت و آمد دارید مصالح اسلامی را مطرح کنید، مسائل اجتماعی مردم را مطرح کنید، مسائل خصوصی نگویید، مصالح اجتماعی را بگویید، بگذارید اگر شما این را گفتید، نمازتان را تعطیل کنند، مردم عکس‌العمل نشان می‌دهند. اگر دولتی به واسطه خطبه نماز جمعه، نماز جمعه شما را تعطیل کند، با عکس‌العمل مردم مواجه می‌شودو همانی است که که ما می خواهیم.»

تریبون نماز جمعه مختص امام ولایت است و شما ائمه جمعه یک به یک نماینده  امام این ملت هستید، امید است که این وظیفه را و اهمیت این مسئولیت بزرگ را بیشتر درک کرده و در امید مردم به این جایگاه  لطمه‌ای وارد نکنید که این عمل ضربه‌ای  بزرگ به اسلام و همچنین ضربه ای به  احساس اطمینان قشر های مختلف  جامعه است ،امام جامعه یعنی رهبرمعظم انقلاب اسلامی که همیشه در کنار مردم و حامی مسئولین پاکدست و تلاشگر بوده‌اند و انتظار رهبری نیز از نمایندگان خود همین می‌باشد.

بنابراین دانشجویان انقلابی و مطالبه‌گر به تبعیت از رهبری عزیزمان همواره حامی مردم بوده‌اند و انتظار دارند  در این شرایط حساس که کشورمان آبستن اتفاقات مهمی است همه باهم و یکصدا در کنار مردم سلحشور و شریفی باشند که سالهاست ثابت کرده‌اند با تمام سختی‌ها امام خودرا تنها نمی‌گذارند و برای رسیدن به آرمان‌های انقلابشان حتی از جانشان هم مضایقه نمی‌کنند.

لذا بسیج دانشجویی استان ضمن اعلام موضع  محکم خود در حمایت از امت اسلامی که درگیر جنگ اقتصادی می‌باشند و توجه به مطالبه آنان،  مسئولین را به داشتن سعه صدر و تحمل شنیدن صدای معترضین واقعی توصیه می‌کند بنابراین، انتظار دارد آنها صدای امت را شنیده ودر راستای مطالبه از مسئولین استانی و کشوری به رفع هم وغم آنها   بپردازند…

و من الله توفیق
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=971
  • دیدگاه‌ها برای مسئولین در مقابل صدای معترضین واقعی سعه صدر داشته باشند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.