• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 20 May - 2024
2

مراکز سونوگرافی همدان دفترچه‌های تامین اجتماعی را پذیرش نمی‌کنند

  • کد خبر : 1924
  • 06 مهر 1397 - 12:54
مراکز سونوگرافی همدان دفترچه‌های تامین اجتماعی را پذیرش نمی‌کنند

عدم تعهدسازمان تامین اجتماعی همدان نسبت به پرداخت بدهی پزشکان رادیولوژی، مردم را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش عصر همدان، سونوگرافی‌ها از مراکز مهم تشخیصی درمانی هستند که همه افراد برای یک بار هم که شده در طول زندگی خود به آن مراجعه می‌کنند.

تعرفه‌های انجام سونوگرافی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه گران است و همه مردم توان پرداخت آن را ندارند بنابراین دسته‌ای از مردم برای کاهش هزینه‌های درمان و برخورداری از مزایای بازنشستگی با پرداخت هزینه ماهانه به سازمان تامین اجتماعی زیر پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند. اما مشکل از جایی شروع می‌شود که سازمان بیمه گر به تعهدات مالی خود عمل نمی‌کند و پزشکان رادیولوژی نیز قرارداد خود را با این سازمان لغو می‌کنند.

چهارم مهر ماه، دسته بسیاری از بیماران همدانی با مشکل عدم پذیرش دفترچه های تامین اجتماعی از سوی مراکز سونوگرافی شهر مواجه شدند که ایم موضوع از طریق رسانه‌ها پیگیری شد.

یکی از بیمارانی که صبح امروز به چندین مرکز سونوگرافی مراجعه کرده و هیچ یک دفترچه تامین اجتماعی او را نپذیرفتند، گفت: با دستور پزشک معالج، به یک مرکز سونوگرافی واقع در خیابان بوعلی همدان مراجعه کردم اما وقتی دفترچه خود را برای پذیرش تحویل منشی دادم، گفتند که دفترچه قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: با خود گفتم شاید این مرکز دفترچه ام را نمی‌پذیرد بنابراین به چندین سونوگرافی دیگر در مناطق مختلف شهر مراجعه کردم اما هیچ یک راضی به پذیرش دفترچه‌ام نشدند.

این شهروند همدانی ابراز کرد: ماهانه بیش از ۲۰۰ هزار تومان برای بیمه تامین اجتماعی هزینه می کنیم، پس انتظار داریم که این سازمان هم در کنار ما باشد و خدمات درمانی شایسته ای را به بیمه شدگان ارائه دهد.

وی گفت: هزینه سونوگرافی بسیار گران است و اگر دفترچه هایمان را قبول نکنند قادر به انجام سونوگرافی نخواهیم بود.

این مراجعه کننده با بیان‌اینکه انجام سونوگرافی برایم ضروری است اما توانایی پرداخت هزینه‌اش را ندارم، ابراز کرد: از مسئولان می‌خواهم به امور مردم رسیدگی کنند.

وی افزود: پزشکان سونوگرافی می‌گویند چون تامین اجتماعی به تعهدات مالی خود عمل نمی‌کند و بیش از یک سال است که هزینه‌ها را پرداخت نکرده بنابراین قادر به ارائه خدمت نیستیم.

سازمان تامین اجتماعی همدان پاسخ نامه ما را هم نداده است

نایب رئیس انجمن رادیولوژیست‌‌های همدان گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از یک سال است که بدهی ما را پرداخت نکرده و حتی پاسخ نامه ارسالی ما را هم نداده است.

دکتر علی‌احسان صالح گفت: یک سال و سه ماهی است که سازمان تامین اجتماعی بدهی همکاران ما را پرداخت نکرده و گویا ما را فراموش کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بارها با این سازمان مکاتبه و نامه نگاری کردیم اما حتی پاسخ نامه ما را هم نداده‌اند.

این متخصص رادیولوژی ابراز کرد: بر اساس نامه‌ای که از طرف انجمن رادیولوژیست‌های همدان به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم، از آن‌ها خواستیم تا نسبت به پرداخت مطالباتمان اقدام کنند اما هیچ عکس‌العملی از جانب آن ها مشاهده نشد.

مراکز سونوگرافی در آستانه ورشکستگی هستند

صالح با تاکید بر اینکه هر مرکز سونوگرافی هزینه های هنگفتی را برای خرید تجهیزات و نگهداری آن‌ها پرداخت می‌کند، تصریح کرد: قیمت تجهیزات و ابزار ما چند برابر شده است و از طرفی هم بیمه تامین اجتماعی بدهی خود را پرداخت نمی‌کند پس به جرات می‌گویم که اگر شرایط به همین روال پیش رود ما در آستانه ورشکستگی خواهیم بود.

وی با بیان‌ اینکه در حال حاضر قراردادهای خود را با این سازمان بیمه گر به تعلیق درآورده ایم، ابراز کرد: از دو ماه پیش به این سازمان هشدار دادیم که اگر نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نکنند از پذیرش دفترچه های درمانی افراد زیر پوشش این سازمان معذورخواهیم بود.

نایب رئیس انجمن رادیولوژیست همدان گفت:از ابتدای مهر تا کنون دفترچه های تامین اجتماعی را پذیرش نمی‌کنیم، اما از طرفی هم دغدغه مند وضعیت اقتصادی مردم هستیم و دلمان نمیخواهد مردم در مشقت قرار بگیرند.

صالح افزود: حتی اگر این سازمان قول بدهد که در زمانی مشخص نسبت به پرداخت بدهی‌های ما اقدام می‌کند، ما نیز خدمات خود را به طور مجدد به مردم ارائه می‌کنیم، اظهار داشت: اما متاسفانه مسئولان این سازمان قول مساعدت هم نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه مسئولان سازمان تامین اجتماعی کمبود بودجه را عامل اصلی عدم تعهدات مالی خود به رادیولوژیست‌ها بیان می‌کنند، عنوان کرد: متاسفانه در توزیع بودجه عدالت رعایت نمی‌شود.

پزشکان سونوگرافی به دنبال ایجاد چالش نیستند

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان گفت پزشکان سونوگرافی به دنبال ایجاد چالش نیستند و اگر هم گلایه ای دارند بخاطر مشکلات مالی آن‌ها است.

دکتر علیرضا مدرکیان اظهار داشت: در جریان گلایه رادیولوژیست‌ها هستم و مردم باید بدانند که کار این پزشکان با تجهیزات است و آن‌ها برای تامین هزینه‌های بروز رسانی تجهیزاتشان نیاز به منابع مالی دارند.

وی تصریح کرد: بر اساس گفته پزشکان رادیولوژی، بیش از یک سال است که تامین اجتماعی به تعهدات مالی خود در قبال پزشکان عمل نکرده و این دسته از پزشکان با مشکل مواجه شده اند.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان با تاکید بر اینکه پزشکان به دنبال ایجاد چالش نیستند و نمی‌خواهند مردم در مشقت قرار بگیرند، تصریح کرد: بدون شک اگر تامین اجتماعی نسبت به پرداخت بدهی مراکز سونوگرافی اقدام کند، رادیولوژیست‌ها نیز عقد قرارداد خود را با این سازمان بیمه گر ادامه می‌دهند.

حاضر به میانجی‌گری هستیم

مدرکیان با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت اقتصادی راضی به رنجش مردم نیستیم، ابراز کرد: این آمادگی را داریم تا به شرط پرداخت مطالبات پزشکان، میانجی گری کنیم تا به طور مجدد دفترچه‌های تامین اجتماعی مورد پذیرش سونوگرافی‌ها قرار گیرد.

برای خود داری از قضاوت یک طرفه و یافتن پاسخ‌های بیشتر به سراغ مسئولان سازمان تامین اجتماعی می‌رویم.

مطالبات پزشکان سونوگرافی در دست پیگیری است

مسئول روابط عمومی بخش درمان سازمان تامین اجتماعی همدان گفت: مطالبات پزشکان سونوگرافی در دست بررسی و پیگیری است و جلسات مربوط به آن را تشکیل داده‌ایم.

مجتبی شیراوند اظهار داشت: حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در دو بخش مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: بخش درمان مستقیم مربوط به پلی کلینیک‌های تامین اجتماعی و بیمارستان آتیه است که خوشبختانه رضایتمندی ۹۰ درصدی مردم را کسب کرده‌ایم.

مسئول روابط عمومی حوزه درمان سازمان تامین جتماعی همدان افزود: بخش دیگری از خدمات درمانی ما مربوط به بخش غیر مستقیم درمان است که آن هم مربوط به مطب‌های خصوصی پزشکان است.

شیراوند تصریح کرد: در بخش درمان مستقیم هیچ مشکلی وجود ندارد و مردم رضایتمند اما در خصوص مطب‌های خصوصی پزشکان و قرارداد با آن‌ها مشکلاتی پیش آمده که در صدد رفع آن هستیم.

وی با بیان‌اینکه امروز به طور ویژه به این مشکل رسیدگی می‌کنیم، تصریح کرد: پس از برگزاری جلسه با مدیران سازمان نتیجه را به مردم اعلام خواهیم کرد.

بیمه برای رسیدن به آرامش و رفع دغدغه‌مندی افراد زیر پوشش ایجاد شده است اما وقتی سازمانی به تعهداتش عمل نکند و موجب گرفتاری مردم شود هیچ توجیه منطقی برای آن وجود نخواهد داشت.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1924
  • دیدگاه‌ها برای مراکز سونوگرافی همدان دفترچه‌های تامین اجتماعی را پذیرش نمی‌کنند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.