• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
6
نماینده ولی فقیه درهمدان تاکیدکرد:

قطع روابط تجاری با صهیونیست‌ها

  • کد خبر : 202897
  • 12 آبان 1402 - 14:59
قطع روابط تجاری با صهیونیست‌ها
نماینده ولی فقیه در همدان گفت: سران برخی از کشورهای اسلامی بجای محکوم کردن باید روابط اقتصادی و تجاری خود را با این رژیم پوشالی قطع کنند.

به گزارش عصر همدان؛ آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیات قران در رابطه با پیوند قوم یهود و منافقین، عنوان کرد: این آیات توصیفی از قوم یهود است که از اول با اسلام و جریانات اسلامی درگیر بوده و به تعهدات خود با پیغمبر اکرم(ص) عمل نمی‌کردند.

این خطیب جمعه به ترسیم شرایط جنگی یهود و رژیم صهیونیستی در قرآن اشاره کرد و افزود: آنها کسانی هستند که در مواجهه با جامعه اسلامی و مسلمانان، تکیه‌ و اعتمادشان به قلعه‌های خودشان است.

او با بیان اینکه اعتماد این رژیم به قدرت نظامی، قلعه‌ها و گنبد آهنین است، اذعان داشت: این رژیم ظالم، عِده و عُده‌های فراونی داشته اما توان مقابله مستقیم با افراد با ایمان و مسلمان را ندارد.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: آنها قوم ترسو و بزدلی هستند که پشت پرده می‌ایستند و کودک‌کشی می‌کنند، در بین خودشان می‌پندارند که انسان‌های قوی هستند، کودک‌کشی را نشانه قدرتمندی می‌دانند و در این رابطه کوچکترین نگرانی ندارند بلکه لذتشان در کودک‌کشی است.

آیت‌الله شعبانی یادآور شد: آنها خودشان را قوم برگزیده می‌دانند و بقیه انسان‌ها را حساب نمی‌کنند، همانطور که امروز هم مشاهده می‌کنید، با این هجمه‌ای که ایجاد کرده‌اند، اما همچنان در آرامش زندگی می‌کنند.

این خطیب جمعه به باور دیگر قرآن کریم درباره این قوم اشاره کرد و گفت: آنها در ظاهر قدرتمند بوده و باهم وحدت دارند اما در حقیقت امر هیچگونه وحدتی نداشته و قوم متشددی هستند.

او به همراهی جریان نفاق با این قوم منحوس، در آیات الهی تاکید کرده و افزود: کسانی که در ظاهر مسلمان بوده اما در باطن همراه با یهود هستند، منافقند.

نماینده ولی فقیه افزود: در طول تاریخ یک پیوندی بین جامعه نقاق با قوم یهود ایجاد شده است، در همین روزگار کشورهای به ظاهر مسلمان را می‌بینینم که در ظاهر شعار می‌دهند اما در باطن ارزاق و تجهیزات مورد نیاز صهیونیست‌ها را تهیه می‌کنند.

آیت‌الله شعبانی تاکید کرد: آن کسانی که از اول بدنبال تقویت جریان یهود  در مقابل اسلام بوده‌اند، باید بجای محکوم کردن روابط اقتصادی خود را با این رژیم پوشالی قطع کنند.

او به عمل کردن به تعدات انسانی در جنگ اشاره کرد و اذعان داشت: فارغ از دین و مذهب، باید مسائل انسانی  در جنگ رعایت شده و همه مکلّفند به تعهدات انسانی و اخلاقی پایبند باشند، اما امروز می‌بینیم که صهیونیست‌ها در جنگ غزه کوچکترین تعهدی نسبت به کودک‌کشی ندارند.

این خطیب جمعه افزود: افکار تمامی دنیا با مردم مظلوم غزه همراهی می‌کنند، اما برخی از کشورهای قدرتمند مانند آمریکا و … به قدرت‌های موشکی خود تکیه کرده و هیچ تعهد انسانی را درک نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در پایان با بیان تشکر از دستگاه دیپلماسی کشور ادامه داد: وزیر امور خارجه کشور با سفرهای مختلف تا نیورک و کشورهای اسلامی برای متوقف کردن این جنگ نابرابر و کشتار مظلومین، تلاش کرد، اما باید سوال کرد وزرای خارجی برخی از کشورهای اسلامی کجا هستند؟ آیا فقط جمهوری اسلامی باید این موضوع را پیگیری کند؟ برخی از سران کشورهای اسلامی بخاطر ترس از افکار مردم فقط به محکوم کردن این اعمال وحشیانه بسنده کرده و کاری از پیش نمی‌برند.

همه مفاسد عالم زیر سر آمریکا و صهیونیست‌ها است

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: یکی از نشانه‌های ولایتمداری عمل به رهنمودهای ولی فقیه است و باید سخنان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را گوش داده و طبق آن عمل کنیم.

وی اظهار داشت: منشا همه جنگ‌های دنیا آمریکا و دولت های متجاوز هستند و هرچه کشتار شده بانی آنها امریکا بوده است.

امام جمعه نهاوند افزود: آمریکا شیطان بزرگ است و همانطور که امام راحل فرمودند همه مفاسد عالم زیر سر آمریکا است و نباید فریب سازمان‌های مدعی حقوق بشر را بخوریم چون این سازمان‌ها ابزاری در دست آنها هستند.

حجت الاسلام مغیثی گفت: امروز می بینیم که سازمان ملل و شورای امنیت بی خاصیت هستند و حقوق بشر با این همه ظلم و ستم که در غزه شده و سکوت این سازمان‌ها واقعا بی معنی شده است.

وی بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند؛ امروز آنچه در غزه اتفاق می‌افتد جنگ حق و باطل است و ریشه باطل آمریکا و اشرار عالم هستند و ریشه حق هم مردم آزاده دنیا که در این روزها به میدان آمدند و مسلمانان و جبهه مقاومت هستند.

امام جمعه نهاوند افزود: جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها باعث بیداری وجدان‌های بشری در سراسر دنیا شد و حتی غیر مسلمانان هم به میدان آمدند و جنایات بر علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

وی اظهار داشت: به یاری خدا جبهه حق پیروز خواهد شد و جبهه ظلم و کفر حتما نابود خواهد شد و امروز دنیا فهمیده است که آمریکا و صهیونیست‌ها چه جنایاتی انجام می دهند.

مغیثی گفت: امروز وظیفه ما حمایت از مظلوم و ایستادگی در مقابل ظالم است و هم در فضای مجازی و هم حقیقی باید در حمایت از مظلوم موضع بگیریم.

وی ادامه داد: حمایت از مظلوم جز واجبات است و هرکاری بتوانیم باید برای دفاع از مسلمانان انجام دهیم و یقین بدانید این حمایت‌ها عمل به قرآن است و باید جنایت‌های صهیونیست‌ها را برای مردم روشن کنیم.

امام جمعه نهاوند به ویژگی‌های عملیات طوفان الاقصی اشاره کرد و اظهار داشت: بیدار‌ کردن وجدان‌های مردم دنیا، وحدت جامعه اسلامی، نشان دادن عجز سازمان ملل، مشخص شدن جبهه حق و باطل و اینکه دنیا فهمید حاکمیت بر دنیا توسط ظالمان اتفاق می‌افتد از مهمترین اثرات این عملیات بود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: حضور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان وظیفه و واجب است که شرکت کنیم و باید مخالفت خود را با شیطان بزرگ اعلام کنیم و این فریاد را به گوش جهانیان برسانیم.

حجت الاسلام مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: ۱۴ آبان سال ۵۷ یک مناسبت مهمی در نهاوند است و روزی است که برای اولین بار در کشور مجسمه شاه در این شهر به‌ پایین کشیده شده است و ثبت این روز در شورای فرهنگ عمومی نهاوند تصویب شده و به استان فرستاده شده است.

وی در پایان اظهار داشت: باید آفرین گفت بر این اقدام و اراده مردم انقلابی نهاوند و امیدواریم در تقویم ملی این واقعه بزرگ به نام نهاوند ثبت شود.

مبارزه با استکبار جهانی ریشه‌ای است

امام جمعه شهر اسدآباد مبارزه با استکبار جهانی ریشه‌ای خواند و گفت: وقتی می‌بینیم آمریکا ۷۰ سال است هر خیانت و جنایت و ظلمی را در حق فلسطین داشته و انگلیس هم دو قرن، جنایت و غارت را بر علیه کشور ما روا داشته، می‌طلبد هر عاقلی مقابل این ظلم بایستد و در راهپیمایی دشمن‌شکن شرکت کند.

حجت‌الاسلام مرتضی موحدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۱۲ آبان در شهر اسدآباد با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، به مسئله و مطالبه مردم این شهر در خصوص معاینه فنی پرداخت و گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه و نماینده مردم در مجلس این مطالبه به حق مردم را پیگیری و مطالبه کنند، به دلیل ندانم‌کاری برخی مسئولان، مردم این منطقه مجبورند به شهرهای دیگر بروند.

وی با تأکید بر لزوم توسعه جاده گردنه اسدآباد، تصریح کرد: به دلیل بارش برف و یا تصادفات در گردنه، جاده ساعت‌ها مسدود می‌شود و این درحالی است که این گردنه جز جاده‌های مهم کشور و تردد در آن بالاست، ایجاد ۴ بانده شدن و حتی ۸ بانده شدن این جاده ضروری است و مشکل مردم حل می‌شود، البته راهداری برنامه دارد اما انتظار می‌رود این امر تسریع و به آن سرعت داده شود.

امام جمعه شهر اسدآباد یکی دیگر از مطالبات مردم اسدآباد را جاده اسدآباد به آجین و سنقر دانست و گفت: این جاده نیز جزء جاده‌های حادثه‌خیز است و باید ۴ بانده شود تا از بروز حوادث تصادف کاسته شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز ۱۳ آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مباره با استکبار جهانی، استکبارستیزی را وظیفه دینی و اعتقادی خواند و گفت: وقتی می‌بینیم آمریکا ۷۰ سال است هر خیانت و جنایت و ظلمی را در حق فلسطین داشته و انگلیس هم دو قرن، جنایت و غارت را بر علیه کشور ما روا داشته که هرعاقلی باید مقابل این ظلم بایستد.

حجت‌الاسلام موحدی مبارزه ما با استکبار جهانی ریشه‌ای خواند و افزود: لانه آمریکا در ایران لانه توطئه و تهدید و شیطنت بود و دانشجویان این لانه را در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ تسخیر کردند و این روز تاریخی، روز استکبارستیزی ماست.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب، یادآور شد: ۲۶ سال قبل از انقلاب اسلامی، خیانت و دشمنی آمریکا علیه ایران شروع شده بود و با کوتای ۲۸ مرداد جنایات آنان آشکار شد و آمریکای خبیث، پای نحس و نجس صهیونیست‌ها را به کشور ما باز کردند.

امام جمعه شهر اسدآباد با بیان اینکه آمریکا در کودک‌کشی سابقه و تبحر دارد، افزود: این امر با فرماندهی صهیونیست‌ها در غزه در حال انجام است و اگر حمایت آمریکا نبود، صهیون در عرض چند روز فلج و از پا می‌افتاد اما مردم شریف و غیور غزه با صبوری خود، نقاب فریب‌بنده به ناحق حقوق بشر مدعی دروغین از چهره آمریکا و اروپا افتاد و این کار بزرگ برای جهان بود.

 

انتهای حبر/

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=202897
  • دیدگاه‌ها برای قطع روابط تجاری با صهیونیست‌ها بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.