• امروز : جمعه - ۲۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 July - 2024
2
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان:

قرارداد لاین دوچرخه‌سواری بلوار ارم تعیین‌ تکلیف شود

  • کد خبر : 2642
  • 19 آبان 1397 - 13:02
قرارداد لاین دوچرخه‌سواری بلوار ارم تعیین‌ تکلیف شود

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه پروژه آرام‌سازی بلوار تفریحی ارم رویکردی اجتماعی دارد، گفت: قرارداد لاین دوچرخه‌سواری بلوار ارم در اولویت قرار بگیرد و تا هفته آینده تعیین‌ تکلیف شود.

به گزارش عصر همدان، علی رحیمی‌فر ظهر امروز در بازدید از طرح آرام‌سازی بلوار تفریحی و گردشگری ارم با بیان اینکه این پروژه یک پروژه مهم و انسان‌محور است،‌ اظهار کرد: در این راستا اجرای سنگ فرش این بلوار با هدف توسعه گردشگری و آرام‌سازی این منطقه تفریحی مد نظر قرار گرفت.

وی افزود: بلوار ارم یکی از مکان‌های کلیدی همدان و در معرض دید عمومی بوده که برخی جزئیات پروژه نیازمند بازنگری دقیق‌تری است و باید در اولویت قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون فنی- عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با اصلاح شرایط قرارداد پیمانکار پروژه بلوار ارم اشاره و تصریح کرد: برای هر طرح و موقعیتی باید رویکرد مناسب تعریف کرد.

وی به نصب روشنایی پروژه بلوار ارم و کمک‌های مالی شهرداری برای خریداری تجهیزات آن نیز اشاره کرد و گفت: قرارداد لاین دوچرخه‌سواری در اولویت قرار بگیرد و تا هفته آینده تعیین‌ تکلیف شود.

رحیمی‌فر با بیان اینکه  وضعیت مالی شهرداری همدان مناسب نیست، خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهری باید با مطالعه و الویت اجرایی شود تا شاهد مشکلات پیش رو نباشیم.

مردم را همراه مدیریت شهری کنیم

در ادامه این بازدید رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه آرام‌سازی بلوار ارم یک رویکرد اجتماعی را دنبال می‌کند تا مسئله ترافیکی هم برطرف شود، گفت: نقشه این پروژه جامع بوده و شاهد تغییر رویکرد آن به سمت انسان‌محور هستیم.

 کامران گردان افزود: مردم باید در جریان پیشرفت و حتی مسائل و مشکلات این پروژه قرار بگیرند تا در نوع نگاه مردم نسبت به اجرای این پروژه تغییر ایجاد کنیم.

وی به اعتراض برخی از شهروندان نسبت به عدم ضرورت این طرح و مشکلاتی که برای دسترسی به باغ‌های خود دارند اشاره و اظهار کرد:باید برای مردم رفع شبه کرده و اثرات مثبت مانند افزایش ارزش افزوده و افزایش امکانات جانبی در این منطقه را باید برایشان شفاف‌سازی کرد.

گردان به ورود بخش خصوصی برای تکمیل پروژه آرام‌سازی بلوار ارم تأکید و تصریح کرد: باید بخشی از فاز دوم پروژه از جمله ساخت سینما و بالن و… آغاز شود.

وی با بیان اینکه انتخاب سرمایه‌گذاران برای این پروژه زمان‌بر است، ادامه داد: اجرا و زیرسازی لاین دوچرخه‌سواری در پروژه بلوار ارم باید با کیفیت تعریف شده، مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: این پروژه باید با امکاناتی با کیفیت بالا و سرعت بیشتری پیش برود و شورای شهر هم برای اجرای مناسب طرح و رفع مشکلات، کمک می‌کند.

وی به همراهی مردم در مدیریت شهری برای بهتر شدن کارها اشاره و خاطرنشان کرد: در آینده شاهد استقبال مسؤولان و مردم استان و مسافران از این طرح بزرگ شهری خواهیم بود.

سرمایه‌گذاران برای پروژه‌های شهری ورود کنند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه افزود: با توجه به کمبود منابع مالی شهرداری باید سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های شهری ورود کنند.

اکبر کاووسی‌امید اضافه کرد: در این طرح بزرگ بلوار ارم، شهرداری به تنهایی نمی‌تواند  سرمایه‌گذاری کرده و فازهای بعدی را اجرا و افتتاح کند.

وی تعیین تکلیف طرح ۴۸ هکتاری شهر همدان اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی طرحی به مشکل برمی‌خورد و زمان اجرای آن طولانی می‌شود به طور قطع باید روش کار تغییر کرده و طرح جامع دیگری تعریف شود.

پیشرفت ۷۰ درصدی لاین شمالی طرح بلوار ارم

معاون فنی و عمرانی شهرداری همدان نیز با بیان اینکه شهرداری به دنبال افزایش امکانات این بلوار است، ادامه داد: این طرح در دو  فاز شمالی و جنوبی تعریف شده که لاین شمالی حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

موسی رسولی دلیل پیشرفت کند طرح را مشکلات تأسیساتی عنوان کرد و گفت: تا ۴۵ روز آینده اگر موانع تأسیساتی رفع شود این فاز تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه توانایی های لازم برای اجرا پروژه وجود دارد اما مشکلات و موانع زیرساختی زیاد است، یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی ما کمبود منابع مالی و عدم تزریق موقع به آن به پروژه است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری همدان خاطرنشان کرد: طرح‌های محیطی با سازه‌ای تفاوت داشته و باید مشورت‌ها و مطالعات منطقی صورت بگیرد.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2642
  • دیدگاه‌ها برای قرارداد لاین دوچرخه‌سواری بلوار ارم تعیین‌ تکلیف شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.