• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024
4
مدیرکل ورزش و جوانان همدان:

قانون منع بکارگیری بازنشستگان در هیات‌های ورزشی ابلاغ شود

  • کد خبر : 2956
  • 07 آذر 1397 - 10:44
قانون منع بکارگیری بازنشستگان در هیات‌های ورزشی ابلاغ شود

مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در راس هیات های ورزشی برای اجرا باید ابلاغ شود.

به گزارش عصر همدان،‌ رسول منعم اظهار  کرد: در صورت ابلاغ این قانون به دستگاه ورزش استان ها، نسبت به تغییر در راس هیات های ورزشی اقدام لازم صورت می گیرد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه روسای هیات های ورزشی حقوق و مزایا دریافت نمی کنند و در بین آنها بازنشسته داریم، اما قانون منع بکارگیری این افراد نیز در صورت ابلاغ عملی می شود.

منعم خاطرنشان کرد: در صورت اعمال این قانون در سطح استان ها، نسبت به هماهنگی لازم با فدراسیون ها پیرامون تعیین سرپرست برای هیات و برگزاری مجامع انتخاباتی اقدام می کنیم.

وی یادآور شد: برخی از هیات های ورزشی همدان دارای روسای بازنشسته هستند و اگر وزارت ورزش و جوانان دستور منع بکارگیری این افراد را بدهد، اقدام لازم صورت می گیرد.

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک با روسای فدراسیون ها از منع بکارگیری افراد بازنشسته به عنوان رئیس هیات های ورزشی استان ها خبر داد.

داورزنی در این باره گفته است: طبق بحث رای وحدت رویه که سال گذشته از سوی دیوان محاسبات کشور اعلام شد رئیس هیات ورزشی یک استان بودن شغل نیست و شامل قضیه دو شغله ها نمی شود اما رئیس هیات نمی تواند بازنشسته باشد و از ۱۵ آذر دستگاه های نظارتی به شدت به این موضوع ورود و نظارت می کنند.

هم اکنون ۵۰ هیات ورزشی در سطح استان همدان فعال است؛ گفته می شود در صورت اجرای این قانون، محمد عیوقیان رئیس هیات انجمن‌های ورزشی، ناصر مرادی رئیس هیات شمشیربازی، کریم ملکی رئیس هیات والیبال، پرویز ریحانی رئیس هیات بسکتبال و محمود کوثری فرد رئیس هیات کبدی استان همدان به دلیل بازنشستگی مشمول این قانون می‌شوند.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2956
  • دیدگاه‌ها برای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در هیات‌های ورزشی ابلاغ شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.