• امروز : یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 23 June - 2024
5
علی‌نظری، مدیرمسئول روزنامه‌ی اصلاح‌طلب "مستقل"

فراکسیون امید بازنده بزرگ در استیضاح ربیعی

  • کد خبر : 900
  • 18 مرداد 1397 - 8:42
فراکسیون امید بازنده بزرگ در استیضاح ربیعی

رای عدم اعتماد نمایندگان مردم به وزیر کار، تعاون و رفاه نخستین استیضاح مجلس دهم بود که سرانجام به ثمر نشست.

به گزارش عصر همدان، رای عدم اعتماد نمایندگان مردم به وزیر کار، تعاون و رفاه نخستین استیضاح مجلس دهم بود که سرانجام به ثمر نشست.

علی ربیعی در بین چهره‌های سیاسی که درعمرم با آن‌ها سر و کار داشته‌ام تنها کسی است که حاضر بود جان بدهد ولی در مقام وزارت بماند!

هرچند این‌بار هم  به زمین و زمان زد که در مصدر وزارت بماند، اما قاطعیت مجلس نگداشت آب خوش از گلوی این عنصر شیفته وزارت پایین برود.

فساد حاکم در شستا و صندوق‌های بازنشستگی که حیات خلوت نکبت‌زاده‌های ویڑه‌خوار شده است، بزرگترین دلیل بی.کفایتی وی برای ماندن در دولت دوازدهم بود.

شستا با آن همه شرکت‌های معظم، امروز یکی از بزرگترین بدهکاران به سیستم بانکی کشور است.

صندوق های بازنشستگی براثر سومدیریت هزاران میلیارد تومان سرمایه بازنشستگان را تلف نموده است.

تامین اجتماعی هم با حدود  ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی به دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و وزارت بهداشت عملا  به یک سازمان ورشکسته حمایتی مبدل شده است.

مدیران بی‌کفایت، فاسد و ناکارآمد، نمادی از مجموعه زیردست ربیعی در این وزارتخانه بودند که با بی‌کفایتی بلایی بر سر این وزارتخانه آوردند که آن سرش  ناپیداست.

متاسفانه آقای روحانی اصلاً اعتقادی به ترمیم کابینه ندارد و پنج سال بر تمام مفاسد  و ناکارآمدی وزارت کار، تعاون و رفاه چشم بست.

اما مجلس دهم سرانجام در یک اقدام حق‌طلبانه صندلی وزارت را از زیر پای این وزیر ناکارآمد کشید. در این مجلس، فراکسیون امید با دفاع بی‌جا از ربیعی اعتبار خویش را فدای این وزیر معزول ناکارآمد کرد.

از ۱۱۱ رای حامیان ربیعی در خانه ملت حدود ۸۵ تن از نمایندگان لیست امید به وی رای دادند!

درحالی که انتظار می‌رفت، امیدی‌ها در بهارستان مدافع شفافیت، پاکدستی و کارآمدی باشند، اما در یک اقدام سیاسی با حمایت از ربیعی، اعتماد مردم به اصلاح‌طلبان را به حراج گذاشتند.

امروز با افشاگری پورابراهیمی منتقد برجسته «وزیر معزول» واقعیت تلخی را مشاهده کردیم که شستا در این پنج سال پارکینگ نکبت‌زاده‌های مفتخور بوده است.

بله، ربیعی هیآت مدیره‌های شستا را به فرزندان این آقایان سپرد تا بتواند در رای اعتماد و استیضاح به آرای پدران نکبت‌زاده‌ها تکیه نماید!

اینجانب به‌عنوان یک اصلاح طلب حامی جامعه مدنی از پایمال شدن حقوق ملت در جانبداری از وزیر برکنارشده توسط فراکسیون امید انتقاد دارم و این حرکت فراکسیون اصلاح‌طلب مجلس دهم را بر نمی‌تابم.

جای تاسف است که اصلاح طلبان خانه ملت با عینک جناحی در این استیضاح  آرمان‌های اصلاح طلبی را فدای رفاقت و زد و بند با وزیر معزول نمودند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=900
  • دیدگاه‌ها برای فراکسیون امید بازنده بزرگ در استیضاح ربیعی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.