• امروز : جمعه - ۲۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 July - 2024
1
حجت‌الاسلام رستمی:

عده‌ای می‌خواهند ملت را به کارگزاران نظام بی‌اعتماد و جوانان را به آینده ناامید کنند

  • کد خبر : 1432
  • 13 شهریور 1397 - 9:01
عده‌ای می‌خواهند ملت را به کارگزاران نظام بی‌اعتماد و جوانان را به آینده ناامید کنند

معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:امروز جنگ روانی با ابزار اقتصادی باور متدینان را درگیر خود کرده و قصد دارند ملت را به کارگزاران نظام بی‌اعتماد و جوانان را به آینده ناامید کنند.

به گزارش عصر همدان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حجت‌الاسلام مصطفی رستمی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شناخت عرصه و میدانی که در آن قرار گرفته‌ایم برای فعالیت‌های فرهنگی مورد نظر حائز اهمیت است.

وی افزود: انقلاب اسلامی در دوره‌ای به وقوع پیوست که تمام شرایط منطقه و جهان جهت دیگری را نشان می‌داد. حتی چند ماه پیش‌از پیروزی انقلاب اسلامی طبق اسناد جاسوسی آمریکا هیچ نشانی از تغییر نظام ایران دیده نمی‌شد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: در بستر تاریخ بعد از عصر روشنگری در غرب جریان زدودن دین از زندگی جریان غالب بود تا جایی که قرن ۲۰ و ۲۱ قرن مرگ دین نامیده می‌شد و حتی در جهان اسلام نیز حرکت‌های اجتماعی غیر دینی بود. اما امام خمینی(ره) در همین زمان، پرچم دین را در تمام عرصه‌ها برافراشت.

حجت‌الاسلام رستمی عنوان کرد: در دنیایی که دین در عرصه‌های اجتماعی در محوریت توجه قرار نداشت امام خمینی(ره) نظام و انقلاب اسلامی را برپا کرد.

وی با اشاره به دشمنی‌های نظام استکبار با انقلاب اسلامی گفت: طبیعی است که حزب شیطان در برابر انقلاب اسلامی سکوت نکند و با آن به مبارزه بپردازد. همان‌طور که تا‌کنون انواع جلوه‌های مبارزه برای زمین زدن نظام اسلامی اتفاق افتاده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مبارزه با انقلاب اسلامی از سوی جریان شیطانی امری طبیعی است، اظهار کرد: دشمن در هر عرصه‌ای ناکام بوده عرصه دیگری را پیش کشیده است. مقام معظم رهبری می‌فرمایند «دشمن در عرصه فرهنگی ناکام شد و اگر به سمت تهاجم اقتصادی رفت برای ناکامی بود که در جبهه فرهنگی نصیبشان شد.»

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: در شرایطی قرار داریم که جنگ روانی با ابزار اقتصادی باور متدینان را درگیر خود کرده است و قصد دارند با نشان دادن نمونه‌های فسادی که در کشور وجود دارد ملت را به کارگزاران نظام بی‌اعتماد و جوانان را به آینده ناامید کنند.

وی با بیان اینکه شیطان دائماً از ابزار خود برای ناامید کردن مردم ما استفاده می‌کند، گفت: سلاح کارگر و مؤثر شیطان، سلاح ناامیدی و از دست دادن باور به آینده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به شرایط جنگ صفین اظهار کرد: در جنگ صفین نیز پیروزی سپاه حضرت علی(ع) مشخص بود و آنها تا خیمه معاویه رسیدند اما ندای خستگی و فرسودگی رزمندگان جبهه سپاه امام علی(ع) ایشان را مجبور به قبول حکمیت کرد و تمام این اتفاق‌ها به دلیل کم انگاشتن دستاوردها بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه خدا وعده یاری مؤمنان را داده است در حالیکه دشمن به دنبال کم‌رنگ کردن وعده‌های خداست، افزود: مسئولین فرهنگی کشور در هر عرصه‌ای فرماندهان عرصه‌های سخت جنگ روانی و موظف به اداره صحنه مبارزه خود هستند. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند در هر جایی که هستید آنجا را مرکز عالم بدانید و هر مسئولیتی که دارید را مهم بدانید.

وی تأکید کرد: هر خیانتی که در هر عرصه‌ای اتفاق بیفتد دین فرزندان کشور را به خطر می‌اندازد؛ اما این امر نباید باعث تزلزل و سستی ما شود. بدون مشقت، خداوند توفیقی را عنایت نمی‌کند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی محصول انقلاب است، گفت: این دانشگاه برای پاسخ دادن به دو نیاز کشور تأسیس شد، اول نیاز ظاهری برای پاسخ به مطالبات تحصیل در آموزش عالی که دانشگاه‌های دولتی توان آن را نداشتند؛ که بحق، دانشگاه آزاد پاسخ درستی در این زمینه تاکنون داده و توانسته مطالبات را برطرف کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: بخش دوم ارائه دانشگاه تراز انقلاب بود یعنی بنا بود دانشگاه آزاد، دانشگاهی را که زاییده انقلاب و در شأن انقلاب است به جامعه ارائه دهد؛ اما آیا موفق شد این مطالبه را پاسخ دهد؟

وی با بیان اینکه مبانی دانشگاه، زاییده نظام غیردینی بوده است، عنوان کرد: الگوی دانشگاه‌های ما بعد از انقلاب همان الگوی پیش‌از انقلاب اسلامی بوده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد:‌ تمام آنچه که به‌عنوان جلوه‌های معنوی دانشگاه‌ها می‌بینیم نه به‌خاطر ساختار انقلابی دانشگاه‌ها بلکه به‌خاطر وجود افراد انقلابی و متدین در محیط‌های دانشگاهی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با تأکید بر اینکه خروجی‌های مثبت دانشگاه به‌‌دلیل وجود اشخاص است، گفت: ساختار دانشگاه آن‌گونه نیست که خروجی آن فرد انقلابی و متدین باشد.

وی اضافه کرد: البته این نقد نافی اتفاقات مثبت در دانشگاه‌ها نیست. هنوز مدعی هستیم دانشگاه‌های کشور معنوی‌ترین فضای جوانان است ولی پرسش اینجاست آیا این دستگاه برای خروجی فرد انقلابی متدین طراحی شده یا این خروجی ناشی از استاد خوب، تشکل خوب و… است؟

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به تحولات مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی و روی کار آمدن دکتر ولایتی در رأس هیأت امنای این دانشگاه اظهار کرد: رویکرد ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی نوید حرکت به سمت دانشگاه تراز انقلاب را می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: موضوع این نیست که کارگزاران دانشگاه آزاد تغییر کرده‌اند، ورودی استادان دانشگاه همان پیشینیان هستند؛ اما رویکرد به سمت خروجی متدین و انقلابی حرکت کرده است، ولو اینکه بازار ورود دانشجویان لطمه ببیند.

وی خطاب به معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شما مسئول جامعه تحت مدیریت خود هستید. این مسئولیت هم ماندگار نیست. در این فرصتی که در اختیار داریم به‌گونه‌ای عمل کنیم که در نهایت روسفید شویم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فرصت حضور معاونان فرهنگی در کنار دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد گران‌قدر است. فضای کار نباید چالشی باشد؛ بلکه رقابت باید مؤمنانه برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی باشد.

وی در پایان گفت: البته از واقعیت‌ها نیز نباید چشم پوشید. واقعیت‌های جامعه این است که دانش‌آموزان از فضای آموزش و پرورش تحویل‌ دانشگاه‌ها می‌شوند؛ اما عرصه‌ای در اختیار شما قرار گرفته است که عرصه هماهنگی برای ارتقاء فرهنگ در دانشگاه‌ها است.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1432
  • دیدگاه‌ها برای عده‌ای می‌خواهند ملت را به کارگزاران نظام بی‌اعتماد و جوانان را به آینده ناامید کنند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.