• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 20 May - 2024
3

سومین همایش بین المللی معماری دستکند در همدان

  • کد خبر : 2128
  • 16 مهر 1397 - 9:46
سومین همایش بین المللی معماری دستکند در همدان

سومین همایش بین‌المللی معماری دستکند با عنوان «میراث معماری دست‌کند برای نسل‌ها» ۱۷ تا ۱۹ مهرماه در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش عصر همدان، علی خاکسار اظهار کرد: توجه مجامع علمی و حرفه‌ای جهانی به موضوع معماری دستکند باعث شد تا همایش بین‌المللی معماری دست‌کند هر سه سال یکبار با هدف شناخت و توسعه هنر خلاقانه بشر در به آشتی رسیدن با طبیعت به صورت بین‌المللی برگزار شود.

وی افزود: برگزاری موفق همایش‌های پیشین در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۴ در کرمان و تهران و استقبال بینظیر پژوهشگران و متخصصین حوزه‌های مرتبط منجر به برقراری ارتباط علمی بیشتر بین پژوهشگران این حوزه شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به اینکه این گردهمایی هر سه سال یکبار توسط دبیرخانه دائمی همایش برگزار می‌شود افزود: همایش سوم با عنوان میراث معماری دستکند برای نسل‌ها در تاریخ ۱۷ تا ۱۹ مهرماه امسال، با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، مدیریت امور پایگاه‌های میراث جهانی و دانشگاه بوعلی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: در سومین همایش بین‌المللی معماری دستکند، مجموعه‌های دستکند قلعه‌جوق، ارزانفود و شهر زیرزمینی سامن معرفی خواهند شد.

خاکسار با بیان اینکه این همایش سه سالانه برگزار می‌شود، گفت: همایش نخست در سال ۹۱ در کرمان برگزار شد.

وی اظهار کرد: دومین همایش در سال ۹۴ در موزه ملی ایران باستان برگزار شد حالا سومین همایش به میزبانی همدان در مهرماه ۹۷ برگزار می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان تاکید کرد: دراین همایش بیش از ۲۰ سخنرانی علمی توسط پژوهشگران داخلی و خارجی در زمینه معماری دستکند ارائه خواهد شد.

وی افزود: این همایش یکی از برنامه‌های بین‌المللی مرتبط با رویداد همدان ۲۰۱۸ بوده و با مشارکت پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور، دفتر امور پایگاه‌های میراث فرهنگی و جهانی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی و اداره کل میراث فرهنگی استان و به میزبانی استان همدان برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2128
  • دیدگاه‌ها برای سومین همایش بین المللی معماری دستکند در همدان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.