• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
3

ساماندهی کارگران فصلی برای حفظ کرامت انسانی آنها

  • کد خبر : 98260
  • 08 دی 1399 - 14:40
ساماندهی کارگران فصلی برای حفظ کرامت انسانی آنها

کامران گردان تأکید کرد: در صورت ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی، شأن و کرامت انسانی آنها حفظ می‌شود. به گزارش عصر همدان، کامران گردان، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان، امروز در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: طرح ساماندهی کارگران فصلی به‌منظور تکریم کارگران و شهر و شهروندان و حفظ سیمای شهری، […]

کامران گردان تأکید کرد: در صورت ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی، شأن و کرامت انسانی آنها حفظ می‌شود.

به گزارش عصر همدان، کامران گردان، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان، امروز در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: طرح ساماندهی کارگران فصلی به‌منظور تکریم کارگران و شهر و شهروندان و حفظ سیمای شهری، امری ضروری محسوب می‎شود تا ضمن ساماندهی کارگران کلانشهر همدان، در بانک اطلاعاتی هم ثبت‌‎نام شوند.

گردان اقدام مدیریت‌شهری همدان در راستای ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی را ارزشمند دانست و افزود: ساماندهی کارگران فصلی به همت شورای شهر و شهرداری و با همکاری بنیاد توسعه کارآفرینی از سال‌های گذشته آغاز شده است که این اقدام با هدف ارتقا سطح مهارت کارگران، سطح بندی ارائه خدمات آنها، ایجاد زمینه اشتغال و امنیت شغلی و معرفی آنها به ذینفعان و ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی و فرهنگی انجام شد؛ همچنین با توجه به اهمیت بیمه برای امنیت شغلی در این طرح، کارگران از مزایای کارگری از جمله بیمه نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی؛ تشکیل و تقویت انجمن‌های صنفی کارگران فصلی و ساختمانی را ضروری دانست و اظهار کرد: در صورت تشکیل این انجمن‌ها، ضمن آموزش‌های تخصصی به کارگران، کارت مهارت نیز برای آنها صادر می‌شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اظهار کرد: در صورت استقرار و ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی در یک مکان یا شرکت، متقاضیان دریافت خدمات در حوزه صنعت ساختمان می‌توانند با مراجعه به این اماکن؛ از کارگران مجرب در رشته مورد نظر برای انجام عملیات‌ فنی و عمرانی مورد نیاز بهره‌مند شوند.

گردان پیشنهاد کرد: بنیاد توسعه کارآفرینی می‌تواند تفاهمنامه‌ای با انجمن انبوه‌سازان نیز منعقد کند تا پس از آن، انبوه‌سازان برای کارهای ساختمانی از کارگران مستقر در مراکز ساماندهی، بهره‌مند شوند که دسترسی مردم و انبوه سازان به کارگران فصلی ماهر و نیمه ماهر افزایش خواهد یافت و کارگران ساختمانی نیز از شرایط بهتری برای کار، برخوردار می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اداره اجرائیات، کنترل و نظارت شهرداری همدان در راستای برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، گفت: در حوزه برخورد با تخلفات ساخت‌وساز متاسفانه تنها ابزار و وسایل کارگران توقیف می‌شود؛ در صورتی که باید جریمه و یا ممانعت از کار کارفرما در دستور کار باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان همچنین گفت: بنیاد توسعه کارآفرینی می‌تواند بر اساس مجوز ساخت‌وساز به متقاضیان، کارگر در اختیار آنان قرار دهد که با این اقدام، کارگران دیگر با مشکلات ساخت‌وساز غیرمجاز مواجه نخواهند بود.

گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد ضمن برگزاری جلسه هماهنگی بین اداره اجرائیات، کنترل و نظارت شهرداری همدان و بنیاد توسعه کارآفرینی؛ تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور ساماندهی کارگران فصلی نیز منعقد شود.

انتهای پیام/د

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=98260
  • دیدگاه‌ها برای ساماندهی کارگران فصلی برای حفظ کرامت انسانی آنها بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.