• امروز : شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 15 June - 2024
4
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان مطرح كرد

رکود کامل بر بازار خودرو/ خودروسازان تولیدات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند

  • کد خبر : 2742
  • 26 آبان 1397 - 17:50
رکود کامل بر بازار خودرو/ خودروسازان تولیدات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان گفت: در حال حاضر رکود کامل بر بازار خودرو حاکم است و خودروسازان نیز به جز ثبت‌ نام‌های گذشته، تولیدات جدیدی به بازار عرضه نمی‌کنند.

به گزارش عصر همدان، اکبر دیزه‌چیان با بیان اینکه با آغاز رشد قیمت خودروها قدرت خرید مردم کاهش یافت، اظهار کرد: بیش از دو ماه است که رکود شدیدی بر بازار خودرو حاکم شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان معاملات خریدوفروش به‌شدت کاهش‌ یافته است، افزود: در حال حاضر خودروسازان داخلی از عرضه خودرو خودداری می‌کنند و تنها آنچه به بازار وارد می‌شود از قبل ثبت‌نام آن انجام‌ شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان تصریح کرد: شایعاتی‌ مطرح‌شده که هفته گذشته حدود ۳ میلیون تومان بر قیمت خودروها افزوده است در حالی‌ که خبری از خرید و فروش نیست.

وی با اشاره به اینکه بازار اشباع‌ شده است، ادامه داد: در بازار خودروهای خارجی نیز خودرو ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده و قیمت خودرو خارجی به اندازه‌ای افزایش یافته که توجیه اقتصادی آن از بین رفته است.

دیزه‌چیان با بیان اینکه امروز خرید و استفاده خودروی خارجی توجیه‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزینه نگهداری خودروهای خارجی در سال به ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه قطعات یدکی این خودروها افزایش چشمگیری داشته است، گفت: تعرفه واردات خودروی خارجی به شدت افزایش‌یافته بود و ورود این خودروها از منظر درآمدی به نفع دولت است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان با بیان اینکه یک خودرو ۴۰۰ میلیون تومانی به همان اندازه برای دولت نفع اقتصادی دارد، اظهار کرد: البته امروز برای حمایت از خودروی داخلی برای واردات خودرو خارجی سخت‌گیری‌های بسیاری ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خبری از عرضه و تولید خودروی داخلی نیست و از ورود خودروی خارجی نیز ممانعت به عمل می‌آید، افزود: اگر امکان ورود خودروی خارجی فراهم می‌شد و امکان رقابت به وجود می‌آمد باعث افزایش کیفیت و رضایتمندی مشتریان می‌شد.

دیزه‌چیان با بیان اینکه یک سال است امکان ثبت سفارش خودروی خارجی فراهم نیست، تصریح کرد: در حال حاضر خودروی خارجی جدید در کشور وجود ندارد و هر آنچه وارد شده در سال‌های گذشته ثبت سفارش شده است.

وی ادامه داد: بنده معتقدم ورود خودروی خارجی به نفع کشور است و باعث درآمدزایی برای دولت می‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2742
  • دیدگاه‌ها برای رکود کامل بر بازار خودرو/ خودروسازان تولیدات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.