• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
3
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن همدان:

ذخایر سنگ‌آهن همدان نسبت به کشور مطلوب است/ معادن فلزی در وضعیت قابل قبول

  • کد خبر : 2371
  • 30 مهر 1397 - 10:45
ذخایر سنگ‌آهن همدان نسبت به کشور مطلوب است/ معادن فلزی در وضعیت قابل قبول

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان همدان با بیان اینکه معادن فلزی با وجود افزایش نرخ دلار در وضعیت خوبی به سر می‌برند، گفت: ذخایر سنگ‌آهن استان همدان نسبت به متوسط کشوری مطلوب بوده و در حال حاضر سه معدن سنگ‌آهن قابل‌ قبول در سطح استان فعال است.

به گزارش عصر همدان، محمدبشیر یوسفی با بیان اینکه ۲۸۰ معدن در استان همدان وجود دارد که ۱۸۰ فقره آن فعال است، اظهار کرد: وضعیت فروش مواد معدنی با توجه به بازارهای داخلی و خارجی و یا جایگزین شدن مواد معدنی جدید به‌ جای مواد مورد استفاده گذشته، افت‌وخیز پیدا می‌کند.

وی با اشاره به وجود معادن غنی در استان همدان افزود: عمده معادن فعال در استان به عملیات استخراج سنگ، شن و ماسه یا سنگ ساختمانی اشتغال دارند که در حوزه ساخت‌وساز و پروژه‌های عمرانی کاربرد دارد.

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی معدن استان همدان تصریح کرد: به همین دلیل رونق و میزان کارکرد این معادن به رونق صنعت ساخت‌وساز و پروژه‌های عمرانی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه معادن فلزی با وجود افزایش نرخ دلار در وضعیت خوبی به سر می‌برند، ادامه داد: ذخایر سنگ‌آهن استان همدان نسبت به متوسط کشوری مطلوب بوده و در حال حاضر سه معدن سنگ‌آهن قابل‌ قبول در سطح استان فعال است.

یوسفی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه کشور کمترین تأثیر را بر معادن بر جای گذاشته است، گفت: در نظام‌مهندسی معدن استان آزمایشگاه مجهزی وجود دارد که بیشتر آزمایش‌های لازم برای بهر‌ه‌برادران را انجام می‌دهد تا جایی که مشابه این آزمایشگاه‌ها در کشور کم است.

وی با اشاره به استقرار میز صندوق سرمایه‌گذاری‌های معادن در سازمان نظام‌مهندسی استان گفت: بهره‌برادران می‌توانند برای استفاده از این خدمات به سازمان مراجعه کنند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان همدان از عضویت حدود یک‌هزار نفر در این سازمان خبر داد و افزود: این افراد در رشته‌های مهندسی معدن، زمین‌شناسی، نقشه‌برادری و متالوژی استخراجی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر از اعضای سازمان دارای پروانه فعالیت هستند، تصریح کرد: هر یک از معادن استان باید دارای یک مسؤول فنی باشد که توسط سازمان نظام‌مهندسی معرفی می‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2371
  • دیدگاه‌ها برای ذخایر سنگ‌آهن همدان نسبت به کشور مطلوب است/ معادن فلزی در وضعیت قابل قبول بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.