• امروز : سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024
1
حاجی بابایی:

دولت بگوید نظام رتبه‌بندی معلمان دقیقاًً کجاست؟

  • کد خبر : 2373
  • 30 مهر 1397 - 10:46
دولت بگوید نظام رتبه‌بندی معلمان دقیقاًً کجاست؟

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در پیشنهاد لایحه بودجه ۹۸، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را نیز پیش‌بینی کرده باشد، اما سووال این است که علت این همه تعلل چیست؟ لایحه نظام رتبه‌بندی دقیقاً کجاست؟

به گزارش عصر همدان،‌ حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به دستور رئیس جمهور مبنی بر پیگیری درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس برای تسریع در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد، لایحه رتبه‌بندی معلمان در این سازمان در مرحله بررسی و تصویب قرار دارد.

وی در تبیین این موضوع گفت: به دنبال مکاتبه تعدادی از نمایندگان مجلس با رئیس جمهور و درخواست تسریع در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، رئیس جمهور دستور بررسی درخواست نمایندگان را صادر کرده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: نامه نمایندگان برای بررسی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارجاع شده است و بنابر اظهار معاون امور مجلس این سازمان، وزارت آموزش و پرورش لایحه نظام رتبه‌بندی را برای بررسی و تصویب به هیات دولت ارسال کرده است.

وی افزود: معاون حقوق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پاسخ نامه نمایندگان مجلس اعلام کرده که لایحه رتبه‌بندی برای طرح در جلسات کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیات دولت با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و این سازمان در مراحل بررسی و تصویب قرار دارد.

حاجی‌بابایی ضمن در خواست تسریع در تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: در صورت تصویب این طرح در هیات دولت، مجلس نیز این لایحه را در دستور کار قرار داده، حداکثر همکاری را برای تصویب آن خواهد داشت.

وی افزود: دولت در پیشنهاد لایحه بودجه ۹۸، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را نیز پیش‌بینی کرده باشد، اما سووال این است که علت این همه تعلل چیست؟ لایحه نظام رتبه‌بندی دقیقاً کجاست؟ آیا این همان رتبه‌بندی است که در سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است و معلم را برابر اساتید دانشگاه می‌بیند و تاکید دارد که حقوق معلمان نباید کمتر از ۸۰ درصد از هیات علمی دانشگاه‌ها باشد؟

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2373
  • دیدگاه‌ها برای دولت بگوید نظام رتبه‌بندی معلمان دقیقاًً کجاست؟ بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.