• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024
3
رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان خبر داد

تقدیر از ۶۸ شهروند برگزیده در همدان/ خانواده دکتر فرشچیان، شهروندان افتخاری »

  • کد خبر : 1166
  • 29 مرداد 1397 - 9:40
تقدیر از ۶۸ شهروند برگزیده در همدان/ خانواده دکتر فرشچیان، شهروندان افتخاری »

رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان از تقدیر ۶۸ شهروند برگزیده در اختتامیه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» و انتخاب خانواده دکتر فرشچیان به عنوان شهروند افتخاری در این جشنواره خبر داد.

به گزارش عصر همدان، حمید بادامی‌نجات روز گذشته در نشست خبری جشنواره شهروندان برگزیده همدان، با اشاره به آغاز  کار جشنواره از بهمن ماه سال گذشته، اظهار کرد: شروع ثبت‌نام‌ها از هفته اول بهمن‌ماه تا پایان اسفندماه صورت گرفت.

وی تعداد ثبت‌نامی‌ها را یک هزار نفر دانست و گفت: ثبت‌نام‌ها به صورت خوداظهاری، معرفی سایر افراد و یا ارگان‌ها بوده است؛ پرونده‌ها تا ۳۱ فروردین‌ماه در دبیرخانه تکمیل شد.

رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان بیان کرد: پرونده‌ها پس از تکمیل  مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام به ۱۸۰ پرونده قابل بررسی رسید؛ بیش از ۲۵ جلسه داوری با حضور هیأت داوری برگزار و نفرات نهایی به صورت مصاحبه گزینش شدند.

وی با بیان اینکه سرانجام ۶۸ شهروند برگزیده انتخاب شدند که در مراسم اختتامیه تقدیر خواهند شد، افزود: مراسم اختتامیه ۳۱ مردادماه همزمان با عید قربان برگزار خواهد شد.

بادامی‌نجات با بیان اینکه برگزیدگان در چند بخش انتخاب شدند، تصریح کرد: ۱۰ شهروند برگزیده در تمام اقشار انتخاب و ۱۳ نفر نیز شناسایی و به عنوان مفاخر برگزیده که شاید در همدان ساکن نیستند، معرفی شدند.

وی با بیان اینکه ۲۵ نفر از اقشار مختلف معلمان، مهندسان، پزشکان و… انتخاب شدند، ادامه داد: ۱۲ شهروند برگزیده عامل به وظایف شهروندی نیز از ۱۲ ناحیه همدان انتخاب شده است.

رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان خاطرنشان کرد: در بخش ویژه محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر این دوره جشنواره نیز دو نفر منتخب شدند.

وی با بیان اینکه یک خانواده نیز به عنوان  شهروند افتخاری انتخاب شد که کلید شهر همدان توسط شهردار به این خانواده تقدیم می‌شود، یادآور شد: این اقدام برای نخستین بار صورت می گیرد و خانواده دکتر فرشچیان که همدانی نیستند و با توجه به خدمات ارزنده خود در همدان به عنوان شهروند افتخاری معرفی خواهند شد.

خانواده کردستانی، خانواده فداکار شایسته تقدیر جشنواره

بادامی‌نجات با اشاره به انتخاب یک خانواده به عنوان خانواده فداکار شایسته تقدیر، اظهار کرد: پدر این خانواده که از اهالی یکی از روستاهای کردستان هستند با نجات یک کودک همدانی از غرق شدگی خود جان باخت که از این خانواده نیز به عنوان خانواده فداکار شایسته تقدیر می‌شود.

وی به انتخاب یک شهروند افتخاری شایسته تقدیر اشاره کرد و گفت: چهار شهروند نیز از سوی شهرداری در بخش اتوبوسران، تاکسیران، آتش‌نشانان و پاکبان نمونه انتخاب شده است.

رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان در ادامه برگزاری جشنواره عکس را از بخش‌های جانبی این جشنواره برشمرد و بیان کرد: ۶ اثر نیز به صورت سه اثر در بخش موبایلی و سه اثر در بخش حرفه‌ای انتخاب و تقدیر خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جشن مردمی جشنواره پس از مراسم اختتامیه رسمی در روز همدان، افزود: این جشن در پیاده‌راه میدان امام(ره) برگزار خواهد شد و این برنامه آغازی بر استفاده از ظرفیت شهروندان برگزیده در مدیریت شهری است.

بادامی‌نجات با اشاره به سخنرانان مراسم اختتامیه رسمی، تصریح کرد:  استاندارد ، شهردار و رئیس شورای شهر همدان سخنرانان اصلی این مراسم خواهند بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در دو حوزه جشنواره ثبت‌نامی نداشتیم، یادآور شد: بر این اساس در این دو حوزه از جامعه هدف برگزیدگانی انتخاب و بررسی شدند.

رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان اظهار کرد: از جامعه رسانه همدان نیز هشت نفر ثبت‌نامی داشتیم که یک نفر منتخب شد.

وی در پاسخ به سخنان یکی از خبرنگاران مبنی بر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص انتخاب‌های انتسابی برگزیدگان، گفت: اینگونه نبوده که انتخاب‌ها انتسابی باشد؛ البته با توجه به برگزاری اولین دوره جشنواره نواقصی بوده و در حال رفع آنها هستیم که طی سال‌های آینده شاهد این نواقص نباشیم.

۲۰ درصد برگزیدگان جشنواره از بخش بانوان

بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه در انتخاب‌ها ملاک جنسیتی مطرح نبوده و برگزیدگان بر اساس شاخصه‌ها انتخاب شدند، بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد ثبت‌نامی در بخش بانوان کمتر بوده ۲۰ درصد برگزیدگان از بخش بانوان است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره شهروندان برگزیده همدان، افزود: اختتامیه این جشنواره ۳۱ مردادماه همزمان با عید قربان ۳در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود.

سعید خوشبخت با بیان اینکه در مراسم اختتامیه برگزیدگان و خانوده‌های آنها، مقامات استانی و مدیریت شهری و… حضور خواهند داشت، تصریح کرد: از سرود ویژه شهر همدان با صدای سالار عقیلی نیز در این مراسم رونمایی خواهد شد.

وی به برگزاری جشن مردمی جشنواره شهروندان برگزیده همدانی به مناسبت روز همدان، هفته دولت و دهه امامت اشاره کرد و ادامه داد: این مراسم یکم شهریورماه در پیاده‌راه میدان امام(ره) با حضور شهروندان برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان خاطرنشان کرد: جزء شهرهای پیشرو در برگزاری این جشنواره هستیم.

وی به دیگر برنامه‌های این سازمان به مناسبت روز همدان، هفته دولت و دهه امامت اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر اجرای برنامه‌ها در ۱۴ فرهنگسرا به این مناسبت، تورهای گردشگری شهروندان از مجموعه عین‌القضات برگزار و در تعدادی از پارک‌ها و بوستان‌ها نیز نمایش‌های خیابانی با موضوعات آموزش شهروندی، طنز و… اجرا خواهد شد.

وی در خصوص اعتبار هزینه شده در برنامه‌های اجرایی جشنواره شهروندان برگزیده، اظهار کرد: کمیته برگزاری جشنواره با توجه به مشکلات اقتصادی با کمترین هزینه برنامه‌ها را دنبال کرده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز گفت: برگزاری این جشنواره پس از حدود ۱۱ سال برگزار می‌شود.

کامران گردان هدف از برگزاری این جشنواره را الگوسازی شهروندان برگزیده برای جشنواره‌های آینده دانست و بیان کرد: در نظر است با رفع نواقص در این دوره برگزاری جشنواره‌های بهتر و کامل‌تری را طی سال‌های آینده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رفت با تبلیغات صورت گرفته و کار رسانه‌ای تعداد ثبت‌نام‌ها بیش از این باشد، افزود: با برگزاری این دوره و فرهنگسازی در این خصوص امید است سال‌های آینده شاهد ثبت‌نام شهروندان بیشتری برای شرکت در جشنواره باشیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در خصوص اعتبار در نظر گرفته شده برای برگزاری جشنواره، تصریح کرد: در بخش جوایز ۱۵۰ میلیون تومان و سایر موارد نیز ۵۰ میلیون تومان در این جشنواره در نظر گرفته شد اما معتقدیم با توجه به الگوسازی در این خصوص باید بیش از این هزینه می‌شد.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1166
  • دیدگاه‌ها برای تقدیر از ۶۸ شهروند برگزیده در همدان/ خانواده دکتر فرشچیان، شهروندان افتخاری » بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.