• امروز : چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 17 April - 2024
3

تصمیمات تازه برای کنترل بوی نامطبوع در شهرک صنعتی بهاران

  • کد خبر : 13361
  • 13 مرداد 1398 - 13:42
تصمیمات تازه برای کنترل بوی نامطبوع در شهرک صنعتی بهاران

از حدود یک سال پیش بوی مشمئزکننده ای موجب سلب آسایش مردم شهرستان بهار در استان همدان شده بود که طی مراجعات مکرر مردم به فرمانداری و ابرازنارضایتی آنها از بوی بد، طی پیگیری‌ها و بازدید از شهرک صنعتی بهاران، عامل این بو کارخانه دیانا کاغذ معرفی شد. به گزارش عصرهمدان، به دنبال انتشار بوهای […]

از حدود یک سال پیش بوی مشمئزکننده ای موجب سلب آسایش مردم شهرستان بهار در استان همدان شده بود که طی مراجعات مکرر مردم به فرمانداری و ابرازنارضایتی آنها از بوی بد، طی پیگیری‌ها و بازدید از شهرک صنعتی بهاران، عامل این بو کارخانه دیانا کاغذ معرفی شد.

به گزارش عصرهمدان، به دنبال انتشار بوهای مشمئزکننده در شهرستان بهار،  جلسه ای در فرمانداری شهرستان بهار برای بررسی موضوع و اتخاذ راهکار تشکیل شد. احسان قنبری فرماندار بهار در این جلسه گفت : باد در شهرستان بهار معمولاً از سمت شهرک صنعتی بهاران به سمت شهر می‌وزد، این امر موجب انتقال بوی نامطبوع به مناطق مسکونی شده و احداث شهرک صنعتی بهاران در این منطقه کار درستی نبوده است و با توجه به بُعد جغرافیایی و چشم اندازی که این شهرک دارد، بهترین مکان برای تأسیس سایت گردشگری بوده اما به هر حال شهرک تاسیس و جهت وزش باد و گرمی هوا موجب تشدید بو به خصوص در ساعات شب در شهرک فرهنگیان شهرستان شده است.

قنبری ادامه داد: بنا نداریم در سال رونق تولید هیچ واحدی را تعطیل کنیم و بیکاری حتی یک نفر برای ما ننگ است اما با توجه به شکایات متعدد ساکنان شهرک فرهنگیان بهار، وظیفه داریم به مطالبات مردم رسیدگی کنیم و باید با همفکری راهکار درستی در این زمینه اتخاذ کرد.

معصومه پارچیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار نیز با بیان اینکه به این کارخانه چند نوبت اخطاریه دادیم و ظاهراً اقداماتی هم انجام داده اما این اقدامات بر کنترل بوی نامطبوع تأثیرگذار نبوده است، ادامه داد: اقدامات صورت گرفته توسط عوامل این کارخانه، کارگذاری سیستم کنترل آلودگی هوا و راه اندازی سیستم پیش تصفیه فاضلاب بود اما با توجه به فرارسیدن فصل گرم و باز بودن  در و پنجره های منازل، جهت باد و بعد مسافتی شهرک بهاران با منطقه مسکونی تاثیری نداشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز بیان کرد: مدیریت شهرک صنعتی بهاران با شرکت شهرک های صنعتی است و این شرکت باید امکانات لازم را در اختیار واحدها قرار دهد و برای کاهش میزان انتقال بو و سایر شرایط شهرک بهاران، کاشت درختان سریع الرشد به عنوان بادشکن در اطراف شهرک صنعتی و واحدهای صنعتی پیشنهاد می گردد.

سید عادل عربی خواستار استفاده از نظرات مشاوران و کارشناسان برای کاهش میزان بوی ناشی از تولید در کارخانه دیانا کاغذ و سایر کارخانه های انتشار دهنده بو از جمله اسید سازی ها، تولیدات قارچ، بازیافت پلاستیک، ایزوگام و … شد و تاکید کرد: از آنجا که شکایات مکرر مردمی از میزان انتشار بو زیاد بوده است، اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان به وظیفه ذاتی خود در این خصوص عمل می کند.

دادستان بهار نیز تصریح کرد: انتشار بو از واحد دیانا کاغذ محرز شده است و این کارخانه تکلیف قانونی دارد بر اساس ضوابط محیط زیست کار کند.

داوودی ادامه داد: مردم راضی به بیکاری کارگران نیستند اما مدیر کارخانه باید تمام اقدامات لازم را تا زمانی که مردم به طور ملموس کاهش بو را حس کنند، انجام دهد چون قانون برای همه چیز فصل الخطاب است.

در پایان این جلسه و با ارائه توضیحات مدیرکارخانه دیانا کاغذ مقرر شد تا زمان اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش انتشار بو توسط کارخانه، یک شیفت کاری در ایام تابستان توسط مدیرکارخانه در ساعات شب کاهش یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=13361
  • دیدگاه‌ها برای تصمیمات تازه برای کنترل بوی نامطبوع در شهرک صنعتی بهاران بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.