• امروز : جمعه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 April - 2024
4

تشکیل کمیته سیما و منظر در شهرداری نهاوند

  • کد خبر : 149494
  • 22 فروردین 1401 - 8:29
تشکیل کمیته سیما و منظر در شهرداری نهاوند

مجید یوسفی نوید گفت: به منظور صیانت از هویت بومی، ارزش های معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی و ارتقای کیفیت محیط ها و فضاهای شهری کمیته سیما و منظر در شهرداری نهاوند تشکیل شد. مجید یوسفی نوید، شهردار نهاوند در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: حفظ و تقویت هویت بومی و ملی هر […]

مجید یوسفی نوید گفت: به منظور صیانت از هویت بومی، ارزش های معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی و ارتقای کیفیت محیط ها و فضاهای شهری کمیته سیما و منظر در شهرداری نهاوند تشکیل شد.

مجید یوسفی نوید، شهردار نهاوند در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: حفظ و تقویت هویت بومی و ملی هر منطقه در نماهای ساختمانی و منظر شهری، کنترل نمای ساختمان های در حال احداث قبل از اتمام کامل عملیات ساختمانی از جمله موارد مهم مطرح شده در این کمیته است.

وی اظهار داشت: جلوگیری از اغتشاشات بصری و گسترش نماهای ناسازگار با فرهنگ بومی کشور و همچنین مدیریت هماهنگ در حوزه نمای ساختمانی در راستای نظم دهی به منظر شهر و کاهش موازی کاری ها از جمله مهمترین اهداف این کمیته می باشد.

یوسفی نوید افزود: در همین راستا و به منظور صیانت از هویت بومی، ارزش های معماری و شهرسازی ایرانی-اسلامی و ارتقای کیفیت محیط ها و فضاهای شهری و با هدف تحقق مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران این کمیته تشکیل می شود.

شهردار نهاوند اظهار داشت: با تشکیل این کمیته نظارت بر اجرای طراحی و اجرای نمای ساختمان به صورت تخصصی و با توجه به الگوهای فرهنگی و تاریخی بومی شهر نهاوند به صورت یکپارچه انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در گام اول با راه اندازی واحد زیباسازی و به منظور ایجاد طراوت و شادابی در فضای بصری شهری راه اندازی شد و در همین راستا و گام دوم تکمیل فضاسازی شهری و حفظ هویت تاریخی شهر نهاوند کمیته سیما و منظر شهری را تشکیل دادیم.

یوسفی نوید گفت: با تشکیل این کمیته در کنار سایر واحدهای شهرداری علاوه بر پروژه های عمرانی زیرساخت های بومی، فرهنگی و تاریخی را در اولویت کاری قرار دهیم چون فضای بصری و نمای ساختمانی بی شک یکی از عوامل تاثیر گذار در زیباسازی شهری است که متاسفانه تا کنون به آن کم توجهی شده است.

شهردار نهاوند افزود: پروژه های عمرانی و ایجاد پارک های محله ای شروع شده و در تمام محلاتی که امکان ایجاد پارک باشد ایجاد خواهد شد اما در کنار کارهای عمرانی کارهای فرهنگی و زیرساختی لازمه ی به نتیجه رسیدن پروژه ها می باشد.

وی در پایان گفت: حفظ ارزش ها، پیشینه و هویت تاریخی شهر، گامی موثر در راه توسعه شهر می باشد و انشالله که با تشکیل این کمیته در کنار سایر واحدهای شهرداری بتوانیم خدمتی به همشهریان فهیم نهاوندی داشته باشیم.

انتهای پیام/س

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=149494
  • دیدگاه‌ها برای تشکیل کمیته سیما و منظر در شهرداری نهاوند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.