• امروز : شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 22 June - 2024
1
استاندارد همدان:

برنامه جدیدی برای احیای واحد‌های راکد داریم/ مدیران از بیان نقاط ضعف آمار ابا نداشته باشند

  • کد خبر : 3085
  • 13 دی 1397 - 14:33
برنامه جدیدی برای احیای واحد‌های راکد داریم/ مدیران از بیان نقاط ضعف آمار ابا نداشته باشند

استاندارد همدان گفت: در رابطه با جذب سرمایه گذار، احیای واحد‌های تولیدی راکد، بالا بردن ظرفیت واحد‌های تولیدی و راندمان واحد‌های تولیدی که با ظرفیت کم کار می‌کنند، برنامه جدید داریم.

به گزارش عصر همدان، سیدسعید شاهرخی ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه باید بر فرصت‌هایی موجود در تبصره‌های بودجه ۹۸ تمرکز کنیم اظهار کرد: مدیران به اطلاعات داده شده در رابطه با تبصره‌های بودجه ۹۸ توجه کنند و بعدا گلایه‌مند نشوند.

وی با اشاره به اینکه توجه به معیشت مردم، تولید و حمایت از تولید، اشتغال، بسترسازی برای مشارکت بخش خصوصی رویکرد اصلی لایحه بودجه ۹۸ است ادامه داد: اگر قرار باشد در تولید و اشتغال و معیشت مردم بهبودی رخ دهد باید اعتبارات صرف حضور بخش خصوصی شود.

استاندارد همدان با بیان اینکه در صورت عدم حضور بخش خصوصی قطعا توفیقی حاصل نمی‌شود تصریح کرد: همه باید مشتاقانه درها را به روی بخش خصوصی باز کنیم و زیر پای آنها فرش قرمز بگسترانیم.

فهرست واحد‌های تولیدی راکد استان ارائه شود

وی با بیان اینکه در رابطه با جذب سرمایه‌گذار، احیای واحد‌های تولیدی راکد، بالا بردن ظرفیت واحد‌های تولیدی و راندمان واحد‌های تولیدی که با ظرفیت کم کار می‌کنند، برنامه جدیدی داریم، بیان کرد: در رابطه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان مطالعات فاز صفر و اول را باید آماده کرده و به سرمایه‌گذار اطلاع دهیم.

شاهرخی تاکید کرد: باید واحد‌های تولیدی که در حوزه صنعت و کشاورزی ظرفیت بیشتری دارند اما با ظرفیت محدود کار می‌کند، فهرست شده تا موانع و مشکلات سر راه آنها برداشته شود.

وی خواستار ارائه فهرست واحد‌های تولیدی راکد استان شد و افزود: باید به افزایش سرانه درآمد مردم کمک کنیم، چراکه در صورت افزایش درآمد مردم درآمد استان نیز بالا می‌رود.

استاندارد همدان در ادامه به موضوع مهم معیشت مردم اشاره کرد و افزود: مسئله معیشت مردم باید به صورت عملیاتی، کیفی و کمی بررسی شود و برای این مهم به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه از فضای پرارزش مجازی کمتر استفاده می‌کنیم و سایت‌ها به‌روز نیست تصریح کرد: ستاد اطلاع‌رسانی استان باید برای این موضوع جداگانه وقت بگذارد و چراکه مردم از بسیاری از اقدامات انجام شده اطلاع ندارند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه یکی از محور‌هایی که دشمن هدف گرفته ناامید کردن مردم و نا کارآمد جلوه دادن نظام و دولت است بیان کرد: توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اصل اساسی و انکارناپذیر در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر قرار گیرد.

عدالت در استان رعایت خواهد شد، شهرستان‌ها نگران نباشند

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بر ضوابط، ارقام، پروژه‌های پیوست و تبصره‌های بودجه تسلط داشته باشند یادآور شد: در این میان سازمان برنامه و بودجه نقش محوری را در استان برعهده دارد.

استاندارد همدان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم شرایط بودجه استان در لایحه نهایی بهتر شود تاکید کرد: انسجام مدیران دستگاه‌های اجرایی، سازمان مدیریت استان را در تحقق اهداف بودجه موفق می‌کند.

وی افزود: در مجموع اعتبارات عمرانی استان همدان در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۸ از ۴۱۴ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۴۸۵ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۸ رسیده که رشد ۱۷ درصدی دارد.

شاهرخی با بیان اینکه اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۷ در استان ۲۷۹ میلیارد تومان بوده که در لایحه بودجه سال ۹۸ به ۳۳۴ میلیارد تومان رسیده و رشد ۲۰ درصدی را داشته است، افزود: حتما عدالت در استان رعایت خواهد شد، شهرستان‌ها نگران نباشند.

وی در ادامه به حضور رئیس مرکز آمار ایران در جلسه اشاره کرد و افزود: ضرورت یک برنامه‌ریزی صحیح، هدفمند و تاثیرگذار داشتن اطلاعات و آمار صحیح و دقیق است تا بتوان فرصت‌ها را شناسایی کرد.

استاندارد همدان با تاکید بر اینکه روسای دستگاه‌ها باید آمار تخصصی خود را بدانند و به درستی ارائه کنند یادآور شد: باید اطلاعات به‌روز و دقیق شود و هر مدیری باید اطلاعات دستگاه خود را داشته باشد.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه از بیان نقاط ضعف در آمار هیچ ابایی نداشته باشید تاکید کرد: اصحاب رسانه نیز باید همکاری کنند و شیطنت نکنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=3085
  • دیدگاه‌ها برای برنامه جدیدی برای احیای واحد‌های راکد داریم/ مدیران از بیان نقاط ضعف آمار ابا نداشته باشند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.