• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
0
حاجی‌بابایی:

برخی مسئولان با ابزار ثروت برای خود حاشیه امن ساخته‌اند/ مخالفان پوپولیست خطاب می‌شوند

  • کد خبر : 2294
  • 27 مهر 1397 - 10:10
برخی مسئولان با ابزار ثروت برای خود حاشیه امن ساخته‌اند/ مخالفان پوپولیست خطاب می‌شوند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه برخی از افراد سهیم در انقلاب با انحراف در مسیر ثروت‌اندوزی قدم گذاشته‌اند و درد مردم را نمی‌فهمند، گفت: این گروه برای خود حاشیه امنی ایجاد کرده‌اند و با مستندات خودساخته، برتری خود را توجیه می‌کنند.

به گزارش عصر همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع نمایندگان تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: مهم‌ترین عنصر تحقق اهداف اراده است به این معنا که هر چه اراده قوی باشد انسان در رسیدن به اهداف مصمم‌تر می‌شود.

وی با تاکید بر نقش جوانان در برهه‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران افزود: سال ۱۳۵۹، عراق به ایران حمله کرد، در مهرماه همان سال جبهه میانی سرپل ذهاب تنها به وسیله ۱۸ نفر کنترل و مدیریت می‌شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در تبیین این موضوع گفت: دو گروه ۹ نفره در یک تپه سنگر می‌گرفتند و شب‌ها هم همان جا می‌خوابیدند؛ ضمن اینکه روزها هم نمی‌توانستند از سنگر خارج شوند، زیرا بالای تپه دست عراقی‌ها بود، حتی نماز را حالت نشسته در سنگر می‌خواندند.

وی با بیان اینکه در مقابل عراقی‌ها نیروی کاملاًً مکانیزه با گروه‌های هزار نفره داشتند، افزود: البته اراده جوانان ما در برابر ارتش عراق توانست آنها را شکست دهد.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه از سه محور می‌توان به اهداف انقلاب انحراف ایجاد کرد که یکی از آنها ثروت است، گفت: برخی از کسانی که در انقلاب سهیم بوده‌اند، اندک اندک به ثروت می‌رسند و با انحراف از همه ابزار و مکانیسم‌ها استفاده می‌کنند تا ثروت‌اندوزی خود را توجیه کنند و سرمایه‌داری را ارزش جلوه دهند!

وی ادامه داد: این گروه معتقدند افراد می‌توانند هم انقلابی باشند، هم ۲ هزار میلیارد تومان ثروت‌اندوزی کنند؛ اگر کسانی هم به این شیوه معترض شوند، به پوپولیست بودن متهم خواهند شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه این گروه برای خود حاشیه امنی ایجاد کرده‌اند و با مستندات خودساخته، برتری خود را توجیه می‌کنند، گفت: اسلام با سرمایه و ثروتی که از راه مشروع و تلاش و زحمت به دست آمده باشد، مخالفتی ندارد، اما مسئولان نباید در وادی ثروت‌اندوزی گرفتار شوند تا نتوانند درد مردم را درک کنند.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر اشراف اطلاعاتی مسئولان بر مسائل کشور و استفاده از این رانت زمینه بی‌عدالتی در کسب و کار را فراهم می‌آورد.

حاجی‌بابایی با معرفی قدرت به عنوان دومین عنصر زمینه‌ساز انحراف گفت: کسانی که به انحراف رفته‌اند، تصور می‌کنند باید همیشه در قدرت باشند در غیر این صورت به تفسیرهای مختلف پناه می‌برند و التزام حضور خود را در راس اهرم قدرت توجیه می‌کنند.

وی ادامه داد: نکته جالب اینکه این گروه اگر در راس قدرت باشند، همه چیز خوب است، در غیر این صورت شروع به تخریب می‌کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس مولفه فرهنگ را نیز روزنه نفوذ به قشر انقلابی برشمرد و گفت: پیشتازان و کسانی که در انقلاب و ارزش‌های آن سهیم بوده‌اند، بیش از همه در معرض تهاجم فرهنگی هستند و باید بیشتر مراقب باشند.

وی ادامه داد:کسانی که به هر دلیلی در مسائل فرهنگی دچار مشکل شده‌اند و به انحراف رفته‌اند نیز به تفسیر و استفاده دلخواه از آیات و احادیث پناه می‌برند که این پدیده را توجیه کنند!.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: بازگشت، ارزیابی و انطباق با ارزش‌های انقلاب الزاماتی است که همه باید مراقبت کنند در دام انحرافاتی که از صدر اسلام تاکنون ارزش‌ها را تهدید می‌کرده است، گرفتار نشوند.

وی زر و زور و تزویر را سه روزنه انحراف دانست که از صدر اسلام باعث انحراف آنها که ادعای انقلابی‌گری داشته‌اند، شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: دانشجویان و جوانان قشر متفکر و فرهیخته کشور هستند که با حضور موثر در صحنه‌های مختلف نظام نقش‌آفرینی کردند و با حضور در جبهه‌های دفاع مقدس تا میدان علم و دانش، عرصه‌های انقلابی‌گری تا شهادت به سبک شهیدحججی‌ها از دستاوردهای حضور آنهاست.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2294
  • دیدگاه‌ها برای برخی مسئولان با ابزار ثروت برای خود حاشیه امن ساخته‌اند/ مخالفان پوپولیست خطاب می‌شوند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.