• امروز : شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 22 June - 2024
2
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان خبر داد

انجام ۹۰ درصد معاملات خودرو با هدف دلالی و حفظ نقدینگی

  • کد خبر : 1969
  • 09 مهر 1397 - 9:03
انجام ۹۰ درصد معاملات خودرو با هدف دلالی و حفظ نقدینگی

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل شهرستان همدان گفت: ۹۰ درصد معاملاتی که در بخش خودرو صورت می‌گیرد باهدف دلالی و حفظ ارزش دارایی افراد صورت می‌گیرد و به‌منظور مصرف انجام نمی‌شود.

به گزارش عصر همدان، اکبر دیزه‌چیان با بیان اینکه حدود دو ماه است که رکود تورمی در بازار اتومبیل ایجاد شده است، اظهار کرد: چند روز به مدت کوتاه به دلیل فراهم شدن امکان خرید خودرو و ثبت‌نام از شرکت‌ها، بازار ثابت شد اما دوام پیدا نکرد چراکه مسکنی کوتاه بود.

وی با اشاره به اینکه به دلیل افزایش نرخ ارز دوباره بازار ملتهب شد، افزود: امروز تقاضا برای مصرف خودرو نیست بلکه با هدف دلالی، افراد به دنبال خرید کالا برای حفظ ارزش نقدینگی خود هستند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان با بیان اینکه ۹۰ درصد خریدها برای مصرف نیست، تصریح کرد: خودروی ۲۰۰ میلیون تومانی وقتی به ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد برای استفاده خریداری نمی‌شود بلکه برای حفظ ارزش نقدینگی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استفاده خودروی ۷۰۰ میلیون تومانی مقرون به صرفه است، ادامه داد: میزان انجام معامله در بازار همدان در یک ماه گذشته نسبت به ماه ماقبل آن ۵۰ درصد کاهش‌ یافته است.

دیزه‌چیان خاطرنشان کرد: بسیاری از فروشندگان به دلیل افزایش قیمت‌ها به دنبال فسخ قراردادها هستند و حتی طلب مبلغ بیشتری می‌کنند که البته عرفاً و شرعاً نیز صحیح نیست.

وی با اشاره به اینکه از همشهریان می‌خواهیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم، گفت: جو روانی که در جامعه ایجاد شده است را نمی‌توان ادامه داد و مردم باید به خود بیایند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان اظهار کرد: رشد قیمت در حال حاضر در سال‌های آینده بر اقتصاد و زندگی جامعه تأثیر سوء خواهد گذاشت.

وی افزود: هجوم به بازار ارز، سکه و مسکن صحیح نیست و مردم باید با همدلی و رفتار صحیح در حل مشکلات اقتصادی مؤثر باشند.

دیزه‌چیان تصریح کرد: همکاری و تعامل مردم با یکدیگر در گذشته وجود داشت اما امروز خبری از حرکت حساب‌شده نیست، رفتارهای امروز ما شاید سودی را نصیب برخی از افراد کند اما نسل آینده را با چالش مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: نقدینگی باید به سمت تولید ناخالص سوق یابد تا به نفع امروز و فردای ما باشد وگرنه خرید ارز و طلا به نفع هیچ‌کس نیست.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل همدان خاطرنشان کرد: هرچند سیاست‌ها و تصمیمات دولت ممکن است صحیح نباشد  اما دلیلی بر انجام رفتارهای چالش‌زا در عموم مردم تلقی نمی‌شود.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=1969
  • دیدگاه‌ها برای انجام ۹۰ درصد معاملات خودرو با هدف دلالی و حفظ نقدینگی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.