• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
2
معاون خدمات شهری همدان خبر داد

انجام ۵ هزار متر مربع نقاشی دیواری در همدان

  • کد خبر : 2081
  • 14 مهر 1397 - 10:01
انجام ۵ هزار متر مربع نقاشی دیواری در همدان

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵ هزار مترمربع نقاشی دیواری با توجه به مناسبت‌های مختلف انجام‌ شده است.

به گزارش عصر همدان، وحید علی‌ضمیر اظهار کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد نقاشی‌های شهدای سطح شهر قدیمی شده بود، طرحی به عنوان «راهیان ایثار» کلید خورد که اجرای آن آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح تصاویر شهدایی که بر دیوارهای ساختمان‌های مختلف نقش بسته‌شده، بازسازی می‌شود، تصریح کرد: در اجرای این طرح هنرمندانی از نقاط مختلف کشور حضور دارند که از نام‌آوران این هنر در سطوح ملی هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان ادامه داد: با اعتمادسازی که انجام شد، هنرمندان مختلف کشور از فعالیت در همدان استقبال کردند که باعث ارتقای سطح کمی و کیفی تصاویر شهری و هنرمندان همدانی که توانستند در سطح ملی بدرخشند، شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ هنرمند از اقصی نقاط کشور در حال فعالیت بر روی تصاویر شهدا هستند تا یک کار متفاوت در این زمینه ارائه شود.

علی‌ضمیر گفت: البته نقاشی دیواری ۱۲ مدرسه که توسط آموزش‌وپرورش به شهرداری معرفی‌شده بود انجام شد.

وی با بیان اینکه زیر پل رسالت نیز توسط هنرمندان جداره سازی با سفال و کاشی شکسته در حال انجام است، گفت: نقاشی دیواری بیشتر در ایام تابستان و عید نوروز انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان افزود: در نیمه نخست سال جاری بیش از ۵ هزار مترمربع نقاشی دیواری به مناسبت‌های مختلف انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه نقاشی دیواری با رنگ‌آمیزی متفاوت است، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که باعث مخدوش شدن سیما و منظر شهری شده، دیوارنویسی غیرمجاز است که با آن برخورد می‌شود.

علی‌ضمیرادامه داد: امحاء دیوارنویسی‌های غیر مجاز که به طور مداوم رصد می‌شود نیز انجام‌ شده به طوری که در این زمینه در ۶ ماهه نخست حدود هزار متر مربع کار انجام شده است.

وی تأکید کرد: هرگونه دیوارنویسی غیر مجاز نقض آشکار حقوق شهروندی است که چهره شهر را نازیبا می‌کند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=2081
  • دیدگاه‌ها برای انجام ۵ هزار متر مربع نقاشی دیواری در همدان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.