• امروز : پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 20 June - 2024
2
فرمانده نیروی زمینی ارتش:

امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است

  • کد خبر : 216556
  • 27 اردیبهشت 1403 - 15:48
امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است
فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «عصر همدان» به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در اولین همایش علوم و فناوری های نوظهور و شالوه شکن در حوزه دفاعی با بیان اینکه دانشگاه امام علی (ع) ملقب به فیضیه ارتش است، اظهار کرد: وقتی انسان پژوهش می‌کند لذا می‌شود در کنار آن ها اندیشه هایی را به جهان بیاموزد.

وی تأکید کرد: مدیران و مسئولان باید بستری را فراهم کنند تا علومی که در وجود انسان ها قرار داده شده است، شکوفا شود و باری از دوش بشریت بردارند.

امیر حیدری با بیان اینکه امام خمینی نیز همواره بر علم و اندوختن آن تاکید داشته است، گفت: علم قدرت آفرین است، امروز اگر قدرتمندان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر و توان بدنی نیست بلکه مبتنی از علم و دانش است.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر در جایی توانسته ایم قدرت افکنی کنیم ریشه در علم دارد، افزود: دشمن موشک قاره پیما ساخته است و لذا نیازی به جنگ تن به تن ندارد و این همگی وابسته به علم و دانش است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه عملیات وعده صادق نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم به جلو انداخت، بیان کرد: اگر تهدیدی از جانب این رژیم رخ دهد ما از خاک خودمان پاسخ خواهیم داد و این نشانه علم و اقتدار قوی ایران اسلامی است.

امیر حیدری افزود: به همایش فناوری های نوظهور تاکنون ۶۰۰ مقاله رسیده است و این نشانه توجه بسزای پژوهشگران ما به علم است.

وی تاکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود.

امروز باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم، اظهار کرد: چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند چون آن ها می‌دانند که ما علم را از آن ها قرض نگرفته ایم و همگی علوم از آن خود ماست، اگر دشمن پای میز مذاکره با ما می‌نشیند این ها همگی قدرت افکنی علمی ما است.

امیر حیدری گفت: تلاش ما بر این است که بستر علم و فناوری را در نیروی زمینی ارتش بگسترانیم و یک جهاد علمی در این راه صورت دهیم.

وی افزود: امروز با بهره مندی از جهاد علمی بالگردهای ما به روز شده اند به گونه ای که هم می‌توانند در شب و هم در روز پرواز کنند، امروز در رزمایش ها، هلی برد شبانه را انجام می‌دهیم و این ها همگی نشانه مجاهدت های علمی دانشمندان بومی است.

کمبودی در خودروهای تانک بر در نیروی زمینی ارتش نداریم
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه جهاد نیروی زمینی بن بست شکنی می‌کند، گفت: در رزمایش ها مشاهده می‌کنید که تانک برهای ما دو تانک را حمل می‌کنند، بنابراین امروز ما کمبودی در خودروهای تانک بر در نیروی زمینی ارتش نداریم.

گفتنی است، در این همایش از ۴ عنوان کتاب در حوزه های مختلف دفاعی نیز رونمایی شد.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=216556
  • دیدگاه‌ها برای امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.