• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
3
یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای نماینده دوره های هفتم و نهم مجلس شورای اسلامی:

اتاق جنگ ۳۸۰ نفره اقتصادی دشمن اقدام و عمل انقلابی می‌طلبد

  • کد خبر : 949
  • 20 مرداد 1397 - 11:03
اتاق جنگ ۳۸۰ نفره اقتصادی دشمن اقدام و عمل انقلابی می‌طلبد

در حالی که دشمن با تمام توان و با تشکیل اتاق جنگ ۳۸۰ نفره به جنگ اقتصاد کشور برخاسته است؛ آیا برای مقابله با این تهاجم گسترده دشمن، تشکیلاتی متناسب تدارک دیده است؟

به گزارش عصر همدان، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده دوره های هفتم و نهم مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی نوشت:

۱- در حالیکه سرنخ اصلی تمامی بی نظمی های اقتصادی به سوء مدیریت دستگاههای دولتی و عوامل رانت خوار پشت پرده مدیریتی بر می‌گردد؛ ساده‌انگاری است که تصور شود با برخورد نیروی انتظامی با چند دلال، وضعیت آشفته بازار سکه و ارز سامان پیدا خواهد کرد. باید با کسانی که سیاست گذاری غلط کردند و راه را برای ورود افراد فرصت‌طلب و رانت خوار باز کردند قاطعانه برخورد شود. باید دست سیاستگذاران تاجر پیشه را از برنامه‌های اقتصادی کشور کوتاه کرد. نباید اجازه داد دلالان و سوداگران، انگل وار بر زخم هایی بنشینند که سیاست ورزان تاجر پیشه بر بدنه اقتصاد کشور وارد ساخته اند.

۲- مگر در تهاجم نظامی هر کس که به جبهه دشمن کمک کند به عنوان خیانتکار جنگی مورد محاکمه قرار نمی‌گیرد. چرا با خیانت کاران و سوداگران جنگ اقتصادی با مسامحه برخورد می‌شود؟ چرا صحبت از دستگیری ها هست ولی از محاکمه و دار مجازات خبری نیست؟ چرا مدیران دستگاه‌های اجرایی عوامل فساد اقتصادی را شناسایی و از بدنه خود دور نمیکنند؟ چرا در عین غفلت از شفاف سازی در دستگاههای خودی؛ شفاف سازی در چهارچوب FATF را پیگیری می کنند.

۳ – در حالیکه جزای یک تروریست یا قاتلی که فردی را به قتل رسانده است مرگ است؛ آیا سزای کسانی که به حقوق یک ملت ۸۰ میلیونی تجاوز کرده اند و نظم اقتصادی کشور را بهم ریخته اند و میلیونها نفر را به فقر کشانده اند کمتر از ارتکاب یک جنایت است.!؟ در حالی که تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی و قضایی کشور در مواردی برای دستگیری یک مجرم بسیج می شوند آیا نباید تمامی این دستگاه ها برای کوتاه کردن دست متجاوزان به حقوق ملت بسیج شوند!؟
۴- در صحنه جنگ فرمانده حرف اول را میزنند. اگر به قول سردار نام آور اسلام حاج قاسم سلیمانی فرمانده لشکر خود ترسو باشد؛ کار ان لشکر تمام است. بر این اساس کسانی که مدیریت و فرماندهی جنگ را بر عهده دارند باید شجاعانه و مدبرانه عمل کنند. کسانی که دل در گرو دنیا دارند نمی‌توانند در میدان جنگ با دشمن قدرتمندانه برخورد کنند.

۵- در حالیکه در مرزهای جغرافیایی، قدرتمندانه در مقابل تجاوز دشمن ایستادگی و مقاومت می شود و بهبهای خون رشیدترین فرزندان ملت اجازه ورود دشمن به وجبی از خاک پاک ایران اسلامی داده نمی شود؛ چرا تروریستهای اقتصادی و عوامل سودجو و فرصت طلب به راحتی از مرز های حفاظت نشده وارد سرزمین اقتصادی کشور میشوند و نظم اقتصادی مملکت را به هم می ریزند و تهاجمی علیه آنها صورت نمی‌گیرد! یقیناً در این عرصه جای مردان انقلابی، شجاع و توانمند و مدیر و مدبر خالیست.

۶- چرا میدان جنگ اقتصادی مدیریت نرخ سکه و ارز به دشمن واگذار شده و دلالان وابسته به دلارهای سعودی و اماراتی بازار بورس سکه و ارز کشور را به دست گرفته اند؟ چرا علیرغم چند برابری قیمت فروش سکه نسبت به زمان ثبت نام با توجه به دگرگونی شرایط جهت حفظ منافع ملت و ذخایر ملی کشور محدودیتی برای تحویل سکه اعمال نمی شود!؟ مگر نه این است که منافع ملت بر منافع فرد ارجحیت دارد!؟ چرا و به چه دلیل به یک نفر ۱۵۹/۸ میلیون دلار و ۵۱ میلیون یورو داده می‌شود تا توزیع کند این نوع چشمی ها چه کسانی هستند؟ چرا دائماً صحبت از انتشار لیست دریافت کنندگان ارز به نرخ دولتی می شود ولی به دنبال آن خبری از برنامه‌ریزی و احقاق حقوق مردم نیست !؟ چرا در حالی که عقربه بورس سکه و ارز هر لحظه در جهت اراده دشمن جابه‌جا می‌شود؛ مسئولین در انتظارند تا عرضه و تقاضا نرخ تعادلی سکه و ارز را تعیین کند؛ بدون شک ادامه این روش بازی در زمین دشمن و خیانت به اقتصاد کشور است. جا دارد مسئولان ذیربط هرچه سریعتر این بازار مکاره را تعطیل و عوامل بیرونی و نفوذی آنها را در دستگاههای اجرایی شناسایی و به عنوان برهم زنندگان نظم اقتصادی قاطعانه مورد محاکمه قراردهند.

۷- درحالی که دشمن با تمام توان و با تشکیل اتاق جنگ ۳۸۰ نفره به جنگ اقتصاد کشور برخاسته است؛ آیا برای مقابله با این تهاجم گسترده دشمن، تشکیلاتی متناسب تدارک دیده است!؟ آیا تشکیل هفته ای یکبار جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد مقاومتی که هر یک از اعضاء آن درگیر کارهای نفس گیر خود هستند جوابگوی مقابله با این حجم عظیم از تهاجم دشمن هست!؟ اگر نیست چرا اقدامی اساسی و انقلابی صورت نمی گیرد!؟ مردم منتظرند.

۸- چرا وزارت ارتباطات که می‌بایست نقش لجستیکی نظام اسلامی را در عرصه ارتباطات و فضای مجازی ایفا نماید؛ نه اینکه به مقابله با دشمن بر نمی خیزد، بلکه موانع خودی را نیز از سر راه دشمن در فضای مجازی بر می دارد و بلندگوی جنگ را در فضای مجازی به دست دشمن می سپارد و مهمتر از آن چرا اجازه داده میشود صدای رجز دشمن در جبهه خودی بذر نفاق و توطئه بپاشد!؟ چرا در وزارت صنعت معدن و تجارت که قلب اقتصادی کشور است خبری از برنامه ریزی و مقابله قاطع و برنامه‌محور با توطئه های اقتصادی دشمن نیست!؟ چرا لیست کامل دریافت کنندگان چند میلیاردی ارز منتشر و جهت رسیدگی به دستگاه قضا تحویل نمی شود!؟ چرا دستگاه های نظارتی که فقط در ماه های رمضان و آغاز سال تحصیلی به طور گسترده و سراسری بر قیمت چند قلم کالا از قبیل زولبیا و بامیه و لوازم التحریر نظارت می کنند!؟ آیا اکنون زمان آن نیست که دستگاههای نظارتی با تمام قدرت به میدان نظارت و نرخ گذاری واقعی همه کالاها اقدام کنند!؟ چرا این وزارت با قاطعیت عوامل سودجو و نفوذی و برهم زنندگان نظم اقتصادی را از بدنه خود دور نمی کند!؟ چرا در فروش اینترنتی خودرو برای قطع دست عوامل رانت‌خوار؛ زمان ثبت نام خودرو را باز نمی گذارند تا همه مردم بتوانند به طور یکسان ثبت نام و بعد با سازوکاری مناسب و شفاف قرعه کشی کنند!؟

۹- در حالی که ریشه تمامی نابسامانی های بازار سکه و ارز در بانک مرکزی است و به گفته معاون اول محترم قوه قضائیه از مسئولان این بانک به طور مکتوب تقاضای آزادی عوامل دستگیر شده را نموده بودند؛ چرا قوه محترم قضائیه در یک مرحله به درخواست بانک مرکزی عوامل نابسامانی های بازار سکه و ارز را آزاد کرد ؛ مگر قوه قضائیه نباید مستقل از قوه مجریه عمل کند.!؟

۱۰- چرا دستگاه های نظارتی به طور هدفمند و هماهنگ ریشه های شبکه برانداز اقتصادی را خصوصاً در حوزه سکه و ارز شناسایی و دستگیر نمی کنند؟ چرا موجی از مقابله با عوامل دشمن در فضای عمومی جامعه شنیده نمی شود !؟ چرا مردمی که بار گرانی بر دوش آنها سنگینی میکند؛ شاهد محاکمه عوامل سودجو و برهم زننده نظم اقتصادی کشور نیستند!؟

۱۱- چرا در حالی که ملت ایران درگیر جنگ اقتصادی است صدا و سیما به وظیفه انقلابی خود عمل نمی کند؟ چرا سودهای بادآورده میدان جنگ اقتصادی را کمک به دشمن، و غنیمت از جبهه خودی را، خیانت به نظام اسلامی معرفی نمی‌کند؟ چرا در حالی که صدای رجز دشمن از رسانه‌های خارجی گوش فلک را کر کرده است و رسانه های بیگانه، هم آهنگ و هدفمند، استحکامات نظام اسلامی را هدف قرار میدهند؛ برنامه هایی جامع، مستمر و اثرگذار از رسانه ملی دیده و شنیده نمی شود؟ آیا صدا و سیما تصور می کند با اختصاص چند برنامه از گفتگوی ویژه خبری و دعوت یکجانبه از مدیران دستگاه‌های دولتی به وظیفه انقلابی خود در میدان جنگ با دشمن به درستی عمل کرده است!؟

۱۲- در حالی که قیمت زمین و مسکن سر به آسمان کشیده و تهیه آن برای کسانی که فاقد مسکن هستند به رویا تبدیل شده است و با بالا رفتن سرسام‌آور اجاره بها تهیه یک سرپناه هزینه ای بالاتر از معیشت را بر زندگی مردم تحمیل میکند؛ آیا دولت محترم تدبیر و امید برای حل این معضل بزرگ که معلول عدم سیاست گذاری صحیح از سوی مسئولان است برنامه ای در دست اقدام دارد یا منتظر است که عرضه و تقاضای مانند بازار سکه وارز، نرخ تعادلی را به نفع صاحبان سرمایه و دلالان و سودجویان تعیین کند! در شرایط جنگ اقتصادی سپردن تعیین نرخ کالا به “عرضه و تقاضا “مانند رها کردن لشکر بدون فرماندهی در مقابله با تهاجم دشمن است.

۱۳- مگر نه این است که هدف دشمن از جنگ اقتصادی گرانی سرسام آور و فلج نمودن چرخ زندگی توده مردم و ایجاد نارضایتی عمومی و در نهایت تقابل دولت با مردم است ؛چرا دستگاه‌های دولتی با تمام توان وارد میدان مقابله با دشمن نمی شوند؟ چرا در حالیکه مردم به شدت در انتظار اقدام انقلابی از سوی دولت در دستگاههای اجرایی هستند؛ اثری از اقدام و عمل انقلابی مشاهده نمیشود!؟ زمان اقدام و عمل انقلابی کی و کجاست !؟ رهبر معظم انقلاب که با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای عالی هماهنگی اقتصاد مقاومتی راه را برای تصمیم گیری باز کردند؛ چرا برنامه ای ضربتی و اقدامی قاطع برای مقابله با دشمن تهیه و اجرا نمیشود!؟

۱۴- آیا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تصور می‌کنند با تصویب برنامه ششم توسعه و برخی قوانین دیگر و تشکیل چند نشست تحت عناوین مختلف در این برهه حساس از زمان که چشم امید مردم به نمایندگان آنهاست؛ به وظیفه خود به درستی عمل کرده‌اند!؟ بدون شک کسانی که اینگونه تصور می‌کنند از زیر بار مسئولیت سنگین خود شانه خالی می‌کنند. چرا که مجلس در رأس نظام است و در مواقع حساس می‌بایست با بهره گیری از دو اهرم قانونگذاری و نظارت انقلابی؛ راهگشای نظام اسلامی باشد.

۱۵- چرا در سراسر کشور دادگاه‌های ویژه جنگ اقتصادی تشکیل نمی شود؟ مگر ظلمی که افراد فرصت طلب و سودجو و برهم‌زنندگان نظم اقتصادی بر مردم تحمیل می‌کنند کمتر از ظلمی است که در یک دعوای شخصی به یک فرد وارد می‌شود!؟ انتظار این است که قوه محترم قضائیه تمام قد و قاطع به دفاع از حقوق مردم در میدان جنگ اقتصادی نقش آفرینی کند.

۱۶- اینکه توانمندی دلالان و منفعت‌طلبان از توانمندی مدیران دستگاه‌های اجرایی سبقت گرفته و دست برتر مدیریت بازار از آن سودجویان و متجاوزان به حقوق مردم است، حاکی از ناتوانی تیم اقتصادی در مواجهه با مشکلات اقتصادی کشور است و اینکه علی‌رغم اتخاذ انواع راهکارها روز به‌ روز برآشفتگی و نابسامانی‌های موجود در بازار اقتصاد کشور افزوده می گردد، بیانگر این واقعیت است که ادامه این رویکرد غلط مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی، تاکنون جز دامن زدن به مشکلات مردم نتیجه دیگری در بر نداشته است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که اعضای تیم اقتصادی اعم از بازیگران روی صحنه و پشت صحنه و اعضاء ناکارآمد دولت همانگونه که ۱۹۳ نماینده مجلس در خواست نموده اند راه را برای نیروهای توانمند و برنامه محور بازکنند.

لینک کوتاه : https://asrehamedan.ir/?p=949
  • دیدگاه‌ها برای اتاق جنگ ۳۸۰ نفره اقتصادی دشمن اقدام و عمل انقلابی می‌طلبد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.