بیشترین بازدیدها

یادداشت

سبقت نابهنگام، جان کودک چهارساله را گرفت

رضا عزیزی اظهار داشت: ظهر روز گذشته یک دستگاه سواری ریو در جاده همدان – ساوه اقدام به سبقت نابهنگام از یک دستگاه تریلی کرد و از آنجا که یک دستگاه وسیله نقلیه از مسیر مقابل در حال نزدیک شدن به آنها بود، راننده ریو با عجله و برای جلوگیری از برخورد رخ به رخ، به مسیر اصلی بازگشت.

رئیس پلیس راه همدان ادامه داد: در این هنگام قسمت پهلوی سمت راست سواری ریو با جلوی تریلی برخورد کرد و کودک چهار ساله راننده فوت و زوج جوان به همراه دیگر فرزندش مجروح شدند.

سرهنگ عزیزی تاکید کرد: رانندگان باید هنگام سبقت مسافت و زمان را مد نظر قرار دهند تا از بروز سوانح رخ به رخ پیشگیری کنند.

وی بیان کرد: پس از سبقت برای بازگشت به مسیر اصلی نباید عجله کرد، بلکه پس از دیدن سپر ماشین عقب از داخل آئینه می توان به مسیر اصلی بازگشت.

رئیس پلیس راه همدان توضیح داد: هر چند رانندگان نباید هنگام سبقت عجله کنند اما در صورت قرار گرفتن در تگنا و احتمال بروز سانحه انتظار می رود رانندگان دیگر خودروها با صبر و گذشت مسیر را برای او باز نگهدارند.

گفتنی است؛ ۱۱۴ تن در سوانح رانندگی همدان در سه ماهه نخست سال ۹۶ جان باختند که این آمار در فصل بهار امسال به ۹۳ تن کاهش یافت.

همچنین یک هزار و ۸۸۴ تن از ابتدای سالجاری تا پایان خردادماه در سوانح رانندگی این استان مجروح شدند که یک هزار و ۲۹۰ تن از آنها مرد و مابقی زن بودند.

در مجموع در سال ۹۶، حدود ۵۰۵ تن در سوانح رانندگی درون و برون‌ شهری این استان جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۹۵ با جان باختن ۵۰۹ تن ، کاهش یک درصدی را نشان می دهد.

منبع: ایرنا

آخرین مطالب