بیشترین بازدیدها

یادداشت

به دنبال رحلت یک عالم عالیقدر مطرح شد؛

دلدادگی سردار دلها به عمار انقلاب/علاقه شهید سلیمانی به مباحث آیت الله مصباح یزدی

آخرین ویرایش در:
علاقه شهید سلیمانی به علمای مجاهد را باید از نشست و برخواست او پای درس اخلاق علما جستجو کرد، نمونه این دلدادگی را می توان در بوسه سردار دل ها بر پیشانی آیت الله مصابح یزدی دید.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ ساعتی قبل در سالروز شهادت سردار سلیمانی آیت‌الله مصباح‌یزدی هم آسمانی شد و روح بلند و ملکوتی فقیه انقلابی فیلسوف مجاهد عمار رهبر حضرت آیت الله علامه محمدتقی مصباح یزدی به ملکوت اعلی پیوست.

گویا همین دیروز بود، روز سیزدهم دی ماه سال ۹۸ که آیت‌الله مصباح‌یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پیامی شهادت سپهبد سلیمانی را تسلیت گفت.

از علاقه شهید سلیمانی به علما بارها و بارها شنیده ایم؛ از اینکه همیشه پای درس اخلاق آنان می نشست و کتاب های اخلاق آنان را نه تنها مطالعه می کرد بلکه نوارهای صوتی عالمانی از جمله آیت الله مشکینی، آیت جوادی، آیت الله مصابح یزدی، آیت الله مظاهری و آیت الله آقا مجتبی تهرانی را تهیه می کرد و در سفرهای کاری اش، شخصیت وجودی خود را با درس اخلاق علما پرورش می داد.

شهید سلیمانی نوار صوتی صحیفه سجادیه را هم تهیه کرده بود تا گوش فرا دهد و این را توصیه علما نسبت به همگان می دانست.

بوسه سردار دل ها بر پیشانی آیت الله علامه مصباح یزدی در قید حیاتشان نشان از دلدادگی دو طرفه آنان به یکدیگر داشت، این علامه بزرگ اندیش یکی از اسرار موفقیت های شهید سلیمانی را خدمت او به پدر و مادرش می دانست.

به گزارش عصر همدان؛ آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از اساتید حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری که در چند سال اخیر از بیماری گوارشی رنج می برد به دلیل ضعف مفرط جسمانی و تشدید بیماری در بیمارستانی در تهران بستری شده بود، عصر امروز در ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مرحوم آیت الله مصباح یزدی ،مجتهد، بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس سابق شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از استادان حوزه علمیه قم بود.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب