بیشترین بازدیدها

یادداشت

راز محبوبیت یک مرد در میدان از دیدگاه نمایندگان استان همدان؛

تعبیر رهبر انقلاب از منش سلیمانی، بالاتر تفسیر برای سردار دل ها/کارنامه عمر حاج قاسم، نشان از رفتار عمارگونه او در خط ولایت دارد

آخرین ویرایش در:
اخلاص، عرفان و شخصیت وارسته منش شهید سلیمانی را باید در کلام رهبری جستجو کنیم، رفتاری عمارگونه که او را محبوب دل ها کرد، اخلاصی که این روزها جوش و خروشی وحدت آفرین بین آزادیخواهان جهان رقم زده تا روزگار صهیونیسم و کاخ سفید را یکسر سیاه کند، مسئله ای که نمایندگان استان همدان هم بر آن اذعان دارند.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ بامداد سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ بود که با حمله بالگردهای تروریست‌های جنایتکار امریکایی سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی به همراه همراهانشان به درجه رفیع شهادت رسیدند.

دقایقی نگذشت که با انتشار این خبر آزادیخواهان نه تنها در کشورهای جبهه مقاومت بلکه در سراسر جهان در غمی بزرگ فرو رفتند.غم که نشأت گرفته از فراق یک بزرگ مرد بود.

ترس دشمن از رویارویی با یک مرد در میدان

به راستی چرا حاج قاسم را سردار دل ها نامیدند؟ راز محبوبیتش چیست که آن گونه دار و دسته استکبار جهانی و در رأس آن امریکای جنایتکار را به وحشت انداخته بود، آنچنان که از رویارویی و نبرد رو در رو با او هراس داشتند و نیمه شب وقتی که همه خواب بودند او را در قتلگاهش آسمانی کردند؟

در این خصوص به سراغ نمایندگان استان همدان رفتیم تا از دیدگاه آنان بدانیم راز محبوبیت سردار سلیمانی، این مرد میدان چیست که آن هنوز هم که هنوز جوش و خروش خون او در رگ ها جاری است و هر روز داغ این فراق تازه تر می شود.

برای تبیین ویژگی های شخصیتی حاج قاسم کتاب ها باید نوشت

«احمدحسین فلاحی» رئیس فراکسیون حمایت از جبهه مقاومت و آزادی قدس و نماینده مردم همدان در مجلس در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ از عمیق بودن خصوصیات و ابعاد گسترده شخصیتی حاج قاسم حرف های بسیار برای گفتن به میان آورد، حرف هایی که نه در یک مصاحبه بلکه در کتاب های و مقاله های بسیار هم نمی گنجد.

شخصیت شهید سلیمانی برگرفته از عرفانی اسلامی بود

فلاحی شخصیت سردار دل ها را تجمیع و تلفیقی از یک فرد کامل در عرصه های سیاسی، معنوی، نظامی و همچنین اقتصادی می داند که هر کجا که می رفت این روحیه مقاومت را در دل ها زنده می کرد، روحیه ای برگرفته از یک عرفان عمیق که در سفر حاج قاسم به همدان برای همدانی ها مشهود بود.

رئیس فراکسیون حمایت از جبهه مقاومت و آزادی قدس، می گوید سردار سلیمانی حتی در دور زدن تحریم ها برای تهیه دارو کمک شایانی به ایران اسلامی کرد تا جایی که وزیر بهداشت از زحمات او در این زمینه تقدیر کرده بود و این یعنی کمک به اقتصاد کشورمان.

تعبیر رهبر انقلاب از منش سلیمانی، بالاتر تفسیر از سردار دل ها/شهید سلیمانی عامل وحدت نیروهای مقاومت در منطقه و یکرنگی آزادیخواهان جهان

فلاحی تعبیر رهبر انقلاب در خصوص عرفان و اخلاق شهید سلیمانی را بالاترین تفسیر می داند و ادامه می دهد که بیش از نیمی از سخنان حاج قاسم در قالب عرفان و معنویات بود، به گونه ای که همه را مجذوب خود می کرد، حتی در عرصه نظامی که با بهره گیری از این خصوصیت، شهید سلیمانی را به عنوان عامل وحدت نیروهای مقاومت در منطقه و یکرنگی آزادیخواهان جهان در دنیا علیه امریکای جنایتکار معرفی کرده بود.

مدیریت ریزبینانه نظامی حاج قاسم، نابود کننده توطئه های امریکایی ـ صهیونیستی

این نماینده مجلس تأکید دارد که ارتباط و محبوبیتی که حاج قاسم در بین کشورهای مختلف دارد به دلایل متعدد به وجود آمده است، چرا که با روحیه جهادی و اجتماعی آن شهید بزرگوار داعش نابود شد، وحدت عراقی ها حفظ و در نهایت با مدیریت ریزبینانه نظامی حاج قاسم بود که تمام نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام به ویژه امریکا و صهیونیست نقشه بر آب شد، بنابراین نمی توان شهید سلیمانی را از یک بعد بررسی کرد.

خونخواهی شهید سلیمانی تا سیاه شدن روزگار کاخ سفید ادامه دارد

همچنین «محمدمهدی مفتح» سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم تویسرکان در مجلس در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به انتقام سخت فرزندان این ملت از امریکا در سال گذشته عنوان کرد: با این وجود جبهه مقاومت، برای خونخواهی شهید سلیمانی تا روزگار کاخ سفید را سیاه نکند از پا نمی نشیند.

کارنامه عمر شهید سلیمانی، نشان از رفتار عمارگونه در خط ولایت دارد

او معتقد است حاج قاسم عمارگونه در خط ولایت تا آخرین لحظه حیاتش همواره حرکت داشت و کارنامه عمر آن شهید، سرشار از مجاهدت و افتخارآفرینی برای ملت است، کارنامه ای که تنها به دلیل حضور او در میدان درخشنده شد، بنابراین شهادت هدیه و مزد الهی برای مردان خدا در میدان عمل است.

جوش و خروش خون سلیمانی، صهیونیست را به هلاکت می رساند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس از جوش و خروش ایجاد شده به واسطه خون به ناحق ریخته شهید سلیمانی، در رگ های آزادیخواهان جهان هم سخن به میان آورد، آنجا که بی تردید همین جوش و خروش پایانی بر طاغوتیان می شود و صهیونیست را به هلاکت می رساند، چرا که حاج قاسم هنوز زنده است و این را می توان این روزها بیش از همیشه احساس کرد که حاج قاسم الگویی برای آزادیخواهان جهان شده است.

با قاتلان شهید سلیمانی هیچ گونه مذاکره ای نداریم

مفتح عنوان می کند که امروز آزادیخواهان جهان بیش از همیشه بیدار شده اند و مسیر مبارزه با کفر را شناخته اند و به همین دلیل است که ملت آزادیخواه ما نیز یک صدا تأکید دارند که با قاتلان و آنانی که دستشان به خون حاج قاسم آلوده شده مذاکره ای نباید انجام شود.

اخلاص حاج قاسم، از او چهره ای مردمی و محبوب ساخته بود

«علیرضا شهبازی» نماینده مردم نهاوند در مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ می گوید: روحیه وجودی حاج قاسم مردمی بود، روحیه ای که او را سردار دل ها کرد، عزتی که تنها در سایه تقوای الهی به دست آورده بود.

شهید سلیمانی آرمان های اسلامی ـ انقلابی را با منش خود به همگان آموخت

او عنوان می کند که الهی بودن از شهید سلیمانی، چهره ای خود ساخته نشان داد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سرعت بارور شد، فردی که آرمان های اسلامی ـ انقلابی را با منش خود به تمام آزادیخواهان جهان آموخت و حتی دشمنان اسلام هم از اقتدار و عظمت این سردار بارها سخن گفته اند ومی گویند و این بی تردید افتخاری برای ملت ما است که ایران اسلامی در دل خود چنین مردان مردی را پرروش داده است.

حرکت حاج قاسم در مسیر احیای روحیه استکبارستیزی در بین ملت های آزادیخواه بود

شهبازی معتقد است اهداف سلیمانی به طور کامل در مسیر اسلام و انقلاب بود، یعنی احیای روحیه استکبارستیزی نه تنها در منطقه بلکه در کشورهای غربی. او به دنبال اشاعه تفکر انسانیت و معنویت گرایی بود و همین رفتارش دل های ظلم ستیزان را برای نابودی کفر متحد و یکرنگ کرد.

مکتب سلیمانی برگرفته مکتب حسینی

او ادامه می دهد اثرات رفتاری و شخصیتی حاج قاسم چنان ماندگار شده که همسو شدن آزادیخواهان جهان همچنان برای نابودی نقشه های استکبار ادامه دارد، به همین دلیل است که سردار سلیمانی همچنان در قلب های ملت های مظلوم بوده و خواهد بود و اگر از خصوصیات بارز اخلاقی، رفتاری و عملکردی او که برگرفته از سیره حسینی است درس بگیریم و در یک کلام در مکتب سلیمانی حرکت کنیم موفقیت و پیروزی حق بر باطل محقق شدنی است، چرا که حرکت او، یک حرکت الهی است.

حاج قاسم؛ عارفی مجاهد و یک سرباز به تمام معنای ولایت بود

« کیومرث سرمدی» نماینده مردم اسدآباد در مجلس هم در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، بهترین و جامعترین تعریف از ویژگی های سردار سلیمانی را همانی بیان می کند که رهبر انقلاب از آن شهید بزرگوار به مردم نشان دادند.

او عنوان می کند حاج قاسم عارفی مجاهد، صادق، صبور و در عین حال یک سرباز به تمام معنای ولایت بود، چهره مهربان، مردمی و رئوف او با مظلومان جهان و از سویی دیگر استوار و اقتدارش در برابر دنیای استکبار زبانزد همگان است.

سردار دل ها، حامی دل های بی پناه در برابر استکبار

سرمدی حرکت علوی گونه حاج قاسم را تفسیری از حرکت در مسیر آیه أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ۖ می داند. در وصف این قهرمان ملی کشور همین بس که او حامی مستضعفان و دل های بی پناه جهان بود و با کفار سخت برخورد می کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس ادامه می دهد خانواده های شهدایی که شاید برای ما شناخته نشده باشند بسیار از حاج قاسم برایمان به نیکی یاد می کنند، آنجا که تنها رفیق و مونس تنهایی های آنان دلداری های سردار دل ها می شود تا آرام گیرند.

اخلاص عملی حاج قاسم، محبوبیت جهانی او را رقم زد

درخصوص ویژگی های شخصیتی سردارو محبوب دل ها «هادی بیگی نژاد» نماینده مردم ملایر در مجلس هم به خبرنگار عصر همدان؛ گفت: آنچه که سبب نفوذ حاج قاسم در اعماق جان ها و دل ها شده اخلاص عملی سردار بود، یعنی گفتار، رفتار و عمل حاج قاسم تنها و تنها برای جلب رضایت خدا بود و بدین ترتیب خدا مهر و محبت او را در دل ها جاری کرد و در قلب ها نمایان ساخت.

او معتقد است از منظر شهید سلیمانی همه یکی بود برایش تفاوتی نداشت که طرف مقابلش با حجاب است یا بی حجاب، شیعه است یا سنی.سدرا دل ها می خواست با محبت و مهربانی همه را جذب اسلام کند با افراد مختلف یک نوع برخورد داشت و تنها در برابر دشمنان اسلام مقتدرانه ایستادگی می کرد.

سردار دل ها، شخصیتی پرکار و مجاهد داشت

نماینده مردم ملایر در مجلس پرکاری و تلاش شبانه روزی و بی وقفه حاج قاسم را از دیگر خصوصیات بارز شخصیتی آن شهید بزرگوار می داند، تلاشی برای وحدت آفرینی در بین اقشار مختلف مردم در ایران اسلامی و نیز درمنطقه و در جهان، او به دنبال یکپارچگی و وحدت همه جبهه مقاومت برای رویارویی با دنیای کفر بود و در این راه خستگی ناپذیر.

حاج قاسم غرور ملی و نمادی از توانمندی های ایران اسلامی است

سرمدی عنوان می کند، حاج قاسم برای همه ما غرورملی، عزت ملی و نمادی از توانمندی های ایران اسلامی است و جهانیان ما را با نام و اقتدار حاج قاسم می شناسند.

او همچنین می گوید چنین فردی مخلص، اجتماعی و مجاهدی خود را وقف مردم کرد و علاقه به ملت داشت، آن روزها و این روزها زمانی که نام قاسم بر زبان ها جاری می شود، همه احساس قدرت و عزت می کنند و باید گفت می توان با الگوگیری از منش سلیمانی، قاسم سلیمانی شد.

با حرکت در مسیر ولایت سلیمانی شویم

به گزارش عصر همدان؛ هر آنکه در مسیر سردار دل ها که حرکت در مسیر ولایت است، قدم بردارد هم در گفتار و هم در عمل و در مکتب او درس بیاموزد بی تردید قاسم سلیمانی می شود و این ایرانیان هستند که در آستانه سالروز شهادت آن مرد میدان یک صدا فریاد می زنند؛ “ما همه قاسم سلیمانی هستیم…”

گزارش از زنگنه

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب