مجری صداوسیمای مرکز همدان:

جملات تاریخی شهید سلیمانی معروف به “ما ملت شهادتیم” و “آقای ترامپ قمارباز” در همدان بیان شد

در یادواره شهدای عملیات رمضان در مرداد ماه سال ۹۷ در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) شهر همدان بود که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده اسبق سپاه قدس به عنوان سخنران مراسم در پاسخ به تهدیدات مکرر آمریکایی‌ها، جملات تاریخی چون “آقای ترامپ قمار باز بدان در آنجایی که فکر نمی کنی ما در نزدیک شماییم”، “ما ملت امام حسین(ع) و شهادتیم”، “ما مرد میدانیم و می دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما چون پایانش را ما ترسیم می کنیم” را بر زبان جاری کرد و برای همیشه در یاد و خاطره ها ماند.

به گزارش عصر همدان، در یادواره شهدای عملیات رمضان در مرداد ماه سال ۹۷ در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) شهر همدان بود که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده اسبق سپاه قدس به عنوان سخنران مراسم در پاسخ به تهدیدات مکرر آمریکایی‌ها، جملات تاریخی چون “آقای ترامپ قمار باز بدان در آنجایی که فکر نمی کنی ما در نزدیک شماییم”، “ما ملت امام حسین(ع) و شهادتیم”، “ما مرد میدانیم و می دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما چون پایانش را ما ترسیم می کنیم” را بر زبان جاری کرد و برای همیشه در یاد و خاطره ها ماند.

سعید ایلخانی‌مهوار یکی از مجریان صداوسیمای مرکز همدان است که از نزدیک شاهد سخنرانی تاریخی شهید حاج قاسم سلیمانی در این یادواره بوده و از حس و حال آن روز می گوید: استقبال از یادواره شهدای عملیات رمضان بخاطر حضور شهید سلیمانی به عنوان میهمان و سخنران ویژه بی نظیر بود چراکه همه حاج قاسم را بخاطر آثاری که در زمان حیاتشان بر دل ها نشسته و جاری بود، دوست داشتند.

وی گفت: بنده در همان مراسم به همکارانم این نکته را اشاره کردم، خداوند باید یک نفر را نعمت بزرگی بدهد تا یک شخصیت این قدر در دل مردم عزیز، محبوب و بزرگ باشد که مردم اینقدر بی صبرانه و چندین ساعت قبل از مراسم به انتظار بنشینند تا از میهمان خود استقبال کنند و پای صحبت هایش بنشیند، این یکی از آن نعمت هایی است که خداوند به افراد خاص خود می دهد و شهید حاج قاسم هم یکی از همین شخصیت ها و افراد خاص بود.

این مجری برنامه تلویزیونی با بیان اینکه این مراسم یادواره به دلیل آنکه برنامه زنده بود، دو مجری داشت که یکی مجری مراسم روی استیج و یکی هم ارتباطات شبکه را انجام می‌داد که بنده بودم، افزود: برنامه های متنوعی در این مراسم بود که یکی از آنها قبل از دعوت سردار برای سخنرانی بود و خاطرم هست سردار با همان رأفت و مهربانی که داشت به بالای سن آمدند واین گروه هنری که قالبا” نونهال بودند را بر پیشانش ان بوسه زدند و آن کودکان چقدر از این اتفاق لذت بردند.

وی گفت: البته بارها در برنامه های مختلف از تلویزیون شاهد این حرکت زیبا و دوست داشتنی سردار با گروهای هنری، فرزندان شهدا و حتی مردم عادی را دیده ایم و این در مقابل جدی بودن او در مبارزه با دشمن مشهود و نکته بارز است.

ایلخانی‌مهوار با بیان اینکه همیشه بسیاری از اتفاقات بزرگ و البته مهم و جالب غالباً در همدان رخ می دهد، افزود: نمونه ای از این اتفاق همان جملات تاریخی شهید سلیمانی بود که خطاب به ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اینکه ما ملت امام حسینیم مطرح شد و برای همیشه ماند.

وی افزود: در آن نکات کلیدی که شهید سلیمانی بر زبان جاری می‌کرد، بنده واقعاً در آن لحظه می دیدم که جمعیت پر از شوق و احساس قدرت و غرور شده بود، و شنیدن آن حرف‌ها از زبان یک فرمانده و یک سردار آن هم به ابرقدرت دنیا نشان از یک قدرت الهی بود که منشاء آسمانی داشت.

مجری برنامه تلویزیونی ادامه داد: آن لحظه با شنیدن این حرف ها جمعیتی که آنجا بودند، یک احساس قدرت و عظمت نسبت کشور، نیروهای نظام داشتند و اینکه و چقدر ما قوی هستیم که می توانیم انقدر محکم حرف بزنیم.

وی حال و هوای مردم برای دیدار آنقدر نزدیک با یک فرمانده که آنقدر قدرتمند بود و به دل می نشست، را عجیب خواند و گفت: آنان بی‌صبرانه منتظر لحظه دیدار بودند و در زمان صحبتش که مردم شعار می‌دادند، آنقدر ادامه دار می‌شد که ایشان از انان خواهش می کرد، بگذارند بقیه صحبتش را داشته باشد و همین اینها از عشق و ارادت مردم به این سردار شهید بود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب