بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند خبر داد؛

رونمایی از کتاب مجموعه طنز “شعرهای پنهانی” در نهاوند+ تصاویر

امیر بحیرایی گفت: مراسم رونمایی از چهارمین اثر طنز شاعر نهاوندی با عنوان “شعرهای پنهانی”برگزار شد.

به گزارش عصر همدان، امیر بحیرایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در این مراسم گفت: چهارمین اثر شاعر گرانقدر نهاوند آقای اسدالله حیدری متخلص به برکه با عنوان شعرهای پنهانی (مجموعه طنز) با حضور تعدادی از مسئولان وجمعی از اعضا و پیشکسوتان انجمن های ادبی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند برگزار شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شعر طنز بنا به نوع نگاه و ادبیات خاص خودش طبیعتا قالب سختی دارد و به همین دلیل شاعران طنز پرداز در این حوزه بسیار کم می باشند و جناب حیدری از مفاخر این حوزه در شهرستان نهاوند می باشند با توجه به نگاه این اداره به حوزه ادبیات و همچنین در راستای حمایت از شاعران و هنرمندان تصمیم بر این شد از این شاعر گرانقدر در آئین رونمایی تقدیر شود.

بحیرایی افزود: کتاب طنز شعرهای پنهانی مجموعه شعرهایی است که استاد حیدری در خصوص دوستان و اطرافیان در مناسبت های خاص سروده است و وجود چنین مجموعه ای در کنار فضای جدی جامعه خالی بود که به لطف استاد با انتشار این کتاب روحی از سرزندگی و نشاط به جامعه منتقل می شود.

رئیس اداره ارشاد نهاوند در ادامه به خصوصیات اخلاقی و نگاه جستجوگر استاد اشاره نمود و چهارمین کتاب ایشان را پخته ترین اثر این شاعر نهاوندی عنوان کرد و یکی از جنبه های مهم شعرهای استاد را استفاده از ادبیات فولکوریک منطقه دانست که به غایت دلنشین و جذاب است.

در ادامه ملکی مسئول دفتر نماینده مردم نهاوند و از اعضای شورای محترم اسلامی شهر در سخنانی زبان هنر را بهترین شکل ممکن برای انتقال پیام دانستن و با توجه به پیشرو بودن شب یلدا و همچنین تولید محتوا در شرایط بحران کرونا در حوزه محیط شهری از استفاده از اشعار بالاخص اشعار طنز در خصوص انتقال پیام و رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام را توسط هنرمندان و اصحالب رسانه بسیار لازم و تاثیر گذار دانست.

در ادامه این مراسم جلالوند ریاست شورای اسلامی شهر نهاوند ضمن اشاره به جایگاه کتاب و شعر و ادب در فرهنگ اصیل مردم ایران زمین و مردم با فرهنگ نهاوند از به آمادگی همه جانبه شهرداری و شورا اسلامی شهر در پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: در بحث مدیریت شهری و فرهنگ سازی در این خصوص استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و هنری بسیار تاثیر گذار و نتیجه بخش خواهد بود و همکاری بیشتر در این زمینه را خواستار شد.

در ادامه خانم ساکی معاونت محترم اداره آموزش و پرورش گفت: انجمن های ادبی پتانسیل بالایی در مشارکت دارد و همچنین ظرفیت های گسترده برای انتقال مفاهیم و تولید محتوا در حوزه فضای مجازی بالاخص سامانه شاد را داراست و ما از این ظرفیتها برای همکاری همه جانبه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و بیان مسائل روز از جمله بحث کرونا که مساله اساسی امروز کشورمان است بهره برده و خواهیم برد.

در پایان در مراسمی از مجموعه طنز “شعرهای پنهانی” چهارمین اثر استاد اسدالله حیدری رونمایی شد.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب