بیشترین بازدیدها

یادداشت

به همت قرارگاه شهید همدانی؛

تجمع دانشجویان استان همدان در محکومیت ترور دانشمند هسته ای برگزار شد+ تصاویر

آخرین ویرایش در:
جمعی از دانشجویان استان همدان ظهر امروز با تجمع در کنار مزار پاک شهدای دانشگاه علوم پزشکی همدان، اعتراض خود را به ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان اعلام کردند.

به گزارش عصر همدان، به همت بسیج دانشجویی و قرارگاه شهید همدانی، جمعی از دانشجویان دانشگاههای همدان ظهر امروز ( دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹ ) در محکومیت ترور شهید فخری زاده در کنار مزار شهدای دانشگاه علوم پزشکی همدان تجمع کردند.

راه شهید فخری زاده نه تنها متوقف و یا کند نمی شود، بلکه با قوت، قدرت، استحکام و جدیت و تلاش بیشتر ادامه دارد

حجت‌الاسلام نظیری، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان در این تجمع، طی سخنرانی ترور بزدلانه شهید فخری زاده را محکوم کرد.

وی گفت: با رفتن شهید فخری زاده ها نه تنها این مسیر متوقف نخواهد شد، بلکه انشالله با قوت، قدرت و استحکام، جدیت و تلاش بیشتر جامعه دانشجویی و جوانان مومن و انقلابی ادامه خواهد داشت.

حجت الاسام نظیری اضافه کرد: شما جوانان با حضور در این مراسم با این شرایط سخت درگیری کشور با بیماری کرونا، نشان دادید راه این شهید بزرگوار ادامه دارد، شما جوانان نماینده هایی از جمعیت میلیونی مردم کشور هستید که با مشت های گره کرده بر دهان اسکتبار می زنید.

در پایان تجمع نیز بیانه ای از طرف سیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور قرائت شد که متن بیانیه به شرح زیر است:
به نام خدا
﴿أُذِنَ لِلَّذِینَ یقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللهَ عَلی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ﴾ (الحج: ۳۹)
هنوز داغ شهادت سردار رشید حاج قاسم سلیمانی بر دل های مردم سرفراز ایران اسلامی سرد نشده که در سالروز شهادت شهید هسته‌ای شهریاری، شهادت یکی دیگر از دانشمندان برجسته صنعت هسته ای و دفاعی، جناب آقای محسن فخری زاده قلوب ملت مسلمان ایران را جریحه دار کرد.
بدون شک این اقدام وحشیانه سردمداران نظام سلطه نشان از عجز و زبونی آنان در مقابله با پیشرفت های ایران اسلامی و حرکت به سمت قله ایران قوی است. منطقه غرب آسیا آبستن حوادث بزرگ است و معادلات قدرت در حال چرخش تاریخی به نفع جریان مقاومت است.
پس طبیعی است که دشمن صهیونیستی-آمریکایی از همه توان خود برای مقابله با محور مقاومت یعنی ایران استفاده کند و با خیالی خام حرکت ملت را کند نماید.
در این راستا بسیج دانشجویی با توجه به وظیفه تبیینی و مطالبه گری که بر عهده دارد مواردی را با ملت شریف و مسئولین کشور در میان می‌گذارد.
۱٫  در شرایطی که وادادگی دستگاه دیپلماسی و رئیس و وزیر آن، دشمنان ملت را آن قدر وقیح و گستاخ کرده است که دست به اقدامات وحشیانه می زنند با توجه به اقدامات خرابکارانه دشمن در چند ماه اخیر و هم چنین شهادت دکتر فخری زاده روشن است که مقامات امنیتی از جمله دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر اطلاعات، همچنین دیگر دستگاههای امنیتی و انتظامی باید پاسخگو باشند و سریعا و صریحا در پیشگاه ملت عذر تقصیر خواسته و تدابیر لازم را برای عدم تکرار آن در دستور کار قرار دهند.
۲٫  از آنجا که دولت به خاطر رویکرد ذلیلانه « مذاکره به هر قیمت » و نفوذ تجربه شده در ارکان آن، سعی در تداوم وضع موجود دارد، از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود تا با در نظر گرفتن دقیق این جنایت، هر چه سریعتر در خصوص توقف کلیه همکاری ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی و کوتاه کردن پای جاسوسان آن از این مرز و بوم قوانین مربوطه را تصویب و با #نظارت_موثر بر دولت، موجبات اجرای آن را بوجود بیاورد.
۳٫  از دستگاه قضایی انتظار می‌رود که با عاملان این جنایت برخورد قاطع داشته باشد. همچنین مجازات ترک فعل مسئولین دست اندرکار را درنظر گرفته و به آنها رسیدگی بکند. روشن است که  اقداماتی نظیر این جنایت، بدون استفاده از شبکه نفوذ در داخل کشور امکان اجرا شدن ندارند و قوه قضاییه باید با شناسایی عوامل نفوذ و قطع ید آنان، امید را در دل های مردم زنده نگه دارد.
۴٫  به جهت نا امیدی از اقدام رئیس و اعضای دولتی شورای عالی امنیت ملی، از نیروهای نظامی کشور انتظار می‌رود تا اقدام متقابل با این حادثه را در دستور کار خود بدهند و به نمایندگی از خواست ملت و امر امام جامعه نقش موثرتری به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی ایفا نمایند. همچنین با سلسله اقدامات تلافی جویانه هم وزن و البته سنگین تر به توهم دشمن مبنی بر گزاره « ایران پاسخ نمی‌دهد » پایان دهند.
۵٫  از جامعه نخبگانی کشور انتظار می رود که با ادامه دادن مسیر شهدای علم و دانش از جمله این شهید عزیز، جای خالی او را پر کرده و ایران قوی را به نمایش بگذارند. دشمن با ترور افراد شاخص علمی کشور، به دنبال جلوگیری از پیشرفت علمی آنان است که همه نخبگان علمی وظیفه دارند دشمن را مایوس کنند.
در پایان خطاب به رهبر عزیزتر از جانمان عرضه میداریم که اماما! دانشجویان بسیجی در رشته های مختلف دانشگاهی خصوصا علوم مرتبط با زمینه های دفاعی و هسته ای که میتوان از آنها با عنوان « علوم اقتدار آفرین » نام برد تمام تلاش خود را برای ادامه راه شهید و رساندن ملت ایران به آرمان در دسترس « ایران قوی » خواهند کرد.
والسلام علیکم و رحمه الله.
عکس: میلاد طهماسبی
انتهای پیام

آخرین مطالب