بعد از پیگیری های فراوان؛

اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی همدان برای بررسی داروی کرونای محقق همدانی

آخرین ویرایش در:
داروی کرونای محقق همدانی که به گفته خودش با استفاده از ریشه گیاهان موفق به ساخت آن شده جهت بررسی بیشتر به همراه مستندات به دانشگاه علوم پزشکی همدان تحویل داده شد.

به گزارش عصر همدان، شاید این روزها پرطرفدارترین اخبارها، اخباری است که غیر مستقیم و مستقیم به کویید ۱۹ برمی گردد از جمله آزمایش هایی که برای تولید واکسن تا داروهایی که ویروس را از بین می برد.

یکی از این داروها داروی کرونای محقق همدانی، اسماعیل قادری است انتشار سخنان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در فضای مجازی در جهت حمایت از این دارو بسیار در رسانه ای شدن و اطلاع رسانی در خصوص این دارو موثر بود.

به همین منظور علت حمایت احمد حسین فلاحی، نماینده  مردم همدان و فامنین در مجلس را از این دارو جویا شدیم.

وی با بیان اینکه این اسپری در واقع ترکیبی از چند داروی گیاهی تهیه شده است گفت: بعد از ۸ ماه از ساخت دارو دیدیم کسی توجه نمی کند و مردم دارند از بین می روند و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که آن را رسانه ای کنیم.

فلاحی اضافه کرد: از دانشگاه علوم پزشکی همدان انتظار داریم پای کار بیاید تست ها را انجام و اجازه ها را از وزارتخانه بگیرد و امیدواریم طی این هفته بتوانیم با وزارت بهداشت به نتیجه برسیم.

دراین خصوص آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان هم  در گفتگو با خبرنگار ما نظر مشابهی در مورد این دارو داشت و طب سنتی را رفیق طب نوین ارزیابی کرد و گفت: سئوالی دارم آیا این طب سنتی  و همین دارویی که آقای قادری زحمت کشیده و تهیه کرده آیا نمی تواند به عنوان یک مکمل باشد، آیا کمتر از همین داروهایی که امروز در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد نیست؟

شعبانی می گوید در شرایطی که کرونا جولان می دهد راستی آزمایی این ادعاها هزینه ای ندارد و انتظار ما بر این است  متولیان امر در این قضیه به جد ورود پیدا کنند.

در ادامه اسماعیل قادری، دانش  آموخته شیمی که می گوید کرونا را به چالش کشیده به تشریح مراحل ساخت این دارو پرداخت و گفت: سال ۵۸ مطالعه روی درمان بیماری ویروسی توسط طب قدیم و طب سنتی را شروع و سالها در زمینه طب سنتی کار و این داروی ضد کرونای را از ریشه گیاهان گرفته ام.

و ی اظهار کرد: این ترکیباتی که از این ریشه ها به دست می آوردیم و با آن کارهایی که روی آن ها انجام می دادیم متوجه شدیم علاوه بر نقش موثر درمانی اشان اثرات سوئی از خود نشان نمی دهند.

وی در خصوص ارسال داروی کرونایش به بیمارستان بقیه الله جهت انجام آزمایشات گفت: بعد از اینکه دارو را در اختیار بیمارستان بقیه الله قرار دادیم، بعد از آزمایش های لازم به ما خبر دادند که کد اخلاق گرفتیم و شروع روی تست بالینی کردیم.

ولی متاسفانه این موفقیت ها به فراموش سپرده شد قادری می گوید الان دارم خفه می شم این همه کار و زخمت کشیدم و می دانم همه پروتکل ها در بیمارستان بقیه الله ۲بار به انجام رسیده ولی الان معطل هستم.

در ادامه گفتگویی با رشید حیدری مقدم، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان صورت گرفت که امیدوارهایی ایجاد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در خصوص داروی آقای قادری راه حلش این است که ایشان بیاید دارو با ترکیباتش را  همچون مکانیسم اثرش و اثر احتمالی که دارد را به ما کتبا اعلام کند.

وی اضافه کرد: در ادامه در معاونت پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری کمیته اخلاق تشکیبل و پروپزال را مصوب می کنند و یک کارگروه پژوهشی مرتبط تاسیس و سپس ما می توانیم روی بیمارها انجام و اثرش را بررسی کنیم .

لازم به ذکر است با پیگیری ها بالاخره مستندات داروی کرونای آقای قادری توسط نماینده وی به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد و بشریان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان  قول داد ظرف یک هفته آینده طرح ایشان را بررسی و نتایج را اعلام کنند، ما هم منتظر می مانیم تا نتایج بررسی اعلام شود.

انتهای پیام/

 

آخرین مطالب