بیشترین بازدیدها

یادداشت

 شهید فخری زاده کیست؟

آخرین ویرایش در:
 شهید محسن فخری زاده مهابادی کیست و نقش او در پروژه آماد چیست!

 به گزارش عصرهمدان، محسن فخری زاده مهابادی کیست و نقش او در پروژه آماد چیست!

نام: محسن فخری زاده مهابادی، نام پدر: حسن، متولد: ۱۳۳۶ از شهر: قم

نام مستعار وی در نامه نگاریها و صحبت های اداری *دکتر حسن محسنی* است.

شماره شناسنامه : ۱۹۵۷ صادره از قم، متأهل و دارای سه فرزند است.

نام همسر : صدیقه قاسمی و نام فرزندان: حامد، مهدی و هانی فخری‌ زاده مهابادی است.

سوابق: وی دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای است. از ابتدای روی کار آمدن جمهوری اسلامی و تشکیل سپاه به عضویت سپاه در آمد و درحال حاضر درجه نظامی سرتیپ پاسدار را دارد.

با تشکیل واحد تحقیقات ویژه اتمی (تیم ۳۲) در سال ۱۹۸۳ در مرکز تحقیقات سپاه پاسداران، فخری زاده از همان ابتدای تشکیل در این مرکز فعالیت خود را شروع کرد.

فخری زاده از سال ۱۹۹۲ بعنوان عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه، امکانات این دانشگاه را در جهت تحقیقات هسته ای بکار گرفت و تاکنون همچنان این سمت را دارد. و سپس رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر شد. او هم اکنون رییس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) است.

لازم به ذکر است نام محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.

نام فخری‌زاده تحت عنوان دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC) در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی سال گذشته خود به زبان آورد و مدعی شد روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

انتهای پیام/

۱۹ دیدگاه‌ها

 1. Avatar

  نامشان جاویدان و راهشان پر رهرو

 2. Avatar

  روحش شاد یادش گرامی باد

 3. Avatar

  شهادت جناب آقای محسن فخری زاده راتسلیت گفته روحش شاد یادش گرامی باد اما.بسی جای تآسف وتآثر است افرادی که در حوزه امنیتی وعلمی کارمی‌کنند بدون محافظه اندودولت محترم پس از۱۸ساعت متوجه ترور این نیروی امنیتی میشود وبیانیه صادرمی کند.

 4. Avatar

  به گول رهبر کبیر اگر هر ایرانی یک سطل آب جاری کند اسرائیل غرق خواهد شد کافیه اراده کنیم .شمن همیشه زنده است.

 5. Avatar

  این همه نیرو تو پادگان ها حاضر اند چرا از این نیروها برای اسکورت استفاده نمیشود لطفاً تعداد اسکورت روبیشتر کنید من خودم براساس تجربه میگم که بخدا حیفه اینا رو دشمن غاصب و شیطان از بین ببره تعداد خودرو و موتور سیکلت اسکورت باید از ۶دستگاه بیشتر باشه بخاطر خدا این رو تجربه آینده کنید که دیگه آسیب نبینیم

 6. Avatar

  اگر مرد بودن ترور نمیکردن کثافتا جرات نداشتن رو به رو بشن

 7. Avatar

  ایرانم باشین ساغولسون

 8. Avatar

  باید اسرائیل محو شود ودست امریکا ب گفته مقام معظم رهبری از منطقه کوتاه شود انشالله

 9. Avatar

  ایران تسلیت

 10. Avatar

  اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود

 11. Avatar

  تنها جواب پاسخ سخت وکوبنده به سردمداران صهیونیستی است که باید کاری کنیم دیگه به خوذد جرئت چنین کاری را نده

 12. Avatar

  بار دیگر ستاره ای از کهکشان ایران چیده شد🥺 اما این ترور هم به مانند ترورها و کشتارهای وحشیانه دشمن، هیچ مانعی برای ادامه راه ملت ایران 🇮🇷و فرزندانش نخواهد بود، همانطور که داغ هجران سردار عشق، حاج قاسم سلیمانی را به جان دل خریدیم، داغ این دکتر شهید را نیز بجان میخریم، چون از این مطمئنیم که سربازان گمنام آقا بدون پاسخ نخواهند گذاشت این ترور وحشیانه را، دوستان عزیز، کارد امنیتی شخصیتها تمام تلاش و جان فشانی را انجام میدهند، اما دشمن دقیقا از نقطه قدرت ما وارد عمل میشه، چیزی که من در اخبار دیدم، واقعا چه کاری باید نیروهای امنیتی میکردن که نکردند؟ تسلیت به ملت شریف ایران، عرض تسلیت به رهبر عزیزتر از جانم، و خانواده آن شهید،🖤🖤🖤 و خسته نباشید به تمام سربازان گمنام امام زمان و نیروهای امنیتی و حفاظتی خدا قوت🙏🙏🙏🙏

 13. Avatar

  با سلام خوش به سعادت همچنین افرادی که در راه خدمت به مملکت به شهادت می رسند امیدوارم با ظهور اقا امام زمان عج الله تعالی فرجه شریف ریشه تمامی ظالمین از بیرق ج.ا.ا کوتاه شود
  اینجانب به نوبه خودم شهادت این بزرگوار به ساحت مقدس رهبر محترم و خانواده ایشان تسلیت عرض می نمایم

 14. Avatar

  باید خیلی مراقبت می کردن.نباید دانشمندانمان را به این راحتی از دست بدهیم

 15. Avatar

  چرا نظام به این ترورها پاسخ سنگین و درخور نمیدهد ؟ البته سرائیل با این اقدامش دنبال جنگ هست ، باید پاسخ مستقیم ولی بدون ایجاد جنگ ، داد .

 16. Avatar

  باعرض.تسلیت.به.محضر.امام.عصرورهبرعزیزوملت.شهیدپرورایران.وجهان.اسلام.وٱزاده.جهان.وعرض.تبریک.به.شهیدبه.خاطرشهادتش.واظهارتاسف.می.کنم.مگ.برآمریکاواسراییل

 17. Avatar

  جای بسی تاسف است که اندوخته های علمی این مملکت پرپر می شوند و هیچ دادگاهی برای محاکمه سردمداران اسرائیل تشکیل نمیشود🏴🏴🏴🏴

دیدگاه بسته شده است

آخرین مطالب