مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان:

هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار می‌شود

آخرین ویرایش در:
محمد تقی امیدی ساکت گفت: امسال هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار می‌شود.

به گزارش عصر همدان، محمد تقی امیدی ساکت، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ۶ آبان ماه در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح برنامه های هفته ی بسیج دانش آموزی پرداخت.

امیدی ساکت به معرفی چهره شاخص سال ۱۳۹۹ سازمان بسیج دانش آموزی کشور، دانش آموز شهید محمد رسول رضایی پرداخت و در مورد این شهید گفت: دانش آموز شهید محمد رسول رضایی متولد ۱۹تیر ۱۳۵۳ در اسدآباد بود که در شهادت ۳۰دی ۱۳۶۶ و طی عملیات بیت المقدس ۲ به شهادت رسید و امسال چهره شاخص سال ۱۳۹۹ سازمان بسیج دانش آموزی کشور می باشد.

وی گفت: امسال هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار می‌شود.

ساکت ادامه داد: از هر ۱۱ شهید در کشور یک شهید و از هر ۸ شهید در استان همدان یک شهید دانش‌آموز است.

وی ادامه داد، انگار چشمان حق بین این شهید ۱۳ ساله تمام جنایات تاریخ آمریکا علیه ملتش و اسلام و ملت‌های مظلوم عالم را دیده بود و این ها را در وصیت‌نامه‌اش بیان کرده است؛ همین علت نصب تصویر این شهید در اتاق رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه شهید «رضایی» متولد سال ۵۳ در تاریخ ۳۰ دی ماه ۶۶ در ماووت عراق در عملیات بیت المقدس ۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمد، گفت: شعار هفته بسیج دانش‌آموزی برگرفته از وصیت نامه این شهید است که در آن آورده شده است: در تشییع جنازه‌ام پرچم آمریکا را به آتش بکشید تا همه مردم بدانند من یک ضد آمریکایی و تابع ولایت فقیه هستم.

رییس بسیج دانش آموزی همدان با بیان اینکه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا بیشتر برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در فضای مجازی برگزار می‌شود، افزود: در هفته بسیج دانش‌آموزی ۱۹ برنامه ابلاغی کشوری، ۳۳ برنامه استانی و ۵۳ برنامه حوزه‌ای خواهیم داشت.

امیدی ساکت با بیان اینکه نخبگان علمی بسیج دانش‌آموزی استان در مجمع نخبگان علوی و فاطمی در هفته بسیج دانش‌آموزی بیانیه صادر می‌کنند، گفت: پویش ملی «مرگ بر آمریکا» با موضوعیت ( آمریکا باید از منطقه برود) انجام می‌شود که امسال برنامه‌ها با این محوریت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های پویش ( آمریکا باید از منطقه برود) شامل چند بخش است، گفت: دل نوشته دانش آموزان با موضوع چرا (مرگ بر آمریکا) و پیام به سربازان آمریکایی در منطقه از آن جمله است.

امیدی ساکت بیان کرد: در این پویش تعداد ۱۳ میلیون دانش‌آموزان در کشور و ۲۹۱ هزار دانش‌آموز در استان با محوریت ( آمریکا باید از منطقه برود) و ( انتقام سخت حاج قاسم سلیمانی را خواهیم گرفت) به سربازان آمریکایی پیام می‌دهند.

مسئول بسیج دانش آموزی همدان با اشاره به اینکه موضوع دیگر این پویش با عنوان نقاشی با موضوع استکبارستیزی است، گفت: ساخت کلیپ و نماهنگ از دیگر برنامه‌های این پویش است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب است، گفت: فضای مجازی با وجود اینکه تهدیدات و آسیب‌هایی دارد ظرفیت‌های بالقوه‌ای هم دارد و باید درست از آن استفاده کرد.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی همدان با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی امن تر هستند که باید از این فضا‌ها بیشتر استفاده کرد، گفت: در بحث کرونا دانش‌آموزان همدان ۱۸ دستگاه گوشی اندروید تهیه کردند که به مناطق محروم اهدا شد.

وی عنوان کرد: پویش (نذر هوشمند) با هدف خرید گوشی و تبلت و ارسال به مناطق محروم در هفته بسیج دانش‌آموزی انجام می‌ گیرد.

امیدی‌ساکت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید عدالت آموزشی اجرا شود، گفت: بسیج دانش‌آموزی در این موضوعات مطالبه‌گر انقلابی است.

وی با بیان اینکه رزمایش جهاد آموزشی که از هفته دفاع مقدس آغاز شده است از دیگر برنامه‌های این هفته است، گفت: این رزمایش با هدف شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعت از لحاظ مالی و ضعیف از لحاظ بنیه علمی با به کارگیری فرهنگیان بسیجی و جهادی بین ۲۳ حوزه بسیج دانش‌آموزی و ۲۳ کانون بسیج فرهنگیان تا پایان سال تحصیلی برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه کنگره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی با محوریت شهید شاخص کشور از هفته بسیج دانش‌آموزی شروع می‌شود و به دی ماه که سالروز شهادت شهید (رضایی) و سردار شهید (قاسم سلیمانی) است در قالب مسابقات فرهنگی ختم خواهد شد، ادامه داد: اجلاسیه آن در بهمن ماه با رفتن ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های این کنگره در قالب جشنواره فرهنگی، هنری، سرود، ورزشی و… برگزار می‌شود، گفت: مسابقات کاریکاتور، کمدی، خاطره‌نویسی و دل نوشته به شهدا و … در این قالب اجرا می‌شود.

امیدی‌ساکت با بیان اینکه روز ۱۳ آبان و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با میلاد پیامبر اکرم (ص) همزمان شده است، بیان کرد: مراسم این روز در روز ۱۲ آبان در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) به صورت تجمع با حضور نمایندگان دانش‌آموزان و با پوشش لباس فرم بسیجی برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش آموزی همدان با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص کرونایی دانش‌آموزان با ابتکار و خلاقیت خود در منازل خود و با خانواده پرچم آمریکا را به آتش خواهند کشید و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد، گفت: آثار دانش‌آموزان در سایت WWW.۲۰.ir، در پیام‌رسان بله ۲۰news@ و کانال بسیج دانش‌آموزی در برنامه شاد منتشر می‌شود.

امیدی ساکت عنوان کرد: امضاء طومار مجازی با شعار ( آمریکای جنایتکار باید از منطقه برود) از دیگر برنامه‌های این هفته در فضای مجازی طراحی و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی راهیان نور امسال برگزار نمی‌شود، گفت: این برنامه به صورت مجازی به آدرس rahiyan@ کانال کشوری و کانال راهیان شهدا کانال استانی به معرفی مناطق عملیاتی خاطره‌گویی از شهدا و … خواهد پرداخت و در این کانال برنامه ویژه‌ای از زندگینامه شهید (محمد رسول رضایی) در قالب آبروی محله با همراهی مسئولین استانی از خانواده این شهید تجلیل به عمل می‌آید.

امیدی‌ساکت در پایان با اشاره به برگزاری مسابقه (نغمه عشق) در گروه‌های سرود با محوریت استکبار ستیزی، گفت: اجرای سرود (نغمه عشق ) با شعار من انقلابی و از نسل سلیمانی هستیم در روز تجمع در ۱۲ آبان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ط

آخرین مطالب