بیشترین بازدیدها

یادداشت

نشست بینادلان کتابخوان به مناسبت روز جهانی عصای سفید برگزار شد

‍ همزمان با روز جهانی عصای سفید نشست بینادلان کتابخوان در کتابخانه مرکزی همدان به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش عصر همدان، نشست بینادلان کتابخوان به مناسبت ۱۵ اکتبر روز جهانی عصای سفید توسط بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد. نشست بینادلان کتابخوان با قرائت قرآن توسط محمدرضا نوریان قاری ممتاز کشوری و عضو بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان آغاز شد.

در این نشست هما خانجانی، نابینای مطلق و مسؤول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان اظهار کرد: با وجود بیماری کرونا و عدم امکان تردد نابینایان به کتابخانه، خدمت رسانی به افراد تعطیل نشد و به صورت مجازی فایل صوتی کتاب‌‎ها در اختیار اعضا قرار گرفت و تمامی مسابقات کتابخوانی، فراخوان‌ها و پایان نامه‌های برتر را از طریق کانال‌ها و گروه‌های مجازی به اشتراک گذاشتیم.

وی با بیان اینکه در دوران بیماری کرونا بخش نابینایان کتابخانه مرکزی هشت برنامه به صورت زنده و در اینستاگرام و اسکای روم برگزار کرد افزود: سعی کردیم این برنامه‌ها به صورت مشترک با بینایان صورت گیرد تا نابینایان ارتباط بیشتری با جامعه پیدا کرده و هویت خود را بیشتر درک کنند.

مسؤول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان همچنین به گران بودن و کم بودن منابع بریل اشاره کرد و ادامه داد: به همین دلیل با کمک خیرین در تلاش هستیم تا منابع بیشتری برای بخش نابینایان تأمین کنیم.

سرپرست کتابخانه مرکزی همدان نیز با گرامی داشت روز جهانی عصای سفید اظهار کرد: کتابخانه مرکزی همدان بخش مجزایی را ویژه نابینایان و کم بینایان اختصاص داده که تعداد اعضای آن به ۲۲۰ نفر می‌رسد.
طاهره فضلعلی با بیان اینکه در این مجموعه حدود ۹۰۰ کتاب بریل و ۱۰ هزار کتاب صوتی وجود دارد افزود: همچنان در تلاش هستیم که امکانات لازم را برای این قشر فراهم کنیم همچنان که در دوران تعطیلی کتابخانه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا خدمات دهی به این بخش از جامعه را در فضای مجازی ادامه دادیم.

در این نشست زهرا زمانی دانش آموز پایه ششم و نابینای مطلق و حافظ کل قرآن کریم که توانسته عناوین برت از بسیاری از مسابقات قرآنی را به خود اختصاص دهد به تلاوت قرآن پرداخت. همچنین زهرا طهماسبی، عضو کتابخانه، معلم، شاعر و دانشجوی دکترای ادبیات عرب به مناسبت ایام شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به شعرخوانی پرداخت.

حمید اسلامی نابینا و قهرمان دو و میدانی هم کتاب «از چشم نابینایان» را معرفی کرد. در ادامه پرهام ایرانپور، دانش آموز پایه هشتم و حافظ ۲۶ جز قرآن کریم کتاب حکایت‌های شیرین الهی نامه را که توسط بخش نابینایان صوتی شده است را معرفی کرد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب