مدیر کل اوقاف استان همدان:

۱۹ میلیارد تومان در راستای نیت واقفین خیر اندیش در همدان اهدا شد

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی از اهدا ۱۹ میلیارد تومان به نیت واقفین خیراندیش در استان خبر داد.

به گزارش عصر همدان، حجت الاسلام حاجی زین العابدینی، مدیر کل اوقاف استان همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته وقف دو دوسته برنامه رکنی و غیر رکنی داریم که تجلیل و تکریم از فعالان عرصه وقف با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و به صورت مجازی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

وی افزود: تمام اقدامات به نام خانواده وقف است و هدف گسترش سنت حسنه است که طرح احسان ماندگار و توزیع بسته های حمایتی برای نیازمندان در دهه اول وقف انجام می شود.

حجت الاسلام زین العابدینی ادامه داد: نشست های تخصصی وقف و غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و بقاع متبرکه و عیادت از فعالان عرصه وقف از دیگر برنامه های فرهنگی دهه اول وقف است.

وی عنوان کرد: تکریم از مدافعان سلامت و توزیع بسته های غذایی از دیگر برنامه های وقف در پیشگیری از کرونا بوده است.

مدیر کل اوقاف استان همدان افزود: حدود ۱۶ هزار ماسک برای بیمارستانها و ۱۰۶ هزار و پانصد عدد برای عموم مردم تهیه شد ، حدود ۸۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده برای بیمارستانها و ۲ هزار و چهارصد لیتر برای عموم مردم تهیه شد.

وی ادامه داد: مجموعا ۳۰۰ میلیون تومان اوقاف برای پیشگیری از بیماری کرونا تجهیزات در سطح استان توزیع کرده است و تا ریشه کنی این ویروس منحوس ادامه دارد.

حجت الاسلام زین العابدینی از توزیع ۱۲ هزار و ۳۸۰ بسته معیشتی در سطح استان خبر داد و گفت: حدود ۲۵ هزار پک لوازم التحریر به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان  با طرح و الگوهای ایرانی اسلامی بین دانش آموزان توزیع شد.

وی افزود: در طول یکسال گذشته حدود ۹ میلیارد و دویست میلیون تومان در حوزه نیات اجتماعی، ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان در حوزه نیات خیریه، ۲ میلیارد و ششصد میلیون در حوزه نیات مذهبی و یک میلیارد و دویست میلیون در حوزه مساجد هزینه شده که جمعا حدود ۱۹ میلیارد تومان برآورد شده است.

حجت الاسلام زین العابدینی گفت: در ۷ ماه سال جاری ۲۳ موقوفه جدید داشته  ایم و خانواده وقف آماده مشارکت و سرمایه گذاری در بخش خصوصی را دارد .

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب