بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:

انبار کردن خودرو به بهانه کمبود قطعات، دروغ است

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی نبود قطعات برای خودروهای انبار شده در خودروسازی ها را دروغ برشمرد و گفت: اینها ترفندی برای بالا بردن قیمت خودروهای داخلی است.

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره حواشی مجلس و عدم قدرت پاسخگویی آن به خبرنگار عصر همدان، گفت: مجلس یازدهم به فرموده رهبر انقلاب، انقلابی ترین مجلس و مجلس امید و انتظار است و عده ای به هر قیمتی از روی برنامه ریزی از درون و بیرون و عده ای دیگر هم از روی نادانی می خواهند این مجلس را زیر سوال ببرند.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: این حقش نبود که با یک خودرو بخواهند این مجلس انقلابی را مورد هدف قرار دهند، حتی در محافل مذهبی هم ما را مورد هدف قرارداده اند، خودرویی که تنها امتیازش عدم قرعه کشی و قسطی بودنش بود، این همه حواشی با خودش به دنبال داشت.

وی این را یک نوع بازی با مجلس دانست و افزود: من به صراحت می گویم، اینکه تمام خودروها انبار شده و قطعات کم است، دروغ است، اینها قطعات را انبار کرده اند که قیمت را بالا ببرند.

فلاحی ادامه داد: در دوره قبل مجلس بنده در تحقیق و تفحص حضور داشتم، در نهایت به افرادی کمتر از ۵۰ نفر رسیدیم و نتیجه را به قوه قضائیه هم دادیم، خودرو سازی ایران زیر دست کمتر از ۵۰ نفر است، اگر لازم است یک بار دیگر برویم تحقیق و تفحص کنیم.

فلاحی ادامه داد: در تحقیق و تفحص دو موضوع باید مشخص شود یک قیمت تمام شده واقعی خودرو و دوم میزان دخیل بودن دلار در این قیمت ها و این خود مشخص کننده اوضاع این قیمت گذاری هاست.

نماینده مردم همدان و فامنین به حضور وزیر صمت در مجلس اشاره کرد و گفت: من به وزیر صمت قبلی رای ندادم چرا که قبلا اظهار نظر کرده بود که ۸۵ درصد قطعات خوردها داخلی است اما وقتی پراید ۹۰ میلیون شد گفت که به خاطر دلار بوده و این یک تناقض است.

وی در مورد واکسن گفت: ما نه رنگ واکسن کرونا را دیدیم و نه اگر میلیاردی به من پول بدهند آن را می زنم، چرا که شبهه بیوتروریسم در آن وجود دارد و خود کشورهای سازنده آن را نمی زنند، در مورد واکسن آنفولانزا نیز طبق نظر کارشناسان این واکسن پارسال است و شاید تنها ۳۰ درصد اثرگذاری داشته باشد، اینها همه حاشیه هایی است که میخواهند برای مجلس درست کنند تا حرف رهبری را زمین بزنند.

انتهای پیام/ک

آخرین مطالب