عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

کوتاهی دولت در مقابله با کرونا/قوه مجریه، مجلس را عضو ستاد کرونا کند تا پیگیر چنین موضوع مهمی شویم

آخرین ویرایش در:
حسینعلی حاجی‌دلیگانی بابیان اینکه دولت در مقابله با کرونا بخشی از وظیفه‌اش را به‌درستی انجام نمی‌دهد و به‌راحتی کوتاهی می‌کند، گفت: مجلس عضو ستاد کرونا نیست و از بابت پرداخت منابع صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت پیگیری درستی انجام نشده که به‌موقع هم نتیجه نمی‌دهد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر، برخورار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به عدم تخصیص اعتبار صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا، اظهار کرد: پیگیری‌هایی در کمیسیون در بهداشت و درمان و کمیسیونی مانند اصل نود صورت گرفته منتهی یک اشکال ساختاری وجود دارد، اینکه کسی از کمیسیون اصل نود در ستاد کرونا عضویت ندارد و از آن بابت پیگیری درستی انجام نشده و به‌موقع هم نتیجه نمی‌دهد.

وی گفت: به نظر می‌رسد برای اینکه نقش مجلس در موضوع مقابله با کرونا ملموس‌تر و روشن‌تر شود و از وضعیت فعلی کشور نجات پیدا کنیم، لازمه‌اش این است ستاد مقابله با کرونا این ضعف را پوشش دهد و از مجلس هم در این ستاد دعوت شود و بر اساس جایگاه خود نظارت و کمک کنند.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت در برخی از بخش‌ها وظیفه‌اش را به‌درستی انجام نمی‌دهد و به‌راحتی کوتاهی می‌کند، افزود: یکی از این موارد غربالگری است که دولت در مرحله اول خوب عمل کرد و در حال حاضر نتوانسته کاری کند و بخشی از مشکلات ناشی از این امر است.

وی افزود: در غربالگری اگر کسی متوجه شود که کرونا دارد و یا مشکوک به کرونا است، دیگر در سطح جامعه کمتر تردد و در درمان خود اقدام می‌کند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به تعطیلی مجلس، گفت: بخش عمده‌ای از همکاران نماینده در مجلس حضور ندارد و هفته آینده با جدیت مسائل را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب