بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی:

پیگیر پرداخت منابع صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت هستیم/عدم تقید دولت برای مدیریت بحران کرونا

احمد حسین فلاحی در خصوص مبلغ برداشت شده از صندوق توسعه ملی گفت: این اعتبارباید به طور کامل به وزات بهداشت تحویل و در مجلس بررسی شود. مشکل شیوع در سهل انگاری و عدم مدیریت صحیح است و هیچ کنترلی بر سفرهای غیرضروری انجام نمی گیرد اگر محدودیتی اعمال نکنند وضعیت هر روز بدتر می شود.

به گزارش عصرهمدان، ۱۸ فروردین ماه امسال با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی رهبر معظم انقلاب موافقت شد. در ادامه رئیس دفتر ریاست جمهوری طی نامه‌ای به محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور این موضوع را ابلاغ کرد.

خبرها حاکی از آن است تنها ۲۷ درصد از یک میلیارد یورویی که قرار بود از صندوق توسعه ملی جهت مبارزه با کرونا تخصیص یابد، به وزارت بهداشت رسیده است.

همچنین با توجه به رشد تساعدی نمودار مبتلایان روزانه بیماری کرونا، ضرورت ورود مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم برای کمک و تکمیل اقدامات ستاد ملی مبارزه با کرونا از سمت افکار عمومی احساس می شود.

بر این اساس در گفت و گویی با احمدحسین فلاحی نماینده‌ی مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، وضعیت انتقال بودجه مذکور به وزارت بهداشت و کم و کیف اقدامات مجلس و ستاد ملی مبارزه با کرونا در مواجه با افزایش آمار ابتلا را بررسی کردیم.

فلاحی با بیان اینکه متاسفانه استان همدان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: ظرفیت بیمارستان های همدان تکمیل شده است. برخی بیماران به بیمارستان شهرستان های اطراف انتقال داده شده اند و همین افزایش بیماران کادر درمانی و پزشکان را خسته می کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد ستاد ملی کرونا گفت: روزهای اولی که کرونا شیوع پیدا کرد، مرگ و میر به این شدت نبود اما در حال حاضر متاسفانه هر ۶ دقیقه یک ایرانی را از دست می دهیم و آمارها هنوز سه رقمی مانده است.

وی با بیان اینکه مشکل در سهل انگاری و عدم مدیریت صحیح است، افزود: اماکنی که معمولا کاربرد تفریح و گردشگری دارند پر از مسافر است و هیچ کنترلی بر سفرهای غیرضروری انجام نمی گیرد. اگر محدودیتی اعمال نکنند وضعیت هر روز بد ترمی شود و آمار ابتلا و تلفات بالاتر می رود؛ پس مسئولان استانی باید با جدیت بیشتر محدویت ها را اعمال و نظارت جدی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بالا رفتن آمار که هر روز اعلام می شود، تصریح کرد: آخرین آمارها بد ترین آمار در طول این چند ماه است و این مسئله و همچنین مسئله ی بودجه ی برداشت شده از صندوق توسعه ملی برای ستاد ملی کرونا به علت حساسیتی که هر روز بیشترمی شود در مجلس به طور مستمر در حال پیگیری است.

فلاحی با بیان اینکه نمایندگان درکمیسون های مختلف مشغول بررسی مسائل مربوط به کرونا هستند گفت: در کمیسیون آموزش در این مورد رای به تعطیلی مدارس دادیم و در مجلس برای کم شدن این آمار تلاش می کنیم اما باید به مطالبات پرستاران و پزشکان به عنوان جهادگران جبهه کرونا توجه ویژه شود تا دغدغه کمتری داشته باشند.

وی با تاکید بر این که این تصمیمات نه فقط به شکل ظاهری و شعاری بلکه بایدعملی وکاربردی باشد اظهارکرد: وزیر بهداشت برای کنترل بیماری زحمت زیادی می کشد اما به نظرمی رسد دولت تقیدی برای مدیریت بحران کرونا ندارد.

انتهای پیام/ر آ

آخرین مطالب