بیشترین بازدیدها

یادداشت

رییس اداره میراث فرهنگی تویسرکان:

خانه بوم گردی دهبنه با ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار افتتاح شد

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان از افتتاح خانه بوم گردی دهبنه در سرابی با هزینه کرد ۷۰۰ میلیون اعتبار خبر داد.

اسحاق ترکاشوند، رییس اداره میراث فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، گفت: همزمان با هفته گردشگری تویسرکانی ها شاهد افتتاح و بهره برداری از خانه بوم گردی دهبنه در محله سرابی بودند.

وی اظهار کرد: این خانه قدیمی بوده که به همت بخش خصوصی و با آورده ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار بدون تسهیلات در زمینی باغی به مساحت یک هکتار و زیربنای ۱۵۰ مترمربع ساخته شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان با بیان اینکه با افتتاح این خانه بوم گردی برای سه نفر اشتغالزایی ایجاده شده، افزود: این خانه مشتمل بر چهار سوئیت است و ظرفیت پذیرایی از ۲۰ مسافر و گردشگر را دارد.

ترکاشوند در ادامه با بیان اینکه خانه بوم گردی دهبنه یکی از سه خانه بوم گردی است که مجوز ساخت آن در سال جاری صادر شده، تصریح کرد: سرمایه گذاران اقامتگاه های بوم گردی در منطقه زرهان شهر تویسرکان و روستاهای وردآورد و قلعه آستیجان هم در حال پیگیری امور مربوطه هستند.

وی عنوان کرد: توجه به زیرساخت های گردشگری همچون خانه های بوم گردی می تواند در شهرستان خوش آب و هوای تویسرکان در جذب مسافران و گردشگران اثربخش باشد.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب