با افزایش آمار موارد مثبت ابتلا به کرونا؛

تمدید اعمال محدودیت های یک هفته‌ای در استان همدان

آخرین ویرایش در:
به گفته محمد طاهری روند ابتلا به بیماری کرونا در استان همدان افزایشی است به گونه‌ای که آمار مبتلایان جدید و مثبت قطعی کرونا در شبانه روز گذشته نسبت به روز قبل آن دو برابر شده است.

به گزارش عصر همدان، در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ مورد مثبت جدید کرونا در استان شناسایی و ثبت شده است ودرصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم کاهش یافته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه برگزاری هر گونه تجمع، شرکت در مراسم‌های عزا، دورهمی، مراکز خرید، و مراودات خانوادگی خطر ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند گفت: هر چه میزان استفاده از ماسک در جامعه کمتر شود گردش ویروس سریع‌تر می‌شود.

طاهری با بیان اینکه کرونا در تمام نقاط استان وجود دارد و هیچ شهرستانی از خطر این ویروس مصون نیست اظهار داشت: آمار بیماران مبتلا به کرونا در اسدآباد ۱۱۸ نفر، بهار۳۱۷ نفر، رزن ودرگزین۲۴۳ نفر، تویسرکان ۲۶۳، فامنین ۷۳، کبودرآهنگ ۳۲۰، ملایر ۹۲۴، نهاوند ۵۰۸ و همدان یک هزار و ۹۸۸ بیمار مبتلا گزارش شده است.

وی در ادامه افزود:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون موارد مثبت کرونا در استان به ۴ هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است که از این تعداد ۳ هزار و ۹۶۳ بیمار بهبود یافتند و ۶۵۳ بیمار هم فوت کردند.

در این زمینه در ستاد مرکزی پیشگیری و مبارزه با کرونای استان مقرر شده است مراکز سینماها، سالن تئاتر ، شهربازی، تفرجگاهها، تالارهای پذیراهایی ، باغ موزه ها، نماز جمعه شهرستانها در وضعیت قرمز، نماز جماعت، مساجد، باشگاههای ورزشی، بدنسازی‌ها، قهو‌ه‌خانه ها، کافه ها، اقامتگاه ها و مسافرخانه‌ها به طور کامل تعطیل باشند.

برخی از ادارات و نهادها از جمله کلیه دانشگاه ها پیام نور، آزاد، حوزه‌های علمیه، اموزشگاههای فنی و حرفه ای، تعطیل و به صورت غیرحضوری خدمات ارائه می دهند.

مهدکودک، مطلب پزشکان، پاساژها، دفاتر_پیشخوان دولت، دفاتر پلیس +۱۰ در صورتی که پروتکل را رعایت نکنند، پلمپ می‌شود.

در ورودی ارامستان‌ها تب سنجی انجام شود.

در زمان خاکسپاری اموات بیشتر از ۲۰ نفر نمی تواند حضور داشته باشد.

افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، بانوان باردار و بانوان کارمندی که دارای کودک با بیماری زمینه‌ای هستند، دوری کاری کنند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب