بیشترین بازدیدها

یادداشت

همرزم شهید همدانی مطرح کرد؛

شهید همدانی از عوامل اصلی اتحاد ارتش و سپاه در اوایل جنگ/”کار برای خدا شکست ندارد” تکیه کلام شهید همدانی بود

آخرین ویرایش در:
محمد فتحی می آبادی گفت: شهید والا مقام همدانی همه توانش را بکار گرفته بود که هدف فرمانده کل قوا (بنی صدر) در منطقه که اختلاف بین ارتش و سپاه بود به نتیجه نرسد و عامل اصلی این وحدت و همدلی سردار شهید همدانی بود.

محمد فتحی می آبادی از همزمان حبیب حرم سردار سرتیپ شهید حاج حسین همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به جایگاه این شهید اظهار کرد: حاج حسین بعد از سال ها کارزینبی در کنار مرقد مطهر حضرت زینب (س) در سوریه کار حسینی(ع) خود راهم به اتمام رساند.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس سرشار از تجربه و تلاش برای ملت ایران بود، بیان کرد: این تجربه پس از جنگ تحمیلی هم به خوبی خود را نشان داد و فرماندهان ۸ سال جنگ تحمیلی و افرادی که شهید نشدند، دارای کوله‌بار عظیمی از تجربیات جنگی بودند که در مواقع بحران از آن استفاده می کردند.

همرزم شهید همدانی با اشاره به نقش شهید همدانی در سوریه اظهار کرد: این شهید والامقام همراه رزمندگان مقاومت اسلامی با استفاده از تجربیات دوران جنگ تحمیلی به دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و مقدسات مسلمانان پرداخت و در همین راه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی تاکید کرد: مبارزات شهید همدانی در دوران مختلف نشان داد که پاسداری از اسلام بازنشستگی ندارد.

فتحی می آبادی با اشاره به نحوه آشنایی خود با شهید همداینی بیان کد: من در اوایل سالهای دفاع مقدس در منطقه سرپل ذهاب آشنا شدم. و از نزدیک شاهد مدیریت با تدبیر آن شهید بخصوص در مواقع حساس و سخت درگیری با دشمن بعثی بودم.

وی گفت: در عملیات شهیدان رجایی و باهنر در تاریخ ۱۱ شهریور سال ۱۳۶۰ در منطقه عمومی قصرشیرین این شهید رشادت های فراوانی داشت.

همزم شهد همدانی گفت: اخلاص، شرافت، روح آزادی و آزادگی‌طلبی، رفتار سلیم، قلب سلیم، سلامت نفس، آرامش، وقار، متانت مردانه، تبسم مومنانه و تواضع مقتدرانه از مختصات اساسی شخصیت بزرگ حاج حسین بود.

وی با اشاره به تلاش های شهید همدانی در وحدت بین ارتش و سپاه تصیح کرد: دوستی و ارتباط شهید همدانی با شهید شیرودی و در زمان فرماندهی کل قوا بنی صدر و دستور عدم همکاری سپاه و ارتش توسط وی سبب اتحاد این دو نهاد شد.

فتحی می آبادی افزود: شهید همدانی با روابط عمومی بسیار بالایی که داشت با فرماندهان ارتش مستقر در سرپل ذهاب و کرمانشاه بیشتر مشکلات لجستیکی و دفاعی منطقه را بصورت دوستانه حل و فصل می کرد.

وی گفت: این شهید والا مقام همه توانش را بکار گفته که هدف فرمانده کل قوا (بنی صدر) در منطقه که اختلاف بین ارتش و سپاه بود به نتیجه نرسد.

همزم شهید همدانی بیان کرد: به خوبی به یاد دارم که شهید همدانی با همکاری شهید شیرودی از بالگرد او برای رساندن امکانات تدارکاتی رزمندگان در منطقه عمومی قصرشیرین استفاده می کرد.

وی افزود: این کار شهید همدانی باعت تعجب نیروهای ارتشی و سپاهی حاضر در منطقه شده بود و عامل اصلی این وحدت و همدلی سردار شهید همدانی بود.

فتحی می آبادی با بیان اینکه شهید همدانی همانند پدری دلسوز و مهربان مراقب نیروهای بسیجی مخصوصآ کم سن و سال ها بود، تصریح کرد: او مثل پروانه دور این نیروها می چرخید و نمی گذاشت که روحیه آنها ضعیف شود و همیشه به نیروها سفارش می کرد که نگران امکانات دشمن نباشید آنها هر چقد هم که سلاح و مهمات و امکانات لجستیکی داشته باشند در مقابل اعتقادات شما شکست خواهند خورد.

وی “کار برای خدا شکست ندارد” را تکیه کلام این فرمانده شجاع عنوان کرد و گفت: شهید همدانی مرد میدان جهاد فی سبیل الله، یک ستاره درخشان و بی غروب دیگری را بر آسمان همدان نشاند و صفحه تابناک دیگری از صدق وعده یک جامعه مجاهد را به تاریخ درخشان مقاومت ها و سلحشوری های استان اضافه کرد.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب