بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون امور عشایری استان همدان:

وجود ۲۵۰۰ خانوار عشایر در سطح استان/تامین علوفه و آب رسانی سیار نیاز عشایران است

مهدی رضایی با اشاره به نامگذاری ۱۵ مهرماه به نام روز روستا و عشایر گفت: تامین علوفه و آب رسانی سیار جزو اولویت های مجموعه است.

مهدی رضایی، معاون امور عشایری در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: خدمات ویژه ای به خانوارهای عشایر ارائه شده است و ایل ترکاشوند، یارم طاقلو، حسن وند، جمور و شاهسوند بغدادی از عشایر استان همدان هستند.

وی ادامه داد: زیر سازی چادر و بهینه سازی چشمه در مناطق عشایری همدان انجام شده که یکی از ضروری ترین و نیازهای خانواراهای عشایر است و کیفیت اسکان آنها را مطلوب تر می کند.

رضایی با بیان اینکه برخی عشایر پایین آمده و در حال کوچ هستند افزود: تا ۱۵ آبان ماه همه عشایر باید کوچ کرده از سمت همدان به مناطق جنوب حرکت کنند.

وی آمار کل عشایر استان را ۲۵۰۰ خانوار اعلام کرد و گفت: ۱۲۵۷۷نفر جمعیت کل خانوارهای عشایر در سطح استان است که عشایر همدان از چهار استان غربی کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان به همدان می آیند.

رضایی با تاکید بر اینکه رعایت زمان قانونی تقویم کوچ و وارد نکردن دام بیش از ظرفیت مراتع باید توسط عشایر رعایت شود افزود: عشایر به جز مراتع کبودراهنگ، رزن و فامنین در سامانه های تعیین شده در دیگر شهرستان های این استان مستقر می شوند.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب