داستان خواندنی کاسبی که مدرسه ساز شد؛

انجام کار خیر محرکی برای زیستن است/مدرسه سازی نزدیکترین راه اتصال به خدا

آخرین ویرایش در:
علی فراهانی خیر مدرسه سازی که تا امروز ۴ مدرسه ساخته و به عنوان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز در استان همدان فعالیت دارد از مسیری اتفاقی  که باعث شد به کار خیر مدرسه سازی روی آورد می گوید.

به گزارش عصر همدان، علی فراهانی خیر مدرسه سازی که تا امروز ۴ مدرسه ساخته و به عنوان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز در استان همدان فعالیت دارد او با لهجه شیرین ملایری از ساخت اولین مدرسه توسط پدرش می گوید

او ساکن ملایر است و در شروع ساخت اولین مدرسه چنین می گوید: پدرم در سال ۱۳۵۹ و بعد از انقلاب در یکی از روستاهای ملایر مدرسه ای ساخت و شروع این کار خیر از جایی شروع شد که عمه ام در یکی از روستاهای ملایر به نام توچغاز که به سمت نهاوند است معلم بوده و یک روز که پدرم برای برگرداندنش از مدرسه دنبالش می رود.

با سختی راه و مدرسه ای که در اثر بارندگی زیر آب رفته و در یک کلاس بچه ها همه در گوشه ای جمع شده و معلم با قرار دادن چند آجر زیر پایش در گوشه ای دیگر ایستاده مواجه می شود و صحنه شروع کار مدرسه سازی پدرم و به دنبال او فرزندانش می شود.

در کمتر از ۶ ماه یک مدرسه به مساحت ۶۰۰ متر مربع با هزینه ای کمتر از ۶۰۰ تومان در آن روستا بنا می شود و بعد از آن در سال ۸۰ مدرسه ای دگیر می سازند که مساحت آن بالغ بر ۲۰۰۰ متر مربع است و حاج احمد فراهانی در افتتاح این مدرسه به علت کسالت نمی توانند حضور پیدا کنند

بعد از آن در سال ۸۵ نیز دبیرستان دیگری با متراژ ۱۸۰۰ متر مربع ساخته می شود و همزمان یک مدرسه قدیمی با تمام امکانات مجددا بازسازی و تجهیز می شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز گفت: مدرسه سازی از پدرم برای ما به یادگار ماند و همچنان با قوت ادامه داردرا که پدرم یک کاسب معمولی بود و با کار خیر برکت به زندگی و مالش افتاد و ما نیز همچنان راه او را ادامه دادیم.

علی فراهانی با بیان اینکه انسان ها ضوابط و معیارهای خاصی از زندگی کردن دارند افزود: خیرین مدرسه ساز از ذکاوت و هوش خوبی برخوردارند چرا که نزدیکترین راه اتصال به خدا را پیدا کرده اند.

با مدرسه سازی می توان جلوی ابرقدرت ها ایستاد

وی ادامه داد: اگر قرار باشد ما بتوانیم در دهان ابر قدرت ها بزنیم باید انسان هایی آگاه و باخرد پرورش دهیم که لازمه آن آموزش های درست در کلاس های درس و مدارس است.

خیر مدرساز افزود: مدرسه سازی در دراز مدت اگر سیستم آموزشی درست باشد جواب می دهد و در حال حاضر در بحث خیرین هر کسی در یک حوزه وارد شده است، مثلا کسی مسجد می سازد یا درمانگاه و همه بنا بر اعتقادات فکری در حوزه های مختلف فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه انجام کار خیر محرکی است برای زیستن گفت: کسی که کار خیری انجام داده هیچ گاه از آن پشیمان نشده است چرا که برکات آن را در زندگی اش دیده است.

۲۰۴خیر در همدان مدرسه ساخته اند

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز در استان گفت: حدود ۸۷۵ نفر در مدرسه سازی با ما همکاری داشته اند و ۲۰۴ نفر مدرسه ساخته اند.

وی عنوان کرد: ۳۱۴ پروژه در سطح استان ساخته شده که ۱۹۲۰ کلاس درس را شامل می شود و فضایی حدود ۲۲۱۰۰۰متر مربع را به خود اختصاص داده است.

فراهانی با اشاره به اینکه ملایر سرآمد شهرهای استان همدان در مدرسه سازی است گفت: حدود ۵۰ نفر از خیرین مدرسه ساز در ملایر حضور دارند.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب