بیشترین بازدیدها

یادداشت

دسترسی به امکانات آموزشی حق همه دانش آموزان؛

مأمنی سازیم تا شاید هزاران استعداد نهفته شکوفا شود/لزوم توجه به مدارس مناطق محروم

از آنجایی که معمولا افراد نخبه از بین دانش آموزان مناطق محروم رشد می کنند باید توجه ویژه ای مسئولین به مناطق حاشیه شهر و مناطقی که نیاز به آموزش و مهارت دارند داشته باشند چرا که در این مناطق آسیب های اجتماعی نیز پررنگ است، در همین راستا کمپین مدرسه سازی در مناطق محروم با توان و پتانسیل مردمی شروع شده که این اتفاق با همراهی خیرین چشمگیرتر خواهد شد.

به گزارش عصر همدان، اخیرا با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نوسازی مدارس کشور، نماینده ولی فقیه در استان، معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار همدان و تنی چند از مدیران استان و شهرستان مجتمع آموزشی فرهنگی پسرانه علمی در کوی پردیس همدان به بهره برداری رسید.

این پروژه با زیربنای ۵ هزار متر مربع در ۵ طبقه توسط موسسه فرهنگی آموزشی شهید مدنی با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط طی سه سال احداث، تجهیز و برای دانش آموزان در سال جدید تحصیلی آماده بهره برداری شده است.

فضاهای آموزشی ۱۵ کلاسه مجهز به آخرین تجهیزات آموزشی و فناوری، کارگاه، آزمایشگاه، نمازخانه، کتابخانه، سایت رایانه، محوطه ورزشی و فضای سبز از جمله قسمتهای این مجموعه آموزشی است که با ظرفیت ۴۵۰ دانش آموز پیش بینی شده است.

مدارس علمی در همدان جزو مدارس غیر انتفاعی هستند که معمولا افرادی که تمکن بالایی دارند می توانند فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنند.

مدارسی که امکانات ویژه ای برای دانش آموزان در همه مقاطع دارند اما هر کسی نمی تواند به این مدارس راه یابد.

در خبری اخیرا از افتتاح یکی از مدارس علمی در کوی پردیس همدان خبر داده شد که توسط دستگاه های اجرایی تجهیز شده بود.

حال جای سوال است دستگاههای اجرایی چرا باید به یک مدرسه خصوصی کمک کنند؟ آیا به همه مدارس کمک می شود؟

مدارس دولتی که حتی از داشتن یک سالن ورزشی محروم هستند به ویژه اینکه در مناطقی از شهر تنها سرگرمی دانش آموزان پر کردن وقت خود روی زمین آسفالت مدرسه با توپ پلاستیکی است.

منطقه چرمسازی در همدان یکی از مناطقی است که دانش آموزان آن اکثرا رزمی کار هستند و به علت نداشتن سالن ورزشی مجبورند هر روز مسافت و کرایه زیادی را پرداخت کنند تا بتوانند در سالن های رزمی شهر فعالیت داشته باشند.

در این رابطه مدیر کل نوسازی استان همدان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مدارس علمی در همدان دولتی نیستند و از طرف نوسازی مدارس هیچ کمکی به این مدارس نشده است.

محمد حسین مرادی افزود: کمک های اداره نوسازی مدارس فقط به مدارس دولتی تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات محدود است گفت: اعتبارهای جذب شده هم کفاف مدارس دولتی را نمی دهد و خیرین باید کمک کنند.

مرادی افزود: هر چقدر بتوانیم از خیرین دریافت کنیم همان مقدار اعتبار از تهران دریافت می کنیم و تا حدی می توان به تجهیز مدارس کمک کرد.

کمپین مدرسه سازی در مناطق محروم شروع شده است

وی تاکید کرد: کمپین مدرسه سازی در مناطق محروم با توان و پتانسیل مردمی شروع شده که این اتفاق با همراهی خیرین چشمگیرتر خواهد شد.

به گزارش عصر همدان، آنچه که به نظر می رسد از آنجایی که معمولا افراد نخبه از بین دانش آموزان مناطق محروم رشد می کنند باید توجه ویژه ای مسئولین به مناطق حاشیه شهر و مناطقی که نیاز به آموزش و مهارت دارند داشته باشند چرا که در این مناطق آسیب های اجتماعی نیز پررنگ است.

براساس اسلام و سیره ائمه اطهار علیه السلام باید همه ما انجام امور خیر و دستگیری از همنوعان را جزو برنامه های زندگی خود قرار دهیم و چراغ خیر و نیکی را نسبت به یکدیگر روشن داشته باشیم.

شایسته است همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای بارها بر اهمیت مدرسه سازی و انجام این کار خیر تاکید نموده و فرموده اند که توجه مردم به امر مدرسه سازی نشان دهنده درک درست جامعه از اهمیت تعلیم فرزندان است آحاد ملت با احساس مسئولیت برای آموزش کودکانی که دانش آینده آنان کشور را می سازد سرمایه گذاری کنند.

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب