بیشترین بازدیدها

یادداشت

در خطبه های نماز جمعه این هفته استان همدان مطرح شد؛

مناظرات انتخاباتی در امریکا ماهیت آن را به جهانیان نشان داد/برگزاری مراسم های اربعین حسینی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

آخرین ویرایش در:
مراسم نماز جمعه این هفته برخی شهرهای استان همدان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در میعادگاه های اقامه نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش عصر همدان، نمازجمعه این هفته برخی شهرهای استان که در وضعیت فوق‌العاده و حاد از لحاظ بیماری کرونا قرار نداشتند، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. در این مراسم ها ائمه جمعه بر لزوم توجه بیشتر دولت و مسئولین به کنترل بازار و قیمت ها تأکید کردند.

امام جمعه همدان: دستگاه های متولی نظارت جدی بر بازار داشته باشند/ مناظرات انتخاباتی در امریکا ماهیت آن را به جهانیان نشان داد

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح نفس آنها دعوت کرد و گفت: مناظره ای که بین ترامپ و بایدن انجام شد ماهیت امریکا را به جهانیان نشان داد.

وی با بیان اینکه بداخلاقی های برجسته در این مناظره خودنمایی کرد و نشان تنش ها و دو قطبی های واقعی در امریکاست گفت: این کشور بدون شک هفته های پر تنشی را پیش رو دارد.

امام جمعه همدان افزود: وزیر صمت معرفی شده و مدتها بود این وزارت که در معیشت مردم نقش مهمی داشت با سرپرست اداره می شد که در اول راه قرار شد رئیس جمهور دستور دادند که وزارت سمت نظارت ساعتی بر بازار داشته باشد چرا که به علت بی ثبات بودن قیمت ها در بازار مسئولین موظفند هر روز نظارت کنند.

آیت الله شعبانی گفت: نظارت های ساعتی باید جدی گرفته شود و با بخش نامه و آیین نمی توان بازار را کنترل کرد، و ما از مسئولین استان انتظار داریم نظارت را جدی بگیرند.

امام جمعه همدان با اشاره به درگیری کشورهای همسایه آذربایجان و ارمنستان گفت: آنچه که دستگاه دیپلماسی کشور اعلام کرده که اینها خویشتنداری کنند تا به جنگ منجر نشود و این دقیقا موضع جمهوری اسلامی است.

وی افزود: شهادت سردار شهید همدانی در ۱۶ مهرماه است که این یک شهید یک چهره ملی است و شهید همدانی از بنیانگذاران سپاه در همدان و کردستان بودند و از ابتدای جنگ حضور داشتند.

آیت الله شعبانی ادامه داد: شهید همدانی در کنار شهید همت، متوسلیان و شهبازی مبارزه کرد و در تاسیس لشکر۲۷ محمدرسول الله تاثیر داشت و در جریانات فتنه ۸۸ موضع گیری شفاف داشت و نقش برجسته ای در خاموشی فتنه ۸۸ داشتند.

آیت الله شعبانی عنوان کرد: حدود ۴۲ معلم حق التدرسی از لرستان وارد همدان شدند که از مجمع نمایندگان تشکر می کنم که به این مساله ورود کردند و مشکل حل شد چرا که بدون شک چند سال بعد با مشکل انتقال این افراد مواجه بودیم و کار دچار سختی می شد و از طرف دیگر فارغ التحصیلان زیادی در استان همدان بیکار هستند.

وی تاکید کرد: اربعین را پیش رو داریم و در این روز مراسمات مختلفی در سطح استان برگزار می شود و از مردم تقاضا داریم در اربعین مرزها بسته است و کسی به سمت مرزها حرکت نکند.

امام جمعه همدان گفت: برگزاری نماز جمعه کاملا با ستاد ملی کرونا هماهنگ است و همدان در وضعیت نارنجی است اما کل استان قرمز است که درخواست داریم با رعایت فاصله اجتماعی و ماسک مراعات کنند.

وی ادامه داد: روز سه شنبه روز روستاست خیلی از مردم محصول سیب زمینی و سیر را برداشت کرده اند و کشاورزان گله مندند که در حال ورشکست شدن هستند اداره صنعت و معدن نظارت کند چرا خیلی از کشاورزان نباید به قیمت مناسب محصولات خود را بفروشند.

امام جمعه اسدآباد: لزوم قرائت زیارت اربعین حسینی در روز اربعین

حجت‌الاسلام حسینی مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان توصیه کرد و گفت: حضرت علی ع فرمود کسی که لباس تقوا را بر قلب و جانش بپوشاند، کارهای نیکوی او آشکار و در کارش پیروز می‌شود، بنابراین برای داشتن تقوا تلاش کنید.

وی با اشاره به هفته سالمندان، گفت: احترام به سالمند از سفارشات پیامبر اکرم ص است و این هفته فرصت مناسبی برای ارج نهادن بر مقام پدر و مادر و سالمندان و مهربانی کردن به آنان است.

امام جمعه اسدآباد باگرامیداشت هفته ناجا، گفت: باید همه قدرشناس نیروهای انتظامی و یاد و خاطره شهدای گرامی بداریم.

وی بااشاره به سالگرد شهادت سردار شهید حسین همدانی، گفت: روز پنج شنبه در این شهرستان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید برگزار می شود.

حسینی مجد بااشاره به روز اربعین، گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا راه بر ما برای پیاده روی اربعین حسینی بسته شده اما مراسمی با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می شود.

وی باتأکید بر قرائت زیارت اربعین، گفت: مؤمن پنج نشانه دارد که یکی از نشانه‌ها قرائت زیارت اربعین حسینی است و انتظار می رود که در روز اربعین قرائت شود.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به قیام امام حسین ع، گفت: امام حسین همچون چراغی است که اگر مسیر و روش اورا ادامه دهد گمراه و گم نخواهد شد.

آخرین مطالب